Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


DEKLARIMI I PASURISĖ PAS LĖNIES SĖ DETYRĖSPASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nė vlerėn 2 462 965 Lekė nga paga, shpėrblimet pėr pjesėmarrjet nė komisione dhe shėrbime mbėshtetėse tė pėrfituara nga statusi i Deputetit nė Kuvendin e Shqipėrisė.
2) Tė ardhura nga paga si Lektore nė Universitetin e New York-ut Tiranė, shuma 3 965 Euro.
3) Tė ardhura nga dietat pėr pjesėmarrjet nė aktivitetet jashtė vendit nga statusi i Deputetit, shuma 2 135 Euro plus 735 Dollarė.
4) Tė ardhura nga OSBE-ja, si dieta pėr pjesėmarrje nė aktivitete jashtė vendit, shuma 642.2 Euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat bankare, 165.47 Dollarė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nė vlerėn 27 552 Lekė Ufo Sh.p.k pėr tė Drejtėn e Autorit.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z.Arian Hoxha, tė ardhura nga paga si konsulent individual nė Njėsinė e Zbatimit tė Projektit tė Bankės Botėrore- Rimėkėmbja e Energjisė, shuma 2 135 109 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, tė ardhura nga puna si konsulent ndėrkombėtar, shuma 5 965 Euro.
3) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, tė ardhura nė vlerėn 912 413 Lekė nga puna si konsulent part-time pranė Qendrės pėr tė Drejtat nė Punė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Lekė. Tėrhequr shuma 1 414 287.33 Lekė dhe ėshtė bėrė mbyllja e depozitės.
2) Gjendja e depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0 Dollarė pasi ėshtė bėrė mbyllja e depozitės dhe tėrhequr shuma 19 466.94 Dollarė.
3) Gjendje e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė tė ardhurat nga interesi bankare nė shumėn 165.47 Dollarė.
4) Kredi konsumatore nė vlerėn 1 400 000 Lekė tė marrė nė 29 Tetor nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me afat shlyerje 3 vite dhe me kėst mujor 24 951 Lekė. Detyrimi i likuiduar, 49 735 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė mbetur ėshtė 1 350 264.94 Lekė.
5) Kartė krediti Amex nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimi nė shumėn 748 595 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė pashlyer ėshtė 141 307.62 Lekė.
6) Kartė krediti Visa nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimi nė shumėn 752 774 Lekė ndėrsa gjendja e detyrimit tė pashlyer ėshtė 45 411 Lekė.
7) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, ka shlyer nė 2018 si kėst pėr blerje shtėpie shumėn 15 000 Euro, me burim tė ardhurat nga kthimi i huasė nga vėllai. Gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor ėshtė 8 000 Euro.
8) Bashkėshorti, Z.Arian Hoxha, pėr kredinė bankare tė marrė pranė njė banke tė nivelit tė dytė, ka likudiduar detyrimin nė vlerėn 806 780 Lekė dhe gjendja e detyrimit tė pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 7 182 906.99 Lekė.
9) Vajza, Znj. Livia Hoxha, gjendje tė depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 000 Lekė, me burim tė ardhura nga transfertat e fondeve nga llogaria e gjyshit pranė njė bankė tė nivelit tė dytė.
10) Vajza, Znj. Fiona Hoxha, gjendje tė depozitės sė kursimit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 500 000 Lekė, me burim tė ardhura nga transfertat e fondeve nga llogaria e gjyshit pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
11) Vajza, Znj. Fiona Hoxha, mbyllje depozitė kursimi pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, pėr pagesė shkollimi nė Universitetin New York, pėr veten dhe pėr tė motren nė shumėn 500 000 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shuma 49 735 Lekė ėshtė shpenzuar si shlyerje e principalit dhe interesave tė kredisė konsumatore tė marrė nė 29 Tetor nė vlerėn 1 400 000 Lekė.
2) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 748 959 Lekė pėr likuidimin e detyrimeve tė kartės Amex dhe shuma 752 774 Lekė pėr shlyerjen detyrimin e kartės Visa.
3) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, shpenzuar shumėn 15 000 Euro si shlyerje tė kėsteve pėr blerje shtėpie.
4) Bashkėshorti, Z. Arian Hoxha, shpenzuar shumėn 806 780 Lekė si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare.