Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 433,340,244.00 704 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 28,594 2020-12-28 2020-12-29 59510130882020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ ''Koco Gliozheni'' transport mallrash vazhdim kontr1/2 dt 22.01.2020 ft 95247856 dt 07.12.2020
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 58,119 2020-12-24 2020-12-28 20110100812020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHERBIME PASTRIMI , KONTR. 883 DT 21.1.20 LIK FAT 2148 DT24.12.20/ DEGA E DOGANES DURRES/ 1010081 /DEGA E THESARIT DURRES 0707 /
  Dogana Sarande (3731) PASTRIME SILVIO Sarande 53,083 2020-12-24 2020-12-28 18210100812020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit likujdim fat nr.2020 dt.27.11.2020 nga dogana
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 33,720 2020-12-21 2020-12-28 73010120012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Ministria e Kultures 1012001,sherbim gjelberimi,fature nr.2065.dt.01.12.2020,seria 95247815,urdh.prok.nr.274.dt.13.08.2020,kontrate nr.3450 12.dt.31.08.2020,proces nr.3450 5.dt.14.08.2020,proces nr.3450 10.dt.21.08.2020,pr md.dt.01.12.2020
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,928,176 2020-12-10 2020-12-28 50521011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247836 dt 09.12.20 fh 23/23.1 dt 9.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 9.12.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 15,177,039 2020-12-10 2020-12-28 50421011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247851 dt 4.12.20 fh 22/22.1 dt 04.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 4.12.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,744,771 2020-12-23 2020-12-28 51821011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247844 dt 11.12.20 fh 25 dt 11.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 11.12.20
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 911,400 2020-12-23 2020-12-24 31510131192020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore- Sherbime pastrim dhe gjelberim , up. 25 dt 16.11.2020 njof. fit. 732 dt 03.12.2020 fat 4 dt 07.12.2020 seria 95247854 pv. dt. 07.12.2020
  Qarku Vlore (3737) PASTRIME SILVIO Vlore 23,891 2020-12-23 2020-12-24 28120370012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2037001 K.QARKUT SHERBIME PASTRIMI NENTOR 2020, UP NR.7, DT.08.01.2020, KONTR.NR.66, DT.15.01.2020, FAT.NR.2022, DT.27.11.2020, SERIA 95247772
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2020-12-22 2020-12-23 38120350012020 Sherbime te tjera Kesh Qarkut Tr,lik shp pastrimi,kontr 729/11 dt 30.07.2020,urdher 826 dt 31.08.2020,fat 2049 dt 27.11.2020 seri 95247799
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 24,000 2020-12-18 2020-12-23 31010131192020 Sherbime te tjera 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore - Sherbim dezinfektim , up. 05 dt 10.03.2020 fit. 31.03.2020 fat 2099 dt 14.12.2020 s 95247849 pv. dt 14.12.2020
  Biblioteka kombetare (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 72,960 2020-12-21 2020-12-23 29910120252020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1012025 Bibloteka Kombetare,likujd larje rrugica tapet fat nr 2113 dt 16.12.2020 serial 95247913 pverb perfund dt 16.12.2020 kontr nr 760/3 dt 25.11.2020
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 54,000 2020-12-21 2020-12-22 17010100812020 Sherbime te tjera SHERBIM DEZIFEKTIMI LIK FAT 1970 DT 27.11.20/ DEGA E DOGANES DURRES/ 1010081 /DEGA E THESARIT DURRES 0707 /
  Dega e Thesarit Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 60,000 2020-12-18 2020-12-22 16910100352020 Sherbime te tjera Dega Thesarit Tirane 602-sherbim deziinfektimi, COVIS 19, urdher 11, date 13.12.2020, ft nr 5, daet 95247855, date 07.12.2020
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,876,800 2020-12-18 2020-12-22 24421011462020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101146, DPPGjelb 1, lik ft miremb pemesh nr 2110 dt 15.12.20 sr 95247910, sit 2 dt 15.12.20 kontr 2107/11 dt 31.8.20, u prok 5.8.20, njoft kontr 3.9.20 fitues 2107/10 dt 25.8.2020
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 59,340 2020-12-16 2020-12-21 8210130632020 Shpenzime te tjera transporti 1013063 QKSCAISH 602-sherbim transporti up 1 dt 27.01.2020 ft 95247838 dt 09.12.2020
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 33,415 2020-12-18 2020-12-21 21310870142020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014, lik pastrim gjelberim , kontrnr 13/2 dt 11.03.2019 kontr 13/4 dt 31.12.2019 ft nr 2014 dt 27.11.2020 seri 95247764
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 149,986 2020-12-16 2020-12-21 45410900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466-kthim i te ardhurave ek. urdher 345, date 11.11.2020, vkpp 489, date 30.10.2020
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 58,112 2020-12-17 2020-12-18 15810100812020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHERBIME PASTRIMI , KONTR. 883 DT 21.1.20 LIK FAT 2018 DT 30.11.20/ DEGA E DOGANES DURRES/ 1010081 /DEGA E THESARIT DURRES 0707 /
  Departamenti i Administrates Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 72,087 2020-12-16 2020-12-17 21710870152020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DAP 2020, lik pastrime silvio ,. kontr nr 1501 ft seri 93271518 dt 27.11.2020 nr 1968