Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 73,899 2020-12-07 2020-12-31 29410110552020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA , sherbim pastrimi kont date 17.02.2020 fat nr 95247769 dt 27.11.2020
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 188,496 2020-12-29 2020-12-31 113410130512020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale /1013051 S.U.S.M SH.Ndroqi evadim mbetjesh urbane vazhdim kontr 259/28 dt 25.02.2020 ft 95247775 dt 30.11.2020
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,520 2020-12-28 2020-12-31 7110120202020 Sherbime te tjera 1012020 Instit Kombetar Rregjistrimit trashg Kulturore,pagese sherbim pastrim fat nr 2139 dt 23.12.2020 serial 85247939 up nr 1 dt 18.02.2020 pv nen 100000 dt 19.02.2020
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,520 2020-12-28 2020-12-31 6910120202020 Sherbime te tjera 1012020 Instit Kombetar Rregjistrimit trashg Kulturore,pagese sherbim pastrim fat nr 1804 dt 27.11.2020 serial 93271654 up nr 1 dt 18.02.2020 pv nen 100000 dt 19.02.2020
  Dega e Thesarit Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 24,000 2020-12-28 2020-12-30 17210100352020 Sherbime te tjera Dega Thesarit Tirane 602-sherbim tranport, sipas urdh 16, date 24.12.20, ft nr 2185, dt 28.12.20, seri 95247985
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 28,594 2020-12-28 2020-12-29 59510130882020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ ''Koco Gliozheni'' transport mallrash vazhdim kontr1/2 dt 22.01.2020 ft 95247856 dt 07.12.2020
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 58,119 2020-12-24 2020-12-28 20110100812020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SHERBIME PASTRIMI , KONTR. 883 DT 21.1.20 LIK FAT 2148 DT24.12.20/ DEGA E DOGANES DURRES/ 1010081 /DEGA E THESARIT DURRES 0707 /
  Dogana Sarande (3731) PASTRIME SILVIO Sarande 53,083 2020-12-24 2020-12-28 18210100812020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit likujdim fat nr.2020 dt.27.11.2020 nga dogana
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 33,720 2020-12-21 2020-12-28 73010120012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Ministria e Kultures 1012001,sherbim gjelberimi,fature nr.2065.dt.01.12.2020,seria 95247815,urdh.prok.nr.274.dt.13.08.2020,kontrate nr.3450 12.dt.31.08.2020,proces nr.3450 5.dt.14.08.2020,proces nr.3450 10.dt.21.08.2020,pr md.dt.01.12.2020
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,928,176 2020-12-10 2020-12-28 50521011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247836 dt 09.12.20 fh 23/23.1 dt 9.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 9.12.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 15,177,039 2020-12-10 2020-12-28 50421011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247851 dt 4.12.20 fh 22/22.1 dt 04.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 4.12.20
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,744,771 2020-12-23 2020-12-28 51821011562020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, D P N Publike 3, lik ft mater higj sanit nr 95247844 dt 11.12.20 fh 25 dt 11.12.20 kontr 4434/1 dt 2.12.20 u pr 43 dt 23.9.20 draft mar 2.12.20 fitu 27.11.20 pv 11.12.20
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 911,400 2020-12-23 2020-12-24 31510131192020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore- Sherbime pastrim dhe gjelberim , up. 25 dt 16.11.2020 njof. fit. 732 dt 03.12.2020 fat 4 dt 07.12.2020 seria 95247854 pv. dt. 07.12.2020
  Qarku Vlore (3737) PASTRIME SILVIO Vlore 23,891 2020-12-23 2020-12-24 28120370012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2037001 K.QARKUT SHERBIME PASTRIMI NENTOR 2020, UP NR.7, DT.08.01.2020, KONTR.NR.66, DT.15.01.2020, FAT.NR.2022, DT.27.11.2020, SERIA 95247772
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2020-12-22 2020-12-23 38120350012020 Sherbime te tjera Kesh Qarkut Tr,lik shp pastrimi,kontr 729/11 dt 30.07.2020,urdher 826 dt 31.08.2020,fat 2049 dt 27.11.2020 seri 95247799
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 24,000 2020-12-18 2020-12-23 31010131192020 Sherbime te tjera 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore - Sherbim dezinfektim , up. 05 dt 10.03.2020 fit. 31.03.2020 fat 2099 dt 14.12.2020 s 95247849 pv. dt 14.12.2020
  Biblioteka kombetare (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 72,960 2020-12-21 2020-12-23 29910120252020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1012025 Bibloteka Kombetare,likujd larje rrugica tapet fat nr 2113 dt 16.12.2020 serial 95247913 pverb perfund dt 16.12.2020 kontr nr 760/3 dt 25.11.2020
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 54,000 2020-12-21 2020-12-22 17010100812020 Sherbime te tjera SHERBIM DEZIFEKTIMI LIK FAT 1970 DT 27.11.20/ DEGA E DOGANES DURRES/ 1010081 /DEGA E THESARIT DURRES 0707 /
  Dega e Thesarit Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 60,000 2020-12-18 2020-12-22 16910100352020 Sherbime te tjera Dega Thesarit Tirane 602-sherbim deziinfektimi, COVIS 19, urdher 11, date 13.12.2020, ft nr 5, daet 95247855, date 07.12.2020
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,876,800 2020-12-18 2020-12-22 24421011462020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101146, DPPGjelb 1, lik ft miremb pemesh nr 2110 dt 15.12.20 sr 95247910, sit 2 dt 15.12.20 kontr 2107/11 dt 31.8.20, u prok 5.8.20, njoft kontr 3.9.20 fitues 2107/10 dt 25.8.2020