Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 956 097 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Albana Xhelilaj, tė ardhura nė vlerėn 673 512 Lekė nga paga si Zv. Drejtore e Shkollės 9-Vjeēare “Shaqe Mazreku”, Durrės.
2) Djali, Z. Julian Xhelilaj, tė ardhura nė vlerėn 1 214 619 Lekė nga paga si Pėrgjegjės Sektori nė Autoritetin Portual Durrės.
3) Vajza, Znj. Blerina Xhelilaj, tė ardhura nė vlerėn 36 672 Euro nga punėsimi nė Milano, Itali.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pandryshuar pėr vitin 2018.
2) Shtesė 102.17 Dollarė nė gjendjen e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
3) Gjendje e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 4 728.23 Lekė.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 649 130.65 Lekė.
5) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 72 980.76 Lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė 84 928.18 Lekė.
7) Kredi hipotekore nė vlerėn 100 000 Euro tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datėn 19.04.2007, pėr tė cilėn nė vitin 2018 ėshtė likuiduar detyrimi nė vlerėn 9 536.1 Euro dhe ka mbetur detyrimi i pashlyer nė shumėn 23 366.2 Euro.
8) Kredi bankare tė marrė nė datėn 13.04.2018 nė shumėn 500 000 Lekė. Detyrimi i likuiduar ėshtė 304 143 Lekė, gjendja e mbetur e detyrimit tė pashlyer ėshtė 195 857.55 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar shuma 9 536.1 Euro si shlyerje e principalit dhe interesa tė kredisė hipotekore nė shumėn 100 000 Euro tė marrė nė 19.04.2007 pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
2) Shpenzuar shuma 304 143 Lekė si shlyerje e principalit dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė nė 13.04.2018 nė shumėn 500 000 Lekė.