Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) All All 1,304,397.00 32 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 19,170 2014-06-24 2014-06-25 4821220212014 Kancelari NJES MENAZH BANESAVE FAT 214 DT 17.04.2014 BLERJE KANCELARI
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,315 2014-06-19 2014-06-20 4721220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL 310001758410 TELEFON MAJ FAT 717821820 DT 31.05.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,587 2014-06-02 2014-06-02 4121220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA MAJ
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ANSIG Korçe 120,000 2014-05-16 2014-05-19 3821220212014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme NJES MENAXH BANESAVE SIGURIM PASURIE FAT 212 DT 03.04.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,235 2014-05-16 2014-05-19 4021220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL310001758410 TELEFON PRILL FAT 717623243 DT 30.04.2014
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-05-02 2014-05-02 3221220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA PRILL
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 4,445 2014-04-24 2014-04-25 2621220212014 Sherbime telefonike NJES MENAXH BANESAVE KL 310001758410 TELEFON SHKURT-MARS FAT
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,848 2014-04-24 2014-04-25 2521220212014 Sherbime telefonike NJES.MENAXH.BANESAVE KL 310001758410 TELEFON DHJETOR-JANAR
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-04-03 2014-04-03 2421220212014 Shtese page per vjetersi ne pune NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA MARS
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-03-04 2014-03-05 1821220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA SHKURT
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 87,374 2014-02-07 2014-02-11 721220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA JANAR
  Njesia e Administrimit te Banesave Sociale (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 82,724 2014-01-15 2014-01-16 121220212014 Unspecified NJES MENAXH BANESAVE 2122021 PAGA DHJETOR