Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) All All 4,422,503.00 38 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 11,255 2014-07-02 2014-07-02 3710250492014 Elektricitet 1025049 SH.S.SHT 1025049 energji c 040710 qershor 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 81,900 2014-06-23 2014-06-23 3310250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli maj 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 270,250 2014-06-03 2014-06-03 30 10250492014 Paga baze SH.S.SHT 1025049 paga neto maj 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 101,800 2014-05-15 2014-05-16 3010250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,518 2014-05-14 2014-05-15 2910205049 Posta dhe sherbimi korrier SH.S.SHT 1025049 posta mars prill 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 7,086 2014-05-14 2014-05-15 2810205049 Sherbime telefonike SH.S.SHT 1025049 telefon mars 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 292,063 2014-05-05 2014-05-06 2510250492014 Shtesa page te tjera SH.S.SHT 1025049 paga neto prill 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 91,500 2014-04-14 2014-04-16 2410250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 312,277 2014-04-03 2014-04-03 2010250492014 Shtese page per vjetersi ne pune SH.S.SH 1025049 paga mars 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 68,000 2014-03-10 2014-03-11 1910250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 283,060 2014-03-05 2014-03-06 1410250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 paga personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,786 2014-03-05 2014-03-06 1710250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 posta shkurt 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 6,012 2014-02-18 2014-02-19 1410250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049posta janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,991 2014-02-18 2014-02-19 1310250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 telefon janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 113,600 2014-02-10 2014-02-11 1210250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) EURO OFFICE Diber 68,040 2014-02-10 2014-02-10 1110250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049kancelari fat nr 55903 date 23.01.14 janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 278,390 2014-02-04 2014-02-05 0710250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 PAGA NETO janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 265,023 2014-01-13 2014-01-13 0210250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 PAGA NETO DHJETOR 2013