Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga neto nė funksionin e Ministres sė Drejtėsisė pėr vitin 2018, 1 556 412 Lekė.
2) Tė ardhura nga dietat e pėrfituara brenda territorit tė Republikės sė Shqipėrisė nė funksionin e Ministres sė Drejtėsisė pėr vitin 2018, vlera 55 000 Lekė.
3) Tė ardhura nga dietat e pėrfituara jashtė territorit etė Republikės sė Shqipėrisė nė funksionin e Ministres sė Drejtėsisė pėr vitin 2018, dieta 3 350 Euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura nga pjesėmarrja nė mbledhjet e Kėshillit Kombėtar tė Territorit, shuma 30 800 Lekė.
2) Tė ardhurat nė vlerė 68 000 Lekė, shpėrblime nė funksionin e anėtarit tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė pėr vitin 2018.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Irvelin Gjonaj tė ardhura nga punėsimi nė shoqėrinė 23 Option Sh.p.k, pėr muajin Dhjetor 2017. Shuma prej 119 794 Lekė, ėshtė depozituar nė llogarinė personale tė pagės nė muajin Janar 2018.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga punėsimi pranė subjektit me NIPT K82004004F, me objekt veprimtarie Zyrė kontabiliteti dhe konsulencė fiskale, pėr periudhėn Mars deri Qershor 2018, shuma 457 915 Lekė.
3) Bashkėshorti tė ardhura pranė subjektit me NIPT L71413011U periudha Korrik deri 9 dhjetor 2018 shuma 622 775 Lekė.
4) Bashkėshorti, Z. Irvelin Gjonaj tė ardhurat nė vlerėn 45 865 Lekė, nga paga si Inspektor nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Tatimeve pėr periudhėn 10 Dhjetor 2018 deri 31 Dhjetor 2018.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksionNuk ka
Tė tjera
1) Shtuar me 691 709.15 Lekė, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e cila nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 717 657.64 Lekė. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga paga, dietat dhe honoraret.
2) Pakėsuar me 1 309.5 Euro, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja e llogarisė me burim tė ardhurat nga paga dhe honoraret e vitit 2017, mė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 2 418.5 Euro.
3) Shtuar me 65 837.27 Lekė, llogaria rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja e llogarisė mė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 178 887.22 Lekė me burim tė ardhurat nga honoraret e vitit 2017.
4) Shtuar me 0.04 Euro gjendja e depozitės pa afat nė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendje e depozitės mė 31 Dhjetor 2018, nė shumėn 199.43 Euro.
5) Bashkėshorti, Z.Irvelin Gjonaj, gjendje tė llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė vlerėn 10 000 Euro. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga shitja e kuotave tė shoqėrisė “23 Option” Sh.p.k, nė bazė tė Kontratės sė Shitjes datė 28 Korrik 2017.
6) Bashkėshorti, ka pakėsuar me 314 619.19 Lekė, gjendjen e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat nga paga. Gjendja nė 31 Dhjetor ėshtė 73 284.81 Lekė.
7) Z.Irvelin Gjonaj, ka shlyer shumėn 149 840 Lekė si principal, interesa dhe kamatvonesa tė kredisė 500 000 Lekė me afat 5 vjeēar, tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datė 10.12.2013. Gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 0 Lekė.
8) Bashkėshorti, Z.Irvelin Gjonaj ka likuiduar 86 650 Lekė si principal, interesa dhe kamatėvonesa tė kredisė 250 000 Lekė, tė marrė nė 21.01.2014 nė njė banke tė nivelit tė dytė me afat 5 vjeēar. Gjendja e detyrimit nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 0 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shuma 149 840 Lekė, shpenzuar pėr vitin 2018 nga bashkėshorti Z.Irvelin Gjonaj, si shlyerje tė kėsteve tė kredisė me vlerė 500 000 Lekė dhe me afat 5 vite tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė datė 10.12.2013.
2) Bashkėshorti, ka shlyer pricipalin dhe interesat nė shumėn 86 650 Lekė, tė kredisė bankare tė marrė nė datėn 21.01.2014 me vlerė 250 000 Lekė dhe me afat likuidimi 5 vite.