Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) All All 4,422,503.00 38 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) CEZ SHPERNDARJE Diber 11,255 2014-07-02 2014-07-02 3710250492014 Elektricitet 1025049 SH.S.SHT 1025049 energji c 040710 qershor 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 81,900 2014-06-23 2014-06-23 3310250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli maj 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 270,250 2014-06-03 2014-06-03 30 10250492014 Paga baze SH.S.SHT 1025049 paga neto maj 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 101,800 2014-05-15 2014-05-16 3010250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,518 2014-05-14 2014-05-15 2910205049 Posta dhe sherbimi korrier SH.S.SHT 1025049 posta mars prill 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 7,086 2014-05-14 2014-05-15 2810205049 Sherbime telefonike SH.S.SHT 1025049 telefon mars 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 292,063 2014-05-05 2014-05-06 2510250492014 Shtesa page te tjera SH.S.SHT 1025049 paga neto prill 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 91,500 2014-04-14 2014-04-16 2410250492014 Udhetim i brendshem SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 312,277 2014-04-03 2014-04-03 2010250492014 Shtese page per vjetersi ne pune SH.S.SH 1025049 paga mars 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 68,000 2014-03-10 2014-03-11 1910250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 283,060 2014-03-05 2014-03-06 1410250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 paga personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,786 2014-03-05 2014-03-06 1710250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 posta shkurt 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 6,012 2014-02-18 2014-02-19 1410250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049posta janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,991 2014-02-18 2014-02-19 1310250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 telefon janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 113,600 2014-02-10 2014-02-11 1210250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 djeta personeli
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) EURO OFFICE Diber 68,040 2014-02-10 2014-02-10 1110250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049kancelari fat nr 55903 date 23.01.14 janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 278,390 2014-02-04 2014-02-05 0710250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 PAGA NETO janar 2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 265,023 2014-01-13 2014-01-13 0210250492014 Unspecified SH.S.SHT 1025049 PAGA NETO DHJETOR 2013