Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


DEKLARIMI I PASURISĖ PAS LĖNIES SĖ DETYRĖSPASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė pėr periudhėn Dhjetor 2017-Nėntor 2018, shuma 2 549 322 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Vajza, Znj. Suada Rraja, tė ardhura nga paga pranė OSHEE-sė, shuma 688 000 Lekė.
2) Djali, Z. Rexhep Rraja, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip BMW 730 D, shuma 3 000 Euro.
3) Djali, Z. Rexhep Rraja, tė ardhura nga qiradhėnia e magazinės frigoriferike datė 31.03.2018, pėr 2 muaj, vlera 120 000 Lekė.
4) Djali, Z. Rexhep Rraja, tė ardhura nga shitja e autoveturės tip Mercedes S320 CDI, vlera 510 000 Lekė. Automjeti ėshtė marrė nė Serbi me prokurė pėrdorimi me tė drejtė shitje, pėr tė cilėn ėshtė paguar shuma 3 500 Euro pas shitjes sė saj.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi konsumatore tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 000 000 Lekė pėr mbulimin e shpenzimeve tė kurimit tė bashkėshortes, me afat shlyerje 43 muaj dhe me kėst mujor 53 850 Lekė. Detyrimi i likuiduar nė 2018 ėshtė nė shumėn 77 683.36 Lekė ndėrsa detyrimi i mbetur i pashlyer ėshtė 1 922 316.4 Lekė.
2) Djali, Z.Rexhep Rraja, kredi pėr Magazinėn Frigoriferike, pėr tė cilėn nė 2018 nuk ėshtė bėrė asnjė shlyerje principali dhe interesi.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzuar nė vitin 2018 shuma 77 683.36 Lekė si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė konsumatore tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 2 000 000 Lekė.