Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga puna si kėshilltar i Presidentit tė Republikės (1 janar - 6 qershor 2017.), shuma 582 798 lekė.
2) Tė ardhura nga Kuvendi (paga, rimbursim telefoni, karburanti, dieta etj.), 730 731 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Overdraft marrė nė bankėn Credins, (pėr periudhėn 01.01.2017 - 31.12.2017.). Detyrimi i shlyer, 268 559 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer 200 000 lekė.
2) Kredi konsumatore pranė Credins Bank marrė nė 13.01.2017 nė shumėn 1 000 000 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 271 880 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer 716 204 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr pagimin e overdraftit, 268 559 lekė.
2) Shpenzime pėr pagesėn e kredisė pėr vitin 2017, shuma 271 880 lekė.