Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura pėr vitin 2016 nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor, Tiranė, 948 558 lekė neto.
2) Tė ardhura pėr vitin 2016 si gjyqtar i Gjykatės sė Apelit, Tiranė, 180 482 lekė neto.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e depozitės bankare, 96.75 dollarė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura nga paga dhe tė ardhura tė tjera nga puna (mbingarkesa), 1 167 810 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura nga bursa e fituar nė kuadėr tė programit Civil Society Scholar Award, pėr kėrkim shkencor e akademik nė Gjermani pėr periudhėn shtator - tetor 2016, 3 700 dollarė. Bursa nuk ka sjellė shtim tė pasurisė por vetėm ka mbuluar shpenzimet e qėndrimit nė Gjermani.
3) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura nga pagesa nga Shkolla e Magjistraturės pėr botim nė revistėn shkencore tė shkollės, 'Jeta jurdike', 23 562 lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura si honorare pėr komision provimi pranė Autoritetit tė Mediave Audiovizive, 21 250 lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura si honorare trajnimi nga Instituti i Kontabilistėve tė miratuar, 31 875 lekė.
6) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, tė ardhura nga interesat bankare tė depozitės 1-vjeēare, 33 832 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash, pakėsim 2 690 000 lekė. Paratė janė kėmbyer nė euro dhe dollarė dhe janė depozituara nė banka gjatė vitit 2016.
2) Gjendja cash, pakėsim 1 350 dollarė. Paratė i janė shtuar depozitės bankare nė po tė njėjtėn valutė gjatė vitit 2016.
3) Gjendja e depozitės bankare nė bankė tė nivelit tė dytė, pas depozitimit nė bankė tė parave cash, 16 000 euro.
4) Gjendja cash, kursime nga paga dhe tė ardhurat e tjera gjatė vitit 2016 nga deklaruesi dhe bashkėshortja, shtesė 200 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
5) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pakėsim 91 353 lekė, pjesa takuese 50 %.
6) Gjendja e depozitės bankare me afat 1-vjeēar, shtesė 5 000 dollarė nga pakėsimi i parave cash. Gjendja totale e depozitės, 20 256 dollarė.
7) Bashkėshortja, Znj. Jonida Rystemaj, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 lekė pasi depozita ėshtė mbyllur dhe shuma prej 15 000 eurosh ka kaluar nė njė depozitė tė re po nė tė njėjtėn bankė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka