Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LEAL (K64612402E) All 34,695,149.00 20 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Remas (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 457,680 2012-03-16 2012-04-02 4526100012012 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BLERJE SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURES,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES SHKURT 2012
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,948,893 2012-04-10 2012-04-16 8421290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE JANAR - 12 SHKURT 2012 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,735,119 2012-04-09 2012-04-13 8321290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI TETOR,NENTOR 2011SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE DHJETOR 2011 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 4,810,552 2012-05-14 2012-05-17 14921290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI SHKURT,MARS 2012 SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2012-09-25 2012-09-28 30421290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI PRILL 2012 LIKUJDIM PJESOR SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 700,000 2012-10-16 2012-10-22 34121290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI PRILL 2012 LIKUJDIM PJESOR SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 5,263,513 2012-02-07 2012-02-16 2121290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PASTRIMI TETOR,NENTOR 2011SIPAS FATURAVE,SITUACIONEVE TETOR,NENTOR 2011 DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,000,000 2013-01-22 2013-01-22 1821290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE PRILL (DIFERENCE),MAJ 2012 , SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,200,000 2013-02-21 2013-02-21 8221290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE DIFERENCE,MAJ 2012 , SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 500,000 2013-03-19 2013-03-20 12621290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE DIFERENCE,MAJ 2012 (PJESA E MBETUR NGA LIK.PJESOR) , SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,379,392 2013-04-11 2013-04-11 17421290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE DIFERENCE,MAJ 2012 (PJESA E MBETUR NGA LIK.PJESOR) DHE QERSHOR 2012 ,SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES ,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,500,000 2013-04-29 2013-04-29 20221290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE QERSHOR 2012 DHE QERSHOR 2012 ,SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES ,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2013-05-15 2013-05-16 23621290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE QERSHOR 2012 SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES ,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 2,000,000 2013-05-27 2013-06-12 27421290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE QERSHOR (PJ.E MBETUR) DHE KORRIK 2012 SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES ,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 800,000 2013-06-11 2013-06-18 31521290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE (PJ.E MBETUR) KORRIK 2012 SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES ,KALUAR AFATI I KUSHTEVE TE PAGESES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 500,000 2013-07-09 2013-09-24 37321290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE KORRIK 2012 SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,000,000 2013-08-23 2013-10-17 41721290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE GUSHT 2012 SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,400,000 2013-09-24 2013-10-24 48021290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE KORRIK, GUSHT 2012 (LIK.PERFUNDIMTAR) SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 3,000,000 2013-11-13 2013-11-15 55821290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE GUSHT,SHTATOR 2012 (LIK.PJESOR) SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Bashkia Lushnje (0922) LEAL (K64612402E) Lushnje 1,500,000 2013-12-10 2013-12-10 61021290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER SHERBIM PASTRIMI SIPAS FATURAVE E SITUACIONEVE SHTATOR 2012 (LIK.PJESOR) SI DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >