Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga pėr vitin 2017 si prefekt i Qarkut Durrės, 631 066 lekė.
2) Tė ardhura neto nga paga si deputet, 922 406 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Albana Xhelilaj, tė ardhura nga paga (janar - prill 2017.), 218 288 lekė.
2) Djali, Z. Julian Xhelilaj, tė ardhura nga paga si specialist nė Autoritetin Portual, Durrės, 273 533 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Albana Xhelilaj, tė ardhura nga paga si zv.drejtore e shkollės 9-vjeēare "Sh. Mazreku Durrės, 622 296 lekė.
4) Djali, Z. Julian Xhelilaj, tė ardhura nga paga si punonjės nė Autoritetin Portual, Durrės, 971 858 lekė.
5) Vajza, Znj. Blerina Xhelilaj, tė ardhura nga paga bruto nė Ernst & Young Financial Business Advisors S.P.A ING Bank, Milano, Itali, 38 755 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 2 000 000 lekė.
2) Gjendja e depozitės bankare nė Credins Bank, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 10 216.96 dollarė.
3) Gjendja e depozitės bankare nė Societe General, e pandryshuar nga deklarimi i mėparshėm, 1 111 345.5 lekė.
4) Gjendja e llogarisė sė pagės mė 31.12.2017, shuma 851 833.55 lekė.
5) Djali, gjendja e llogarisė sė pagės mė 31.12.2017, shuma 93 490.83 lekė.
6) Kredi hipotekore nė shumėn 100 000 euro marrė mė 19.04.2017. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 9 194.77 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 32 902.3 euro.
7) Bashkėshortja, Znj. Albana Xhelilaj, pronare me 1/3 e njė toke pyll 49 000 m2 me certifikatė pronėsie dt. 10.8.2014.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė hipotekore pėr vitin 2017, shuma 9 194.77 euro.