Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 86,745 2021-02-22 2021-02-23 4810130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' transport mbeturinash shtese kontr 1451 dt 31.12.2020 ft 26 dt 03.02.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 73,899 2021-02-16 2021-02-17 3510110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim pastrimi kont vazhd date 17.02.2021 fat nr 13/2021 dt 29.01.2021
  Aparati i Akademise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 22,183 2021-02-11 2021-02-12 5010220012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1022001-Akademia Shkencave, lik ft sherb pastrimi, shkrese dt 06.02.2021, aktmarrje ne dorz dt 06.02.2021, nr ft 27/2021 dt 06.02.2021
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 58,680 2021-02-11 2021-02-12 2410630012021 Sherbime te tjera 1063001 Inspektori i Larte i Drejtesise 602-Larje fasade xhami , kerk. 12.01.2021 fat 9/2021 dt 20.01.2021 kerk. marrje dorezim dt. 20.01.2021
  Departamenti i Administrates Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 81,132 2021-02-08 2021-02-09 2710870152021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087015,DAP, Lik shp pastrimi , kontr nr 1501 dt 7.03.2019 seri ft 388 sit 31.01.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 485,080 2021-01-27 2021-02-01 810051112021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005111-I.S.U.V. likujd sherb pastrim gjelberim,up nr 38 dt 10.12.2020,fo dt 10.12.2020,ub dt 18.12.2020,pvmd dt 18.12.2020,ft 2128 dt 18.12.2020,sr 95247928,
  Bashkia Lezhe (2020) PASTRIME SILVIO Lezhe 2,422,260 2021-01-28 2021-01-29 12321270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.2024 DT.30.11.2020,SITUACION NENTOR 2020,SIPAS KONTR.9022/2 DT.17.03.2017 "SHERBIME PASTRIMI"
  Departamenti i Administrates Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 88,720 2021-01-27 2021-01-28 1110870152021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087015,DAP, Lik shpenzime pastrimi , kontr 1501 dt 7.03.2019 seri ft 95247527 sit 2020 nr ft 2227 dt 31.12.2020
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 176,580 2021-01-26 2021-01-28 910870142021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014,ASPA,lik pastrim kontr nr 13/2 dt 11.03.2019 , ft nr 2228 dt 31.12.2020 seri 95247528
  Dogana Kapshtice (1505) PASTRIME SILVIO Devoll 70,000 2021-01-20 2021-01-27 910100852021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA KAPSHTICE PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI MUAJI DHJETOR 2020 NR FAT 2147 DT 24.12.2020 NR KONTRATE 3081/3 DT 21.01.2020
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 426,800 2021-01-21 2021-01-26 38110051112020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005111-I.S.U.V. likujd sherb pastrim gjelberim,up nr 38 dt 10.12.2020,fo dt 10.12.2020,ub dt 18.12.2020,pvmd dt 18.12.2020,ft 2128 dt 18.12.2020,sr 95247928,
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 73,899 2021-01-25 2021-01-26 710110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim pastrimi kontr vazhdim date 17.02.2020 fat nr 95247532 dt 31.12.2020
  Qarku Vlore (3737) PASTRIME SILVIO Vlore 23,891 2021-01-19 2021-01-21 0820370012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2037001 K.QARKUT SHERBIME PASTRIMI DHJETOR 2020, UP NR.7, DT.08.01.2020, KONTR.NR.66, DT.15.01.2020, FAT.NR.2229, DT.31.12.2020, SERIA 95247529
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 15,000 2020-12-29 2021-01-20 105910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend Mbr Soc Sherbim larje,pastrim i specializuar,dhe tharje tapeti,u prok nr 22 dt 03.07.2020,shkresa ne 3158 dt 02.07.2020,P-V dt 15.07.2020,fat nr 1164 dt 23.07.2020,nr ser 88472614
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 116,466 2021-01-08 2021-01-19 32710060982020 Sherbime te tjera 1006098 DREJT PERGJ DETARE FAT 2198 LARJE NE LARTESI VETRATA XHAMI
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 30,577 2021-01-12 2021-01-14 63010130882020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ ''Koco Gliozheni'' transport mbeturinash vazhdim kontr 1/2 dt 22.01.2020 ft 95247504 dt 30.12.2020
  Dogana Sarande (3731) PASTRIME SILVIO Sarande 53,084 2020-12-28 2020-12-31 18410100912020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit likujdim fat nr.2146 dt.24.12.2020 nga dogana
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 895,080 2020-12-29 2020-12-31 15410870192020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1087019, A.DIALOG, lik pastrim profesional , memo nr 589 dt 28.12.2020ftof28.12.2020pv589/16 dt 28.12.2020ur komis28.12.2020 njfit28.12.2020 ft tat 2187 seri 9524787 dt 28.12.2020
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 934,200 2020-12-28 2020-12-31 37010051112020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005111-I.S.U.V. likujd dezinf,deratizim ambient,up nr 41 dt 22.12.2020,fo dt 22.12.2020,ub dt 28.12.2020,pvmd dt 28.12.2020,ft 2178 dt 28.12.2020,sr 95247978
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,520 2020-12-28 2020-12-31 7010120202020 Sherbime te tjera 1012020 Instit Kombetar Rregjistrimit trashg Kulturore,pagese sherbim pastrim fat nr 2017 dt 27.11.2020 serial 95247767 up nr 1 dt 18.02.2020 pv nen 100000 dt 19.02.2020