Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All NDREGJONI All 161,418,959.00 44 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 1,711,083 2012-06-25 2012-07-13 862352001 Sllove 2352001 Lik Sit nr 4 Shkolla 9vjecare shumbat
Komuna Paskuqan (3535) NDREGJONI Tirane 1,500,000 2012-04-16 2012-04-24 5328070012012 602 kom paskuqan mirembajtje rruge fat lik pjesor 42 dt 30.09.2011 kontr 3 prot 810 dt 20.01.2011 vazhdim kontr shtese 01.08.2011 pv kol 14.09.2011 akt mar dorez 15.09.2011 sit pjesor 30.09.21011
Komuna Kashar (3535) NDREGJONI Tirane 451,102 2012-05-07 2012-05-11 10428090012012 231-KOM KASHAR GARANCI PUNIMESH PV KOLAUDIM 22.03.11 PV GARANCIE 27.03.12 URDHER LIK 24.04.12 NR 50 KONT 13.01.11
Komuna Paskuqan (3535) NDREGJONI Tirane 1,000,000 2012-05-10 2012-05-16 6428070012012 602 KOM PASKUQAN MIREMBAJTJE RRUGE FAT LIK PJESOR 42 DT 30.09.2011 KONTR 3 PROT 810 DT 20.04.2011 VAZHDIM KONTR SHTESE 01.08.2011 PV KOL 14.09.2011 AKT MAR DOREZ 05.09.2011 SIT 30.09.2011
Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 4,356,863 2012-05-17 2012-05-22 20421660012012 BASHKIA KAMEZ RIKONSTR RRUGE SIT PERF PJESOR FAT 26 DT 30.06.2011,27,30.06.2011 KONTR 201 11.04.2011 SIT PERF 30.06.2011 AKT KOL 21.07.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 4,240,695 2012-06-08 2012-06-20 13210560012012 231 F SH ZH. tvsh rikonstr ujsjellsi kontr dt 26.6.2011, ft seri 85645019 dt 15.5.2012, sit 3 dt 5.1-5.5.2012
Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 1,337,600 2012-06-14 2012-06-26 8523520012012 SLLOVE 2352001 lik.sit. nr 3 shkolla 9-vjecare shumbat fat nr 22 date 09.06.12
Komuna Golem (3513) NDREGJONI Kavaje 1,109,000 2012-06-18 2012-06-29 13524750012012 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PJESOR PER ASFALTIM RRUGE AVDIE
Komuna Kashar (3535) NDREGJONI Tirane 859,898 2012-07-26 2012-08-02 22528090012012 231-KOM KASHAR garanci punimesh pr verb 05.05.2011
Komuna Selisht (0606) NDREGJONI Diber 470,328 2012-08-08 2012-08-15 5023510012012 2351001 KOMUNA SELISHTE RIPARIM UJESJELLSI ZALL-LUKAN FAT NR 32 DT04.08.12
Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 1,000,000 2012-09-06 2012-09-12 335 2166001 2012 BASHKIA KAMEZ NDERT RRUGA VALIAS KONTR VAZHD 356 DT 27.10.2010 SIT 1 DT 22.11.2010 FAT 82 DT 13.12.2010
Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 1,097,364 2012-09-21 2012-09-28 14223520012012 SLLOVE 2352001 lik sit nr 5 rik. shkolla 9-vjecare shumbat UB NR 1361 fat nr 39 date 11.09.2012
Universiteti Bujqesor (3535) NDREGJONI Tirane 4,218,180 2012-09-25 2012-10-03 32010110412012 Univ Bujq. rik ndert depo uji up 13 dt 24.5.12 njf 20.7.12 kontr 918/11 dt 31.7.12 sit 1 dt 4.9.12 fat 38 dt 4.9.12 s 85645038
Komuna Maminas (0707) NDREGJONI Durres 419,939 2012-10-03 2012-10-08 18923700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 5% GARANCI PUNIMESH RIKONSTRUKSION RRUGE FSHATI BILALAS
Komuna Golem (3513) NDREGJONI Kavaje 1,400,000 2012-10-23 2012-10-26 28224750012012 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PJESOR PER ASFALTIM RRUGE AVDIVE FAT 98 DT 24.1.2011
Komuna Paskuqan (3535) NDREGJONI Tirane 1,498,964 2012-11-06 2012-11-19 19228070012012 231 Kom.Paskuqan- ndertim KUZ, pv.marrje dorez14.06.2012 akt.kol.dt.14.06.2012 akt.kol.perf.16.07.2011 up. dt.05.02.2011 kont.3 dt.20.04.2011 kont.shtes.809/1 dt.3006.2011 sit. kont.shtese dt. 16.10.2012 fat.43 dt.16.10.2012
Teatri Operas dhe Baletit (3535) NDREGJONI Tirane 267,360 2012-11-13 2012-12-07 29010120242012 T O B PAGESE 5% garanci punimesh, urdher 746 dt 22.10.12, kontr 560 dt 19.07.10, akt-kolaudim 20.10.10, akt marje dorezim 01.11.2010
Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 7,304,718 2012-11-20 2012-12-13 14523180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim furnitorin : NDREGJONI per U-Blerjen 3057.
Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 429,937 2012-12-07 2012-12-18 576 2166001 2012 Bashkia Kamez - lik 5% ndert rruga gjinaj kontr vazhd 201 dt 11.01.2011 umd 379 dt 03.12.2012 sit perf 30.06.2012 amd 03.12.2012 fat 26 dt 30.06.2011 fat 27 dt 30.06.2011
Universiteti Bujqesor (3535) NDREGJONI Tirane 1,511,141 2012-12-07 2012-12-18 46710110412012 Univ. Bujq. RIK DPO UJI UP 13 DT 24.5.12 NJ 20.7.12sit 2 dt 28.9.12 at 45 dt 23.10.12s 85645045 akt kolaud 16.10.12pv md 30.1.12
Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 5,170,562 2012-12-07 2012-12-18 589 2166001 2012 Bashkia Kamez - ndert rruga valias kontr vazhd 160 dt 09.06.2010 sit perf 27.11.2010 akt kol 25.12.2010 fat 87 dt 25.12.2010
Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 473,640 2012-11-27 2012-12-17 15223180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim furnitorin : NDREGJONI shpk per U-Blerjen 3091.
Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 1,140,000 2012-11-24 2012-12-17 18623520012012 SLLOVE 2352001 Lik.sit Spunime shtese fat nr 50 date 22.11.12 me kontrate nr .
Komuna Sllove (0606) NDREGJONI Diber 2,024,221 2012-11-24 2012-12-17 18523520012012 SLLOVE 2352001 lik sit perfundimtar shkolla shumbat fat nr 49 date 21.11.12 kont nr 528 date 20.09.12
Bashkia Kamez (3535) NDREGJONI Tirane 1,430,063 2012-12-06 2012-12-17 560 2166001 2012 Bashkia Kamez - ndert rruga gjinaj up 271 dt 20.11.2012 kontr 272 dt 20.11.2012 njfit 272/1 dt 20.11.2012 fat 6 dt 04.12.2012 sit 04.12.2012
Universiteti Bujqesor (3535) NDREGJONI Tirane 951,650 2012-06-05 2012-06-11 16610110412012 231 Univ Bujq. lik sit rik. rrjetit hidrik kntr vazhd 888/11 dt 20.10.2011 sit 23.2.2012 fat 13 dt 27.2.12 s 85645013 urdh 13 dt 23.2.12 pv md 23.2.12
Komuna Paskuqan (3535) NDREGJONI Tirane 1,498,964 2012-04-18 2012-04-25 5428070012012 231 kom paskuqan ndert KUZ up 960 dt 08.02.2011 kontr 3 prot 810 dt 20.04.2011 vazhdim sit perf 14.06.2011 fat 22 dt 14.06.2011 akt mar dorez 14.06.2011 pv kol 14.06.2011
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 3,605,230 2012-02-07 2012-02-16 5210560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 26.6.2011 f 5.1.2011 s 85645007
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 4,120,791 2013-02-01 2013-02-06 110560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh kv dt 26.6.2011, ft seri 85645153 dt 14.12.2012
Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 21,745,631 2013-05-13 2013-05-15 5323180012013 Komuna Shupenze(2318001) likujdim furnitorin NDREGJONI per u. bl. st. nr.3228.
Bashkia Tirana (3535) NDREGJONI Tirane 3,437,409 2013-05-07 2013-05-13 346 2101001 2013 Bashkia Tirane lik cerdhe 50 urdh prok nr 62 dt 20.08.2012 njoft fit 62/4 dt dt 12.10.2012 kontr 62/5 dt 01.11.2012 situac nr 1 dt 04.04.2013 ,fat 85645158 dt 04.04.2013
Bashkia Sukth (0707) NDREGJONI Durres 3,800,000 2013-05-09 2013-05-14 7621510012013 TDO 0707/BASHKIA SUKTH/KOD 2151001/ ASFALTIM RRUGE LGJ. ERZEN
Komuna Shupenze (0603) NDREGJONI Bulqize 13,031,213 2013-06-10 2013-06-14 6323180012013 Komuna Shupenze(2318001) likujdim furnitorin NDREGJONI per u. bl. st. nr.3317.
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 2,927,083 2013-06-24 2013-08-02 10210560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr ujsj kv dt 26.6.2011, seri 85645115 dt 17.6.2013
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 2,927,083 2013-06-24 2013-08-05 10210560012013 231 Fondi i Zhvillimit, tvsh rikonstr ujsj kv dt 26.6.2011, seri 85645115 dt 17.6.2013
Komuna Golem (3513) NDREGJONI Kavaje 1,796,324 2013-09-24 2013-10-23 26024750012013 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT 98 DT 24.1.2011 PER ASFALTIM PJESOR SISTEMIM ME CAKULL TE RRUGES SE AVDIVE
Komuna Skenderbeg (0810) NDREGJONI Gramsh 3,068,100 2013-10-03 2013-10-24 13724330012013 Sa paguar fat.nr.66 dt:16.09.2013 Rikons shkolla mesem Xhile Lici Komuna Skenderbegas
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 2,469,762 2013-10-22 2013-10-29 20710560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 24.6.2013, seri 85645127 dt 10.10.2013
Komuna Milot (2019) NDREGJONI Laç 29,847,826 2013-11-08 2013-11-15 22025600012013 Komina Milot urdher prokurimi nr 08 dt 04.06.2013 kontrate nr 08/5dt 07.08.2013 rikonst ujesjellesi qyteti milot njoftim fituesi dt 29.07.2013 ft nr 30 dt 4.11.2013 seri nr 85645130
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) NDREGJONI Tirane 1,463,034 2013-11-19 2013-11-20 20610560012013 fONDI I ZHVILLIMIT - Tvsh kontr rikonstr rruge kv dt 27.12.2012, seri 85645128 dt 9.10.2013