Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė periudha Dhjetor-Janar, shuma 2 172 367 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 105 049 Lekė nga paga si Lektore me kohė tė pjesshme pranė Fakultetit tė Shkencave Sociale, Universiteti i Tiranės.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, Z. Ilir Shqina, tė ardhura nė vlerėn 12 900 Euro, nga paga nė funksionin e Ministėr Kėshilltar pranė Ambasadės sė Republikės sė Shqipėrisė nė Lubjanė, pėr periudhėn Mars-Dhjetor 2018
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 12 500 Euro si pagesė e prapambetur e Marrėveshjes Shėrbim Konsulence datė 01.10.2012.
2) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 1 650 Euro si pagesė e prapambetur e Kontratės (Akt-marrėveshje kėrkim shkencor datė 03.11.
2014).
3) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 9 000 Euro si pagesė e prapambetur e Akt-Marrėveshjes, Kėrkim-Shkencor 3 vjeēar Proffesor Emmeritus datė 22.10.2015.
4) Tė ardhura nė vlerėn 1 278 Euro si pagesė tė prapambetur tė Kontratės datė 04.11.2016 nė pozicionin Lektore e jashtme.
5) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 5 000 Euro pėr Kontratėn e Redaktimit tė Veprės “Haga Haradinaj” datė 01.05.2014.
6) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 10 000 Euro pėr tė Drejtat e Autorit mbi veprėn “Fėmijėria Menaxheriale”, Mars 2014.
7) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 20 000 Euro pėr tė drejtat pasurore tė autorit mbi veprėn “12 ide pėrtej 2013”, datė 03.09.2014.
8) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 5 000 Euro pėr Kontratėn e Redaktimit tė Veprės “Biografi-Margaret Thatcher”, datė 20.02.2017.
9) Tė ardhura tė pritshme nė vlerėn 7 500 Euro pėr Kontratėn e Redaktimit tė Veprės “Roger Scruton HTBC”, datė 15.02.2016.
10) Tė ardhura nga shitja e autveturės autoveturės Chevrolet Captiva nė shumėn 8 000 Euro dhe nga shitja e autoveturės BMW Sport nė shumėn 5 000 Euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėpronar me bashkėshortin me pjesė takuese 50% tė njė apartamenti banimi nė Tiranė me sipėrfaqe 152 m2, me vlerė 90 000 Euro, tė blerė me kontratė porosisė me burim tė ardhura nga kursimet, kontributet e prindėrve dhe nga shoqėria private.
2) Apartament banimi nė Durrės nė vlerėn 72 000 Euro, me sipėrfaqe tė specifikuar nė kontratėn e porosisė e cila ėshtė nė proces Gjyqėsor nė Shkallėn e Parė tė Gjykatės sė Tiranės.
3) Pronare me 100 % i njė makine autoveturė Land Rover, Discovery Sport nė shumėn 38 000 Euro. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga kredia bankare e marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 25 000 Euro dhe nga tė ardhuat e shitjes sė autoveturės Chevrolet Captiva nė shumėn 8 000 Euro dhe autoveturės BMW Sport nė shumėn 5 000 Euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3 996 Lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė datėn 25.02.2019 ėshtė 226 518 Lekė.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 20 Euro.
7) Gjendja monetare cash, 870 000 Lekė.
8) Kredi bankare pėr blerje autoveturė Land Rover, pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimi nė shumėn 2 816.94 Euro ndėrsa gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer ėshtė 22 762 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar nė vitin 2018 shuma 7 000 Euro si pagesė pėr zgjidhjen me marrėveshje tė konfliktit gjyqėsor nė rolin e dorėzanit tė dytė nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
2)shpenzuar pėr Makine autoveturė Land Rover, Discovery Sport nė shumėn 38 000 Euro. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga kredia bankare e marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 25 000 Euro dhe nga tė ardhuat e shitjes sė autoveturės Chevrolet Captiva nė shumėn 8 000 Euro dhe autoveturės BMW Sport nė shumėn 5 000 Euro.