Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhurat nga paga dhe shpėrblimet si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisė janė 1 532 326 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhurat nė shumėn 180 540 Lekė, janė shpėrblimet si anėtare bordi pranė Shoqėrisė sė Parė Financiare tė Zhvillimit (FAF).
2) Tė ardhurat nga shpėrblimet e pėrfituara si anėtare e Projektit “Diaspora pėr Zhvillim”, janė nė vlerėn 34 000 Lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Nė 2018, ėshtė pakėsuar llogaria rrjedhėse nė Berlin dhe gjendja nė 31 Dhjetor ėshtė 0 Euro.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Prishtinė ėshtė 2 800 Euro e pakėsuar me 3 444.78 Euro.
3) Shtuar gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė Tiranė me tė ardhurat nga punėsimi si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisė. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 951 Euro plus 536 653 Lekė.
4) Pronare 100% e njė autoveture me vlerė 597 811 Lekė, e tipit Volkswagen me vit prodhimi 2010. Autovetura ėshtė dhuratė nga babai i subjektit nė muajin Mars 2018, i cili e ka blerė me tė ardhurat e marra nga shitja e makinės sė vjetėr.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi
Subjekti ėshtė pronare 40% e njė apartamenti nė Shqipėri me vlerė totale 75 000 Euro. Apartamenti ėshtė blerė nė muajin Prill 2018 me burim tė ardhurat nga kursimet e subjektit tė depozituara nė njė llogari bankare nė Berlin nė shumėn 30 000 Euro dhe pjesa tjetėr nga kredia bankare e aplikuar nė njė bankė tė nivelit tė dytė.