Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LEKLI All 68,223,721.00 41 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
QFM Teknike Tirane (3535) LEKLI Tirane 356,800 2012-05-02 2012-05-09 5610160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni medikamente up 6/1 03.04.2012 pv 1 10.04.2012 fat 135 12.04.2012 fh 1 24.04.2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) LEKLI Tirane 1,177,500 2012-05-08 2012-05-11 35/110170782012 602,rep 6630,medikamente,up 124/1 d 15/12/11,pv 28/12/11,fat 228 d 29/12/11 s 02260736,fh 114 d 29/12/11,up 124/3 d 15/12/11,pv 28/12/11,fat 229 d 29/12/11 s 02260737,fh 115 d 29/12/11,up 123/3 d 15/12/11,pv 28/12/11,fat 230 d 29/12/11 s 02
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) LEKLI Tirane 1,001,649 2012-05-15 2012-05-21 10610170782012 602,REP 6630,MEDIKAMENTE,URDHER 8 D 3/1/12,KONTR VAZH 8/1 D 4/1/12,FAT 14 D 13/1/12 S 85805711,FH 6 D 13/1/12
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 438,900 2012-06-11 2012-06-21 15610130882012 602 SUOGJ KOCO GLOZHENI medikamente,up 41 d 20/1/12,pv 27/1/12,fat 36 d 27/1/12 s 85805733,fh 15 d 7/2/12
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) LEKLI Tirane 4,000,000 2012-06-15 2012-06-27 14110170782012 602-REP 6630,medikamente,up nr 54/3 dt 20.03.2012,njoftim Prill 2012,kontrate nr 54/7 dt 06.04.2012,fat nr 124 dt 04.05.2012,seri 02260972,fh nr 26 dt 15.05.2012,njoftim i APP Prill 2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) LEKLI Tirane 3,000,000 2012-07-25 2012-08-02 17310170782012 602-REP 6630,medikamente,up nr 54/3 dt 20.03.2012,njoftim Prill 2012,kontrate nr 54/7 dt 06.04.2012, ne vahzdim,fat nr 124 dt 04.05.2012,seri 02260972,fh nr 26 dt 15.05.2012,njoftim i APP Prill 2012
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) LEKLI Tirane 1,072,801 2012-08-13 2012-08-17 19610170782012 602-REP 6630,medikamente,up nr 54/3 dt 20.03.2012,njoftim Prill 2012,kontrate nr 54/7 dt 06.04.2012, ne vahzdim,fat nr 124 dt 04.05.2012,seri 02260972,fh nr 26 dt 15.05.2012,njoftim i APP Prill 2012
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 127,385 2013-01-29 2013-01-30 0921070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ MEDIKAMENTE GUSHT,TETOR,NENTOR,DHJETOR 2012
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 438,900 2013-02-12 2013-02-18 2810130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI', bl medik up 80 dt 13.6.12 pv 19.6.12 fat 243 dt 19.6.12 s 02260557 fh 40 dt 19.6.12
Spitali Ushtarak (3535) LEKLI Tirane 1,576,575 2013-02-19 2013-02-20 4610131042013 602,SPITALI I TRAUMES,MEDIKAMENTE,URDHER 8 D 11/1/13,KONTR SHTES 8/1 D 11/1/13,FAT 23 D 14/1/13 S 02260772,FH 3 D 15/1/13
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 22,754 2013-03-27 2013-03-28 5021070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ MEDIKAMENTE JANAR2013 FAT 56
Spitali Ushtarak (3535) LEKLI Tirane 8,711,082 2013-04-15 2013-04-16 10810131042013 602,SPITALI I TRAUMES,medikamente,up 23/2 d 9/2/13,kontr 23/6 d 9/2/13,njf 8/4/13,fat 131 d 7/3/13 s 06888627,fh 20 d 7/8/13
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 12,138 2013-04-17 2013-04-18 5721070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ MEDIKAMENTE SHKURT 2013 FAT NR 123 DD 28.02.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 2,148,256 2013-05-07 2013-05-13 189 10130492013 QSUT 602 barna up 172 dt 31.12.12 pv 31.12.12 ft 34 dt 23.01.13 ser b02260784 fh 1164 dt 24.01.13 ,up 173 dt 31.12.12 pv 31.12.12 ft 35 dt 23.01.13 ser 02260785 fh 1163 dt 24.01.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 2,226,014 2013-05-07 2013-05-13 25810130492013 QSUT 602 barna up 111 dt 14.07.11 pv 15.09.11 ft 286 dt 21.09.11 ser 85805569 fh 670 dt 21.09.11 up 142 dt 29.12.10 pv 29.12.10 ft 303 dt 29.12.10 ser 70468308 fh 975 dt 30.12.10
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 15,108 2013-05-27 2013-06-12 6521070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ MEDIKAMENTE MARS 2013 FAT 185DD 31.03.2013
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) LEKLI Tirane 3,475,929 2013-07-01 2013-08-05 30210170092013 602-REPARTI 1001 blerje medikamnete up 1280/1 dt 12.04.13 kont 2315/1 dt 04.06.13 urdher 1279/6 dt 04.06.13 fat 330 dt 25.06.13 sr 06888805 akt marrje 25.06.13 kont 2315 dt 04.06.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 10,151,403 2013-07-05 2013-08-19 40910130492013 QSUT 602 barna aut lidhje kont 2552/4 dt 21.05.13 kontr 3219/3 dt 22.05.13 ft 327 dt 13.06.13 ser 06888822 fh 1655 dt 13.06.13
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 632,201 2013-07-11 2013-09-25 23210130882013 602,SPIOTALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',MEDIKAMENTE,UP 19 D 29/1/13,NJF 31/1/13,KONTR 31/1/13,FAT 72 D 2/2/13 S 06888527,FH 36 D 2/2/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 3,524,127 2013-09-04 2013-10-07 56610130492013 QSUT 602 barna kontr v 3219/3 dt 22.5.13 ft305 dt 27.5.13 s 06888775 fh 1570 dt 28.5.13 ft 316-321 dt 31.5.13 s 06888776-01888802 fh 1582 dt 29.5.13 1599 dt 31.5.13 1595 dt 30.5.13 1601 dt 31.5.1
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 1,000,000 2013-08-14 2013-10-11 26210130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',medikamente,kontr vazh 31/1/13,fat 378 d 28/6/13 s 06888863,fh 70 d 4/7/13
Spitali Lezhe (2020) LEKLI Lezhe 38,577 2013-09-09 2013-10-17 21810130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.456 DT.26.08.2013 SIPAS KONTRATES
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 300,000 2013-09-10 2013-10-17 29110130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',MEDIKAMENTE,KONTR VAZH 31/1/13,FAT 378 D 28/6/13 S 06888863,FH 70 D 4/7/13 PJESOR
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 5,968,809 2013-10-21 2013-10-22 60810130492013 QSUT 602 barna up 15.08.13 njf 19.08.13 kontr 4492/7 dt 19.08.13 ft 549 dt 30.09.13 ser 10980254 fh 2105 dt 30.09.13
Spitali Lezhe (2020) LEKLI Lezhe 38,577 2013-09-20 2013-10-23 25710130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.511 DT.17.09.2013 SIPAS KONTRATES
Spitali Elbasan (0808) LEKLI Elbasan 25,718 2013-10-09 2013-10-24 37010130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,700,000 2013-10-25 2013-10-28 63810130492013 QSUT 602 barna up 5.08.13 njf 28.08.13 kontr 4395/8 dt 10.09.13 ft 534 dt 30.09.13 ser 10980238 fh 2097 dt 30.09.13
Spitali Lushnje (0922) LEKLI Lushnje 77,154 2013-10-23 2013-10-29 252/10130222013 1013022 SPITALI LU medikamente
Materniteti Tirane (3535) LEKLI Tirane 9,402,360 2013-10-22 2013-10-29 27110130502013 602,SUOGJ "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,autoriz min shen 2127/10 d 19/6/13,up 258 d 18/4/13,njf 2127/5 d 13/6/13,kontr 495/1 d 9/7/13 app 22/7/13,fat 531 d 25/9/13 s 10980234,fh 131 d 25/9/13
Spitali Fier (0909) LEKLI Fier 128,590 2013-09-17 2013-10-21 34310130172013 MEDIKAMENTE GUSHT 2013 SPITALI FIER
Materniteti Tirane (3535) LEKLI Tirane 2,583,900 2013-11-12 2013-11-13 31410130502013 602,SUOGJ "M. GERALDINE",medikamente,kontr vazh 495/1 d 9/7/13,fat 591 d 28/10/13 s 10980297,fh 149 d 28/10/13
Spitali Fier (0909) LEKLI Fier 128,590 2013-11-07 2013-11-15 42310130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Materniteti Tirane (3535) LEKLI Tirane 32,147 2013-11-12 2013-11-15 31510130502013 602,SUOGJ "MRETERESHA GERALDINE",medikamente,aut minshend 2124/10 d 19/6/13,njf 2124/9 d 17/6/13,kontr 491/3 d 26/6/13,fat 577 d 18/10/13 s 10980283,fh 141 d 18/10/13
Shtepia e foshnjes Durres (0707) LEKLI Durres 79,140 2013-11-15 2013-11-18 15521070192013 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/ MEDIKAMENTE
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 248,892 2013-11-15 2013-11-18 38710130882013 602,SUGJO"KOCO GLIOZHENI',medikamente,kontr vazh 31/1/13,fat 378 d 28/6/13 s 06888863,fh 70 d 4/7/13
Maternitet Nr.2T. (3535) LEKLI Tirane 38,577 2013-11-15 2013-11-18 38810130882013 602,SUGJO"KOCO GLIOZHENI',medikamente,up 2127 d 18/4/13,kontr 11/7/13,njf 2127/5 d 13/6/13,fat 478 d 3/9/13 s 06888975,fh 87 d 3/9/13
Sp. Kruje (0716) LEKLI Kruje 32,148 2013-11-25 2013-11-26 24210130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT 487 DT 09.09.2013
Spitali Ushtarak (3535) LEKLI Tirane 1,898,820 2013-12-30 2013-12-31 36210131042013 602,SPITALI I TRAUMES,medikamente,up 666 d 9/12/13,njf 23/12/13,kontr 87 d 13/12/13,fat 119 d 24/12/13 s 10980045,fh 131 d 24/12/13
Materniteti Tirane (3535) LEKLI Tirane 70,725 2013-12-09 2013-12-09 37010130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE BL MEDIKAM KONT VD 491/3 DT 26.06.2013 FT 650 DT 27.11.2013 SR 10980364 FH 162 DT 27.11.2013
Spitali Fier (0909) LEKLI Fier 64,295 2013-12-12 2013-12-12 46010130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER LIK TOTAL I KNTR 1102