Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) All All 1,304,397.00 32 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,170 2014-06-24 2014-06-25 4821220212014 Kancelari NJES MENAZH BANESAVE FAT 214 DT 17.04.2014 BLERJE KANCELARI
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,315 2014-06-19 2014-06-20 4721220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL 310001758410 TELEFON MAJ FAT 717821820 DT 31.05.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,587 2014-06-02 2014-06-02 4121220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA MAJ
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ANSIG Korçe 120,000 2014-05-16 2014-05-19 3821220212014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme NJES MENAXH BANESAVE SIGURIM PASURIE FAT 212 DT 03.04.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,235 2014-05-16 2014-05-19 4021220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL310001758410 TELEFON PRILL FAT 717623243 DT 30.04.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-05-02 2014-05-02 3221220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA PRILL
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 4,445 2014-04-24 2014-04-25 2621220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL 310001758410 TELEFON SHKURT-MARS FAT
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,848 2014-04-24 2014-04-25 2521220212014 Sherbime telefonike NJES.MENAXH.BANESAVE KL 310001758410 TELEFON DHJETOR-JANAR
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-04-03 2014-04-03 2421220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA MARS
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-03-04 2014-03-05 1821220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA SHKURT
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-02-07 2014-02-11 721220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA JANAR
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 82,724 2014-01-15 2014-01-16 121220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA DHJETOR