Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) All All 7,898,806.00 34 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,917 2014-04-28 2014-04-29 1310930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime telefonift 717508120, 717508114 dt 31.3.14 nr. klientit 310001948960/310001948959
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) C O L O M B O Tirane 4,000 2014-04-10 2014-04-11 1110930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime pagese e vules digitale per institucionin up 39/1 dt 4.4.14 pv 5 dt 8.4.14 ft 303 dt 10.4.14 fh 2 dt 10.4.14
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) AR & LO Tirane 71,850 2014-04-08 2014-04-09 1010930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime bilete avioni tirane - oslo-tirane, u p 7 dt 18.02.14, ftesa oferta 18.02.14, njoftim fit , ft 3277 dt 26.03.14
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2014-04-04 2014-04-04 910930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime udhetimi autorizim sherbimi 26, 26/1 dt 19,21.3.14 udher sherbimi per pagese dt 4.4.14 urdher pagesa 37 dt 4.4.14
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 614,685 2014-04-02 2014-04-03 910930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime page mars 2014 bordero bashkengjitur
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 92,560 2014-03-28 2014-03-28 810930032014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 230 sekretariati NTIN shpenzime udhetimi jashte shtetit urdher 4 dt 14.2.14 urdher pagese 31 dt 27.3.14 autorizim 18.3.2014 650 euro *142.4 lek
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 557,520 2014-03-03 2014-03-04 710930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN shpenzime page shkurt 2014 bordero bashkengjitur
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,195 2014-02-20 2014-02-21 21093003 2014 Unspecified 230 sekretariati NTIN sig shend 1,7% per dhjetor 2013 formulari i deklarimit L11402452T
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 471,837 2014-02-20 2014-02-21 410930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN shpenzime page janar 2014 bordero
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,195 2014-02-20 2014-02-21 2 10930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN sig shend p.dhenes per dhjetor 2013 formulari i deklarimit L11402452T
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 63,492 2014-02-20 2014-02-21 210930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN sig shoq 15% per dhjetor 2013 formulari i deklarimit L11402452T
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 46,853 2014-02-20 2014-02-21 310930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN tatim page per dhjetor 2013formulari i deklarimit L11402452T3Y302C
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,210 2014-02-20 2014-02-21 210930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN sig shoq 9.5% per dhjetor 2013 formulari i deklarimit L11402452T
  Sekretariati per Nismen e Transferimeve ne Industrine Nxjerrese (3535) BANKA CREDINS Tirane 364,338 2014-02-20 2014-02-21 110930032014 Unspecified 230 sekretariati NTIN shpenzime page dhjetor 2013 bordero