Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All LARTI - SHPK All 35,376,490.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Libonik (1515) LARTI - SHPK Korçe 140,000 2012-09-25 2012-09-28 29025020012012 SHPENZIME MIRMBAJTJE SHKOLLA KLOCE FAT.2094 KOMUNA LIBONIK
Bashkia Korce (1515) LARTI - SHPK Korçe 15,776,200 2012-11-14 2012-12-12 54021220012012 RIKONSTRUK BUL SHEN GJERGJI ( BLERJE PLLAKA) FAT 2623 BASHKIA
Qarku Korçe (1515) LARTI - SHPK Korçe 114,430 2013-03-13 2013-03-18 4520150012013 MIREMBAJTJE CATIE FAT 2898 V 2012 K QARKUT
Bashkia Korce (1515) LARTI - SHPK Korce 5,700,000 2013-05-17 2013-05-23 24021220012013 BLERJE PLLAKA BUL"SHEN GJERGJI" FAT 2625 DT 31.10.2012 BASHKIA KORCE
Komuna Qender (1515) LARTI - SHPK Korçe 9,499,860 2013-08-12 2013-10-17 14425090012013 UJESJELLESI BULGAREC FAT NR 1302 10.07.13. KOMUNA QENDER KORCE
Bashkia Korce (1515) LARTI - SHPK Korçe 2,850,000 2013-08-19 2013-10-17 36221220012013 RIKON BULEVARD"SHEN GJERGJI"FAT 2625 DT 31.10.2012 BASHKIA KORCE
Bashkia Korce (1515) LARTI - SHPK Korçe 450,000 2013-09-19 2013-10-22 40921220012013 BASHKIA 5% GARANCI BULEVARD SHEN GJERGJI
Bashkia Korce (1515) LARTI - SHPK Korçe 846,000 2013-12-11 2013-12-11 54321220012013 BASHKIA KORCE FAT 2625 DT 31.10.2012 BLERJE PLLAKA BUL"SHEN GJERGJI"
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >