Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė, 01.01.2014 - 31.08.2014, 1 131 044 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit, 01.08.2014 - 31.12.2014, 462 848 lekė.
3) Tė ardhura nga puna si ekspert pranė Shkollės sė Magjistraturės, 36 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qiraja e ap. nė Bul. “Bajram Curri”, 432 000 lekė.
2) Tė ardhura nga qiraja e objektit, ish-klinikė dentare nė rrugėn “Budi”, 275 000 lekė.
3) Tė ardhura nga qiraja e pasurisė klinikė dentare, si bashkėpronar, 324 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga administrimi i njė klinike dentare, 3 767 654 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga nė Ministrinė e Drejtėsisė si pėrgjegjės sektori nė Sektorin e Inspektimit tė Prokurorisė, 818 222 lekė.
3) Vajza, tė ardhura pėr periudhėn mars-shtator si higjeniste nė klinikėn “Lumturi Brahimllari”, 126 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėpronar me 50 % i njė prone me sip. 36 m2 me vlerė, 7 056 500 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 246 000 lekė.
3) Gjendja e llogarisė sė pėrbashkėt me bashkėshorten nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 300 euro.
4) Gjendja cash, 800 000 lekė.
5) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 50 000 euro, detyrimi financiar i pashlyer 18 812 euro.
6) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 25 000 euro, detyrimi financiar i pashlyer 16 982 euro.
7) Pagesa mbi tatimin nė masėn 10 % pėr tė ardhura nga qiratė, 114 000 lekė.
8) Bashkėshortja, shpenzime pėr blerjen e aseteve tė luajtshme pėr klinikėn dentare, vlera 3 200 euro.
9) Bashkėshortja, shpenzime pėr blerjen e njė automjeti, “Audi” blerė 21 000 euro.
10) Bashkėshortja, pagesa pėr tatimet, detyrimi financiar i shlyer 109 350 lekė.
11) Djali, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 420 000 lekė, detyrimi financiar i shlyer, 210 973 lekė.
12) Vajza, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 126 000 lekė.
13) Vajza, detyrime pėr pagesėn e studimeve nė Universitetin Mjekėsor nė Tiranė, 36 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka