Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjensia e Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,800 2021-04-07 2021-04-08 3710870012021 Sherbime te tjera 1087001,APP, Lik shpenzime zyre , memo nr 1610 dt 25.02.2021 pv 24.03.2021 ft rn 74/2021 dt 24.03.2021
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 117,600 2021-03-31 2021-04-01 2110870192021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1087019,ADB, lik blerje montim rafte metalike , u prok nr 3 dt 150/6 dt 29.03.2021 ft of 150/1 dt 25.03.2021 of ekonomike 150/4 dt 26.03.2021 nj fit 30.03.2021 pv 150/8 dt 2.03.2021 ft rn 150/10 dt 29.03.2021 prot 150/9 dt 30.03.2
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 110,707 2021-03-25 2021-03-29 26210130512021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' evadim mbetjesh urbane up 259/4 dt 19.12.2019 kontr 259/34 dt 31.12.2020 ft 20 dt 02.02.2021
  Agjensia per Diasporen dhe Migracionin(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 119,784 2021-03-24 2021-03-25 3510870302021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087030 AKD, lik shpenzime pastrimi fat nr 73/2021 dt 23.03.2021 urdh nr 63/2 dt 24.03.2021 pverbal i marrjes ne dorezim nr 63/1 dt 23.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) PASTRIME SILVIO Lezhe 1,735,752 2021-03-19 2021-03-24 42221270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT NR 30 DT 09.02.2021,KONTRATE NR 9022/2 DT 17.03.2017,URDHER PROK NR 80 DT 10.10.2016,SITUACION JANAR 2021 GRUMBULLIM,TRANSPORT ,DEPOZITIM &TRAJTIM I MBETJEVE PER ZONEN LEZHE-SHENGJIN
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 194,141 2021-03-18 2021-03-23 3810100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPParave, lik pastrime,vazhd kontr 138/7 dt 10.2.2020,proc verb 01.03.2021,fat 56 dt 01.03.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,987,491 2021-03-19 2021-03-23 11021011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mate higj sanitare nr 65 dt 5.3.21, fh 7 dt 5.3.21 pv 5.3.21, kontr 568/1 dt 15.2.21, u pr 43 dt 23.9.20, draft mk 43/6 dt 2.12.20 fit 27.11.20, ub 15.2.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 124,992 2021-03-16 2021-03-18 17110130512021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 95247860 dt 31.12.2020
  Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 210,000 2021-03-11 2021-03-17 5810102762021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010276 Agjencia Shqip. e Zhvill. te Investimeve lik mater pastrimi,urdh prok nr 5/3 dt 8.2.21,proc verb 24.2.21,fat 37/2021 dt 25.2.21,fl hyr nr 4 dt 25.2.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 19,608 2021-03-10 2021-03-11 1710870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenz pastrimi per zyrat,up 3 dt 12.01.21,ft of dt 14.01.21,kont 4/3 dt 18.1.21,fat 44/2021 dt 26.02.21
  Departamenti i Administrates Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 77,338 2021-03-08 2021-03-09 5310870152021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087015,DAP, Lik shpenzime pastrimi , kontr nr 1501 dt 7.03.2019 sit 26.02.2021 nr ft 38/2021 dt 26.02.2021
  Q.Form. Profes. Nr.1 Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,800 2021-03-05 2021-03-08 2510102162021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1010216 DRFPP.Nr.1 Tirane lik sherb dizifektimi,urdher nr 2 dt 22.02.2021,proc verb dt 22.02.2021,fat 34/21 dt 22.02.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 38,030 2021-03-04 2021-03-05 5610110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.2020 ft 42/2021 dt 26.2.2021
  Bashkia Lezhe (2020) PASTRIME SILVIO Lezhe 2,366,943 2021-03-03 2021-03-04 31821270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.2246 DT.31.12.2020,SITUAC DHJET 2020,KONTR.9022/2 DT.17.03.2017 GRUMB-TRAJTIM I MBETJEVE URBANE
  Agjencia e Zhvillimit te Territorit PASTRIME SILVIO Tirane 119,280 2021-03-03 2021-03-04 2310870282021 Sherbime te tjera 1087028,AZHT,lik shpenzime dezinfektimi , kerkese nr 707 dt 22.02.2021 pv 707/1 dt 25.02.2021 pv 707/2 dt 26.02.2021 ft nr 46 dt 26.02.2021
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 162,600 2021-03-01 2021-03-02 2610870142021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014,ASPA,lik shebime pastrimi , kontr nr 13/2 dt 11.03.2019 ft nr 17/2021 dt 29.01.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-02-10 2021-03-01 1420350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 2235 dt 31.12.2020seri 95247535
  Dogana Sarande (3731) PASTRIME SILVIO Sarande 53,083 2021-02-25 2021-02-26 2010100912021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit likujdim fat nr.16 dt.29.01.2021 nga dogana
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-02-23 2021-02-24 2720350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 14/2021 dt 29.01.2021
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 59,628 2021-02-22 2021-02-23 1310100812021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BL. MATERIALE PASTRIMI LIK FAT 11/2021 DT 22.1.21 / DEGA E DOGANES DURRES / 1010081/ DEGA E THESARIT DUTTRES / 0707