Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 360,000 2022-01-10 2022-01-12 39710111402021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres miremb kopshti botanik up 29 dt 15.12.2021 ft of 20.12.2021 ft 1572/2021 dt 28.12.2021 njf 24.12.21 pv 28.12.21
  Aparati i Akademise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 54,000 2021-12-31 2022-01-10 63210220012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1022001-Akademia Shkencave-Pagese per sherb dezif, Pv form4 dt 24.12.21, Shk ex dt 24.12.21, Amd dt 24.12.21, Ft 1566/2021 dt 24.12.21
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 4,859,622 2021-12-31 2022-01-10 70621011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1496 dt 09.12.21, fh 38 dt 09.12.21 pvmd 09.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 12,000 2021-12-30 2022-01-06 39310120242021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012024 TOB, pagese sherbim pastrim fat nr 1049 dt 28.09.2021 pv dt 28.09.2021 kerkese dt 09.09.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,260,921 2021-12-29 2022-01-06 68421011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1481 dt 06.12.21, fh 37 dt 06.12.21 pvmd 06.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 129,434 2021-12-30 2022-01-06 66010130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 1604/2021 date 29.12.2021mar dorz dt 29.12.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,429 2021-12-29 2022-01-06 52821018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1546 dt 22.12.21, sit 22.12.21 pvmd 22.12.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 81,000 2021-12-29 2022-01-06 53221018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1563 dt 24.12.21, sit 24.12.21 pvmd 24.12.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 106,128 2021-12-28 2022-01-05 41810030012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 Aparati i KM. Shpenzime blerje kuti e ndihmes se shpejt. Fature nr.1550/2021 dt.22.12.2021.Fletehyrje nr.4 dt.22.12.2021.Akt.marrje ne dorez.dt.21.12.2021.Proc.fondi limit.dt.15.12.2021.
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 117,600 2021-12-30 2021-12-31 22010870192021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1087019,ADB, lik pastrim meremetim lucidim mem nr 637 dt 24.12.2021 ft of 637/6 dt 24.12.2021 u prok r 637/1 dt 24.12.2021 nj fit 637/7 dt 28.12.2021 u br 153dt 28.12.2021 pvmd 637/10 dt 28.12.2021 , ft nr 1603 dt 28.12.2021
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 117,360 2021-12-30 2021-12-31 22110870192021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1087019,ADB, lik larje mbulesa , u prok nr 638/1 dt 20.12.2021 ft of 24.12.2021 njfit 638/7 dt 24.12.2021 u br 154 dt 28.12.2021 pvmd 638/10 dt 28.12.2021 ft tat 638/11 dt 28.12.2021 ft 1602 dt 28.12.2021
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,078,800 2021-12-28 2021-12-31 34010131192021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013119 Qend.Komb.e Urgjences Mjeksore -602 shp miremb objekteve ndertimore sipas up nr 13 dt 19.11.21.ftese oferte nr 563/1 dt 22.11.21.njoftim fituesi nr 563/2 dt 17.12.21.fat nr 1548 dt 22.12.21.sit dt 22.12.21.pv mar dor 22.12.21.
  Shkolla "Beqir Çela" Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 1,102,800 2021-12-29 2021-12-30 13910102442021 Sherbime te tjera 1010244 SHKOLLA "BEQIR CELA" SHERBIM DEZINFEKTIMI FAT 1576 DT 28.12.2021
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 598,200 2021-12-29 2021-12-30 21910870192021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1087019,ADB, lik sherbime printim meremetim ft of 623/1 dt 20.12.2021 u prok rn 77 dt 20.12.2021 nj fit 625/8 dt 21.12.2021 pvmd 623/12 dt 24.12.2021 ft 623/13 dt 28.12.2021 nr 1573 dt 28.12.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-12-28 2021-12-30 12410870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik sherbim pastrimi u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 1571 dt 28.12.2021 pv 28.12.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 295,500 2021-12-24 2021-12-29 52421018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft shp qeramarrje mj tr vinc kulle, nr 1538 dt 20.12.21, sit 20.12.21, pvmd 20.12.21, kontr vazhdim nr 1183/6 dt 3.8.21,
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 3,475,556 2021-12-22 2021-12-28 64621011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1459 dt 03.12.21, fh 36 dt 03.12.21 pvmd 03.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-12-22 2021-12-28 35010110552021 Sherbime te tjera QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 1528/2021 dt 17.12.21
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,320 2021-12-21 2021-12-23 8610120202021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Inst.Komb.Regj.Trash.Kult. likujd sherbime lyerje zyre fat nr 1525/2021 dt 15.12.2021 up nr 6 d5t 01.12.2021
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 114,722 2021-12-20 2021-12-23 36910160572021 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1016057 QKP Azilkerkues 2021,dizefektim p verbal 9.12.2021 ft 10.12.2021 nr 1503