Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All S I R E T A 2F All 168,305,825.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 7,191,496 2012-02-13 2012-02-20 52/21660012012 231 bashk kamez rikonstr rruga laknas kontr vazhd 133 dt 15.03.2011 sit 1 ,2 fat 109 dt 09.02.2012
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 5,637,724 2012-02-27 2012-03-15 7821660012012 bashkia kamez lik sit 1 per mbikalimin e rruges nacionale fat 110 dt 09.02.2012
Komuna Paskuqan (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,418,426 2012-04-16 2012-04-24 5228070012012 231 kom paskuqan sistemim asfaltim rruge babru fat 145 dt 02.04.2012 kontr vazhd 6 dt 06.08.2009 kontr shtese 1901 dt 17.10.2011 sit 19.12.2011 sit perf 18.12.2011 pv kol 21.12.2011 akt mar dorez 21.12.2011
Komuna Kashar (3535) S I R E T A 2F Tirane 9,210,459 2012-08-06 2012-08-14 23328090012012 231- KOM KASHAR Ndertim rrjeti shperndares ujesjellesi fshati Yrshek"Kontrate ne vazhdim nr 413/4 dt 04.07.2011 Sit.perfundimtar, dt.20.12.2011 Proces-verbal kolaudimi dt.06.03.2011 Fature nr 242 date 01.08.2012; Seria: 87064112
Komuna Kashar (3535) S I R E T A 2F Tirane 917,918 2012-08-23 2012-08-27 25728090012012 231-KOM KASHAR garanci punimesh kont 30.11.10 kon shtese 2709/7 dt 11.04.12 pv kolaud 06.06.12 pv pef garan 100 dt 08.08.12
Komuna Kashar (3535) S I R E T A 2F Tirane 274,862 2012-08-23 2012-08-27 25828090012012 231-KOM KASHAR garanci punimesh kont 30.11.10 kon shtese 2709/7 dt 11.04.12 pv kolaud 06.06.12 pv pef garan 100 dt 08.08.12
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 4,655,000 2012-09-06 2012-09-12 329 2166001 2012 BASHKIA KAMEZ NDERT RRUGA NACIONALE KONTR VAZHD 124 DT 11.03.2011 SIT 2 DT 03.09.2012 FAT 282 DT 03.09.2012
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) S I R E T A 2F Tirane 6,769,935 2012-09-12 2012-09-14 19010110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETI rikonstruksion shk.ekonomik,sit1,07.09.2012,s87064155,up1,28.02.2012,njf58,03.05.2012,kon28.05.2012,mb.5% garanci
Komuna Kashar (3535) S I R E T A 2F Tirane 4,749,079 2012-09-13 2012-09-17 28128090012012 231- KOM KASHAR 'Ndert rrjeti uje fshati Yrshek" up nr 413/7 dt 20.12.2011,vendim per lidhje 413/8 dt 20.12.2011,kont shtese nr 413/9 dt 20.12.2011,sit perfundimtar i shtese 20.02.2012,fat 243 01.08.2012,s8706413,pv puni 19.12.2011
Bashkia Fushe Kruje (0716) S I R E T A 2F Kruje 1,000,000 2012-09-21 2012-09-24 40321630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I SIT PERFUNDIMTAR
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) S I R E T A 2F Tirane 2,736,908 2012-10-18 2012-10-24 21810110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT rik.cati kon.v28.05.2012,sit 2,08.10.2012,f345,8.10.2012,s87064216,
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 5,577,322 2012-11-16 2012-12-13 476 2166001 2012 Bashkia Kamez kuz sit 1 dt 02.11.2012 up 46 dt 28.05.2012 pv 23.07.2012 rap perf 24.07.2012 njf 137 dt 24.07.2012 kontr 190 dt 04.09.2012 fat 395 dt 02.11.2012
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 2,169,678 2012-11-30 2012-12-17 529 2166001 2012 Bashkia Kamez - lik 5% rikonstr shkolle urdh 365 dt 23.11.2012 pvmd 23.11.201 fat 39/99/334/234 dt 02.201.2012/01.04.2011/03.08.2011/01.06.2011 akt kol 27.07.2011
Bashkia Vore (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,995,786 2012-11-27 2012-12-17 31121650012012 231 Bashkia Vore- lik.sit.1 rr. rep.ushtarak.vore ,kont. 150 dt.03.09.2012 fat.394 dt.01.11.2012 up/133 dt.02.07.2012 njof.fit.133/2 dt.27.07.2012
Bashkia Cerrik (0808) S I R E T A 2F Elbasan 2,502,985 2012-12-12 2012-12-27 41821100012012 ndertim KUZ Bashkia Cerrik
Bashkia Vore (3535) S I R E T A 2F Tirane 4,700,000 2012-04-19 2012-04-25 10121650012012 231-BASHKIA VORE SIS ASFALTIM RRUGA E VARREZAVE UP 35 DT 11.02.11 KON T 39 DT 11.02.11 NJOFT FIT 39/2 DTY 10.03.11 FAT 131 DT 01.03.12 SR 87064001 SIT 1 DT 01.03.12
Komuna Golem (3513) S I R E T A 2F Kavaje 1,021,497 2012-04-20 2012-04-25 7924750012012 KOMUNA GOLEM SITUACION PERFUNDIMTAR SISTEMIM ASFALTIM RRUGE LIKUJDIM FAT 38 DT 10.11.2010
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 868,733 2012-02-06 2012-02-16 4121660012012 bashkia kamez lik 5% garanci kuz urdh 35 dt 02.02.2012 urdh mar dorez 72 dt 30.01.2012 akt mar dorez 30.01.2012 kontr vazhd 123 dt 03.05.2010 fat 25,26 dt 02.07.2010,07.07.2010
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) S I R E T A 2F Tirane 1,466,000 2013-02-07 2013-02-08 3610110352012 231 Dr.ars.qytet rikonstruksion catia shk.ekonimike f345,08.10.2012,s87064216,sit perf.87064216,up.1,28.02.2012,njf.58,03.05.2012,kon28.05.2012
Universiteti Bujqesor (3535) S I R E T A 2F Tirane 2,235,212 2013-02-19 2013-02-20 3310110412013 Univ.Bujqesor sistem ndert kanal vadites up 23 dt 10.8.12 njf 830/18 dt 12.10.12 kontr 19.11.12 sit 1 dt 8.2.13 fat 31 dt 12.2.13 s 059031183
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) S I R E T A 2F Tirane 1,317,280 2013-03-05 2013-03-07 6010110352012 600 Dr.ars.qytet rikonstruksion catia f403,3.1.2012,s87064274,sit 2,08.10.2012.up.1,28.2.2012kon.28.05.2012,5%garanci
Komuna Paskuqan (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,734,216 2013-03-06 2013-03-11 32 28070012013 231 komuna Paskuqan -lik.5% garanci punime, urdher. kryetari 15 dt.05.03.2013 , akt. marrje dorez. dt.21.01.2013 kont.nr.6 dt.06.08.2009 kont.nr.1901 dt.17.10.2011 sit.19.12.12,sit.dt.18.12.11 kolaudim dt.21.12.11 akt.dt.21.12.11 sit. asfal
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 1,811,375 2013-04-19 2013-04-19 138 2166001 2013 Bashkia Kamez - Likujdim sit 1 ndert rruga 'Coca-Cola" up 11 dt 11.01.2013 pv 12.02.2013 rap perf 12.02.2013 njoft fit 65 dt 12.02.2013 kontr 158 dt 03.04.2013 sit 1 dt 15.04.2013 fat 115 dt 15.04.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 6,155,179 2013-04-19 2013-04-19 137 2166001 2013 Bashkia Kamez - Likujdim sit 1 ndert rruga Kozare up 42 dt 18.01.2013 pv 13.03.2013 rap perf 13.03.2013 njoft fit 137 dt 16.03.2013 kontr 253 dt 05.04.2013 sit 1 dt 15.04.2013 fat 114 dt 15.04.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 5,233,911 2013-05-17 2013-05-23 185 2166001 2013 Bashkia Kamez - Ndert rrug.Kong.Lushnjes up 27 dt 17.01.2013 pv 12.02.2013 rap perf 12.02.2013 njoft fit 66 dt 12.02.2013 kontr 229 dt 04.04.2013 sit 1 dt 02.05.2013 fat 123 dt 02.05.2013
Bashkia Cerrik (0808) S I R E T A 2F Elbasan 9,150,322 2013-05-22 2013-06-06 20621100012013 Bashkia Cerrik ndertim K.u.Z Nr.2
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 1,985,600 2013-05-29 2013-06-12 186 2166001 2013 Bashkia Kamez - Ndert rruga 'Klos' Bathore up 12 dt 17.01.2013 pv 12.02.2013 rap perf 12.02.2013 njoft fit 59 dt 12.02.2013 kontr 162 dt 03.04.2013 sit 1 dt 02.05.2013 fat 122 dt 02.05.2013
Qarku Korce (1515) S I R E T A 2F Korce 6,989,340 2013-06-06 2013-06-14 13620150012013 RIKONSTRUKSION RRUGA POLOSKE-CIPAN L II FAT 125 K QARKUT KORCE
Universiteti Bujqesor (3535) S I R E T A 2F Tirane 750,022 2013-06-12 2013-06-19 21110110412013 Univ.Bujqesor ndrer sist vadites up 23 dt 10.8.13 kontr 830/20 dt 19.11.12 sit 2.5.13 fat 1 dt 2.5.13 s 08971451 akt kolaud 20.5.13urdh 9 dt 21.5.13 pv md 21.5.13
Komuna Kashar (3535) S I R E T A 2F Tirane 2,545,874 2013-06-12 2013-06-19 11728090012013 231-KOM KASHAR Garanci 5% e punimeve me objektin:Sit.perfundimtar I shteses, dt.20.02.2012 Proces-verbal Kolaudimi dt.06.03.2012 Proces-verbal perfundimit te garancise dt.02.05.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 2,500,000 2013-06-14 2013-06-20 247 2166001 2013 Bashkia Kamez - Ndert kuz up 47 dt 18.01.2013 pv 06.03.2013 rap perf 06.03.13 njoft fit 109 dt 06.03.2013 kontr 281 dt 05.04.2013 sit 1 dt 13.06.2013 fat 126 dt 13.06.2013
Qarku Korce (1515) S I R E T A 2F Korce 12,255,000 2013-06-21 2013-08-15 15020150012013 RIKONSTRUK RR POLOSKE-PERPARIMAJ-CIPAN L.II FAT 127 K QARKUT
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,801,102 2013-07-05 2013-08-20 278 2166001 2013 Bashkia Kamez - Lik perf rruga Nazmi kryeziu up 38 dt 18.01.2013 pv 13.02.2013 rap perf 13.02.2013 njoft fit 75 dt 13.02.2013 kontr 297 dt 05.04.2013 sit 1 dt 02.07.2013 fat 128 dt 02.07.2013
Universiteti Bujqesor (3535) S I R E T A 2F Tirane 366,831 2013-07-11 2013-09-26 26210110412013 Univ.Bujqesor lik 5% garanci punim rest sales leksioneve kontr 527/16 dt 8.8.11 v kolaud 24.2.12 pv md 29.2.13 pv vl punim 20.5.13 urdh 4 dt 1.2.13
Universiteti Bujqesor (3535) S I R E T A 2F Tirane 446,739 2013-09-26 2013-10-24 30910110412013 Univ.Bujqesor sitemim sist vadites up 7.6.13 k shtes 24.6.13 sit 4.7.3 akt kolaud 5.7.13 pv md 8.7.13 ft 130 dt 17.9.13 s 05903288
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 6,500,000 2013-10-03 2013-10-24 40521660012013 Bashkia Kamez - Ndert kuz bathore kontr vazhd 190 dt 04.09.2012 fat 132 dt 11.09.2013 sit 23.07.2013
Bashkia Tirana (3535) S I R E T A 2F Tirane 10,000,000 2013-10-25 2013-11-12 711 2101001 2013 Bashkia Tirane lik rik rr LLazar Shapatini urdh prok nr 69 dt 27.08.2012,proc verb dt 13.10.2012,njoft fit 69/4 dt 26.10.2012,kontr 69/5 dt 16.11.20122,sit nr 1 dt 09.09.2013,fat seri 059003286 dt 09.09.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 3,998,938 2013-11-18 2013-11-19 45821660012013 Bashkia Kamez - Ndert rruga "Lunxheria" kontr vazhd 133 dt 15.03.2011 sit 3 dt 28.08.2013 fat 133 dt 01.11.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 4,620,648 2013-11-18 2013-11-19 45921660012013 Bashkia Kamez - Ndert Kuz kontr vazhd 190 dt 04.09.2012 sit perf 23.07.2013 akt kol 26.07.2013 fat 132 dt 11.09.2013
Bashkia Kamez (3535) S I R E T A 2F Tirane 672,488 2013-12-19 2013-12-19 52921660012013 Bashkia Kamez Mbikalim rruga nacionale kontr vazhd 124 dt 11.03.2011 akt kol 08.11.2013 sit perf 10.10.2013 fat 137 dt 03.12.2013