Pagesa të Thesarit 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

Rezultate përmbledhëse

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All AUTO VIZION All 16,635,356.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Pershkrim fature
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) AUTO VIZION Durres 290,556 2012-04-25 2012-04-26 11910170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) AUTO VIZION Durres 300,000 2012-09-26 2012-10-03 1610060952012 TDO 0707/DREJT.PERGJ. HEKUR. /KOD 1006095/CLIRIM GARANC. PER BL MIKROB.
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) AUTO VIZION Durres 24,600 2013-02-08 2013-02-12 3510170312013 1017031 REP USHT 2001 RIPARIM MJETE TRANSPORTI
Bashkia Kamez (3535) AUTO VIZION Tirane 15,134,000 2013-03-29 2013-03-29 103 2166001 2013 Bashkia Kamez - Paradhenie bl makineri projekti IPA kontr 50 dt 28.01.2013 fat 93 dt 28.03.2013 up 174 dt 22.08.2012 pv hap 27.12.2012 raport vleresimi 03.01.2013
Bashkia Tirana (3535) AUTO VIZION Tirane 886,200 2013-05-02 2013-05-10 300 2101001 2013 Bashkia Tirane lik 5% autokaro+5% automjete kontr 11334 dt 30.12.2009 fat 69522608 dt 30.01.2010 fl hyr nr 12/1 dt 30.01.2010 ,kontr 10565 dt 31.12.2007 fat 33756694 dt 13.02.2008 fl hyr 7/1 dt 13.02.2008
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >