Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Ndihmėse Ligjore e Presidentit tė Republikės sė Shqipėrisė, 1 396 509 lekė.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura nga dieta dhe shėrbime brenda e jashtė vendit, 2 000 lekė dhe 240 euro.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
1) Interesa Bono Thesari, 127 062 lekė.
2) Interesa llogari kursimi, 101 890 lekė (mujore bruto llogari saving)
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion194%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare, shtuar nga interesa bruto me 93 971 lekė, pjesa takuese 50%.
2) Gjendje llogari bankare, shtuar nga interesa bruto me 129 dollar, pjesa takuese 50%.
3) Gjendje llogari bankare, interesa vjetore bruto shtuar me 22 973 lekė, pjesa takuese 50%.
4) Gjendje llogari bankare, shtuar me 9 dollar, pjesa takuese 50%.
5) Gjendje llogari bankare, interesa vjetore bruto shtuar me 48 euro, pjesa takuese 50%.
6) Tėrhequr gjatė vitit 2016 Bono Thesari nė vlerėn totale 12 171 931 lekė, pėr tu riinvestuar mė 25.08.2016 vlera prej 8 460 000 lekė. deklarohet shtese interesa bruto prej 127 061 lekė
7) Derdhur nė llogari FiBank Saving data 1. 02. 2016 vlera 894 995 lekė, me datė 8.02. 2016 vlera 1 337 000 lekė, me datė 20.05.2016 vlera 1 791 999 lekė, dhe tėhequr nė datėn 26. 09. 2017 127 000 lekė. Hapur llogari depozite njėvejcare 127 000 lekė shtuar sipas interesave me llogari saving mujore bruto ne lek 101 890 lekė.
8) Gjendje para cash mė 31 dhjetor, 850 000 lekė.
9) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 14 200 euro pėr total vlerė huaje marrė pa afat dhe pa interes.
10) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 300 000 lekė pėr total vlerė huaje marrė pa afat dhe pa interes.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka