Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si administrator i Ujėsjellės-kanalizimeve sh.a, Berat-Kuēovė pėr vitin 2017, shuma 1 208 496 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Xhezare Harizi, tė ardhura nga pensioni i pleqėrisė, 264 000 lekė.
2) Vajza, Znj. Adelina Kosova, tė ardhura nga punėsimi si infermiere nė Qendrėn Shėndetėsore Lapardha, Berat, 442 000 lekė.
3) Djali, Z. Mareglen Harizi, tė ardhura nga punėsimi si administrator i shoqėrisė “Harizi” sh.p.k, 266 400 lekė.
4) Djali, Z. Olsi Harizi, tė ardhura nga punėsimi nė spitalin “Helios Kliniken Vupertal”, Gjermani, 51 200 euro.
5) Djali, Z. Erjon Harizi, tė ardhura nga shitja e njė apartamenti me sip. 103.5 m2 sipas kontratės sė shitjes dt. 21.11.2017, vlera 6 414 000 lekė.
6) Djali, Z. Erjon Harizi, tė ardhura nga shitja e njė apartamenti me sip. 103.5 m2 sipas kontratės sė shitjes dt. 31.03.3016, vlera 80 000 euro.
7) Djali, Z. Erjon Harizi, tė ardhura nga paga nė shoqėrinė “Alba –Beton” sh.p.k, ndarje dividenti, 2 600 000 lekė.
8) Djali, Z. Erjon Harizi, tė ardhura nga aksionet nė shoqėrinė “Alba –Beton” sh.p.k, ndarje dividenti, 1 440 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėDeklaruesi u ka dhėnė hua dhėnė disa personave nė vlerėn 120 000 euro. Ėshtė shlyer nėpėrmjet shitjes sė nje shtėpisė, vlera 22 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer 98 000 euro. Burimi te ardhura nga kursime.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė sė pagės mė 31.12.2017, shuma 125 569 lekė.
2) Djali, Z. Erjon Harizi, pronar me 100 % i njė apartamenti banimi me sip. 185.5 m2 blerė mė 10.12.2016 me tė ardhura nga kursimet e pagės dhe aksionet, vlera 24 500 000 lekė.
3) Djali, Z. Erjon Harizi, pronar me 50 % i njė toke me sip. 7600 m2 blerė me tė ardhura nga kursimet e pagės dhe aksionet, vlera 1 950 000 lekė.
4) Djali, Z. Erjon Harizi, kontratė sipėrmarrje dt. 19.09.2017 pėr njė vilė, vlera 342 837 euro. Janė shlyer 160 000 euro qė janė siguruar nga kursimet e pagės dhe aksionet.
5) Djali, Z. Erjon Harizi, pronar me 100 % i njė autoveture tip “Land Rover” blerė me tė ardhura nga kursimet e pagės dhe aksionet, vlera 69 000 euro.
6) Djali, Z. Erjon Harizi, pronar me 100 % i njė autoveture tip “Polo” blerė me tė ardhura nga kursimet e pagės dhe aksionet, vlera 5 500 euro.
7) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė BKT mė 31.12.2017, shuma 84 048 euro.
8) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė BKT mė 31.12.2017, shuma 222 000 lekė.
9) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė Intesa Sanpaolo Bank mė 31.12.2017, shuma 16 843 euro.
10) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė Intesa Sanpaolo Bank mė 31.12.2017, shuma 11 758 dollarė.
11) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė Intesa Sanpaolo Bank mė 31.12.2017, shuma 1 821 844 lekė.
12) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė Raiffeisen Bank mė 31.12.2017, shuma 73 258 euro.
13) Djali, Z. Erjon Harizi, gjendja e llogarisė nė Credins Bank mė 31.12.2017, shuma 24 423 euro.
14) Djali, Z. Erjon Harizi, hua dhėnė njė shoqėrie nė shumėn 100 000 euro sipas kontratės sė huasė dt. 10.03.2017. Ėshtė shlyer shuma 50 000 euro, ka mbetur pėr t’u shlyer edhe shuma 50 000 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerje apartamenti me sip. 88 m2 nė Tiranė, vlera 83 000 euro. Apartamenti ėshtė blerė me kursime familjare sipas kontratės sė porosisė dt. 23.06.2017. Ėshtė shlyer kėsti i parė nė shumėn 10 000 euro dhe ka mbetur pashlyer edhe shuma 73 000 euro.
2) Shpenzime pėr blerjen e njė njėsie me sip. 58 m2, vlera 22 000 euro. Tė ardhurat pėr blerjen e kėsaj njėsie janė siguruar nga njė hua marrė njė shtetasi.