Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 3 170 287 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga qira objekti me sip. 110 m2, Tetor-Dhjetor 2016, 30 000 lekė.
2)
) Tė ardhura nga qira ap. me sip. 57 m2, 132 600 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion105%
Tė tjera
1) Kontratė shitblerje lidhur mė 26.09.2016 pėr objektin e llojit bodrum me sip. 330 m2 nė Koplik, pronė pėr tė cilėn mė parė ka qenė nė bashkėpronėsi me njė subjekt juridik dhe pėr shkak konfliktesh ėshtė bėrė blerja e pjesės tjetėr tė objektit. Pėr regjistrimin e pronės janė lėnė peng tek noteri 68 140 euro pėrkthyer nė 9 355 500 lekė.
2) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor 58 303 lekė.
3) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 4 994 paund britanik pėr njė kredi bankare marrė mė 13.07.2015.
4) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 4 994 paund britanik pėr njė kredi bankare pėr arredim shtėpie marrė mė 29.07.2015.
5) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 1 895 paund britanik pėr njė kredi bankare pėr arredim shtėpie marrė mė 26.08.2015.
6) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 5 000 euro marrė njė tė afėrmi mė 25.01.2014.
7) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 2 500 euro marrė njė tė afėrmi mė 10.09.2014.
8) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 13 500 euro marrė njė tė afėrmi mė 11.09.2014.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer nė vitin 2016 -2 012 euro pėr njė kredi bankare pėr blerje banese marrė mė 16.04.2014 me principal 19 000 euro, interes 6% dhe afat shlyerje 6 vjet. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 11 619 euro.