Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga vjetore si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 1 207 758 Lekė.
2) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė karburantit, 330 176 Lekė.
3) Tė ardhura si rimbursime tė shpenzimeve tė telefonisė, 204 000 Lekė.
4) Tė ardhura si honorare nga mbledhjet e komisionit parlamentar, 17 000 Lekė.
5) Tė ardhura si dieta ditore, 413 875 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga shitja e autoveturės tė tipit Range Rover, vit prodhimi 2006, nė bazė tė kontratės datė 13.02.2018, shuma 12 000 Euro.
2) Tė ardhura nga shitja e autoveturės tė tipit Audi A6, vit prodhimi 2007, nė bazė tė kontratės datė 07.05.2018, shuma 500 000 Lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pronar 100% i njė autoveture tė tipit Mercedes Benz ML 350, vit prodhimi 2010 tė blerė nė datėn 16.03.2018 nė bazė tė faturės tatimore, shuma 1 320 000 Lekė. Burimi i tė ardhurave, nga shitja e autovetures Range Rover.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat nga funksioni i deputetit, - 2 188 Lekė, pakėsuar me 58 926 Lekė.
3) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga dhe nga gjendja monetare cash deklaruar nė deklarimin fillestar, shuma 922.14 Lekė, pakėsuar me 349 373 Lekė.
4) Gjendja monetare cash, shtesė 500 000 Lekė nga tė ardhurat e shitjes sė autoveturės Audi A6.
5) Gjendja monetare cash, shtuar me 1 700 Euro nga tė ardhurat e shitjes sė autoveturės sė tipit Range Rover
6) Kartė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, overdraft me normė interesi 16%, shuma 200 000 Lekė. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor ėshtė -198 018 Lekė, ku interesat janė shlyer nga llogaria rrjedhėse e pagės.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzuar pėr vitin 2018 shuma 1 320 000 Lekė pėr blerjen e autoveturės Mercedes Benz ML 350, vit prodhimi 2010, tė blerė nė 16.03.2018.