Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 652 461 lekė.
2) Tė ardhura si ekspert lektor nė konferencėn e INFOCIP, 29 750 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, tė ardhura nga paga si Ndihmėse Ligjore nė Gjykatėn e Lartė, 1 080 317 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion102%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 1 100 000 lekė pėr hua pa interes marrė nga prindėrit nė vitin 2004 nė shumėn 1 500 000 lekė.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 3 700 euro pėr hua pa interes marrė nga prindėrit nė Tetor 2015 pėr prenotim ap. banimi me sip. 139 m2 nė Tiranė.
3) Kontratė porosie e datės 30.06.2016 pėr vend parkimi me sip. 27 m2, 7 000 euro, pėr tė cilin ėshtė paguar kėsti i I-rė 5 000 euro dhe ėshtė papaguar kėsti i II-tė 2 000 euro, pjesė e regjimit martesor.
4) Blerė mė 04.05.2016 kuota nė fond investimi me tė ardhura nga maturimi i investimit nė Bono Thesari, 3 600 000 lekė, pjesė e regjimit martesor.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka