Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 076 654 Lekė, nga paga si Kryetare e Bashkisė Sarandė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura me vlerė 98 600 Lekė si kėshilltare pranė Kėshillit tė Qarkut Vlorė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 849 999,96 Lekė nga qiradhėnia e objektit tė ndodhur nė Lagjien nr.2 nė Sarandė, sipas kontrateve tė qirasė me datė 04.09.2012 dhe 05.02.2013, pėr periudhėn Dhjetor 2016 - Gusht 2017.
2) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 165 000 Lekė nga qiradhėnia e objektit me sipėrfaqe 29.3 m2 qė ndodhet nė proces legalizimi, pėr periudhėn Shator-Dhjetor 2017.
3) Bashkėshorti, tė ardhura neto me vlerė 204 000 Lekė nga qiradhėnia.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendje nė llogarinė bankare pranė Societe Generale Albania me vlerė 37 375,95 Lekė, krijuar nga tė ardhurat e pagės si Kryetare e Bashkisė Sarandė dhe kėshilltare e Kėshillit tė Qarkut Vlorė.
2) Gjendje nė llogarinė bankare pranė Raiffeisen Bank me vlerė 24 331,18 Lekė, krijuar nga tė ardhurat e pagės si Kryetare i Bashkisė Sarandė dhe kėshilltare e Kėshillit tė Qarkut Vlorė.
3) Bashkėshorti Z. Virjon Koka, gjendje nė llogarinė bankare pranė Tirana Bank me vlerė 30 055 Lekė, krijuar nga tė ardhurat e qiradhėnies.
4) Bashkėshorti ka shlyer shumėn prej 249 417 Lekė pėr kredinė me vlerė 680 000 Lekė, me afat 60 muaj, interes 2,083% dhe kėst mujor prej 20 000 Lekė, marrė nė datė 15.12.2016 pranė Fondit Besa. Gjendja e mbetur e detyrimit nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 888 107,4 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka