Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 993 541 lekė.
2) Tė ardhura nga mėsimdhėnia dhe udhėheqje doktorature nė Fakultetin Ekonomik, 455 972 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesa bankare tė depozitės, 996 432 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Prindėrit, tė ardhura nga pension pleqėrie, 510 668 lekė.
2) Tė ardhura nga qiraja e njė pike karburanti nė pronėsi tė bashkėshortit, 5 800 000 lekė.
3) Djali, tė ardhura nga dėmshpėrblim pėr dėmtim mjeti nga kompania e sigurimit, 50 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga dėmshpėrblim pėr dėmtim mjeti nga kompania e sigurimit, 85 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion149%
Tė tjera
1) Qira karburanti, njė muaj i prapambetur nga viti i kaluar, 500 000 lekė.
2) Kaluar dy muaj qira e pikės sė karburantit nė llogarinė bankare tė djalit, 800 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka