Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera ligjore qė rrjedhin nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė, shuma 2 202 644 Lekė.
2) Tė ardhura nga paga si Lektor nė Universitetin Polis, 140 000 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e Obligacioneve 10 vjeēare tė Thesarit tė emetuara nė 11.01.2018, shuma 21 779 Lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė Neni Tech sh.p.k, shuma 686 910 Lekė.
2) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė Asg sh.p.k, shuma 876 810 Lekė.
3) Bashkėshortja, Znj, Migena Hasa, tė ardhura si honorare nga Global Opportunities Albania, shuma 480 855 Lekė
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 114 635 Lekė, e shtuar me 449 178 Lekė nga tė ardhurat e pagės dhe honorareve.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 20 000 Lekė e pakėsuar me 224 897 Lekė pėr shpenzime.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 58 Euro e pakėsuar me 1 929 Euro pėr shpenzime dhe konvertime nė njė monedhė tjetėr.
4) Obligacione tė Thesarit 10 Vjeēare nė shumėn 732 081 Lekė, me normė 7%, me datė emetimi 11.01.2018 dhe datė maturimi 11.01.2028. Burimi i tė ardhurave nga fondet e mbylljes sė llogarive tė fėmijėve.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Lekė e mbyllur nė vitin 2018.
6) Kredi bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė, pėr blerje banese me normė interesi 4% tė marrė nė Gusht 2010 me afat shlyerje 10 vite. Detyrimi i likuiduar nė vitin 2018 ėshtė nė shumėn 557 584 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė mbetur ėshtė 930 762 Lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 799 142 Lekė tė shtuar me 94 431 nga tė ardhurat e pagės.
8) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 582 689 Lekė. Llogaria ėshtė shtuar me 582 689 Lekė me burim tė ardhurat nga paga dhe honoraret.
9) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, gjendje 510 000 Lekė tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė vajzės. Llogaria bankare ėshtė mbyllur, duke transferuar fondet nė llogarinė e bashkėshortit, me destinacion blerjen e Obligacioneve.
10) Bashkėshortja, Znj. Migena Hasa, gjendje 247 000 Lekė tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė emėr tė djalit. Llogaria bankare ėshtė mbyllur, duke transferuar fondet nė llogarinė e bashkėshortit, me destinacion blerjen e Obligacioneve.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzuar shuma 557 584 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė nė Gusht 2010 pėr blerje banese.