Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 1,577,210,683,779.00 875,213 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 188,716 2022-03-29 2022-03-30 8921020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata B016622,A016097,A015603,B016182,D089765,D089764,B043139,B049632,B042459,C042253 faturat date 28.02.2022 energji eletrike
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,922,729 2022-03-24 2022-03-30 17521020012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi date 26.03.2019 kontrata 2241 dt 24.04.2019 dhjetor 2021 fatura 13/2022 date 07.03.2022 sherbim pastrimi
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 380,416 2022-03-29 2022-03-30 8721020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata A015762,A016154,D042770,A015225,A015327,A015301,A015289,A015268,A015267,A015264 faturat date 28.02.2022 energji eletrike
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 243,632 2022-03-29 2022-03-30 9021020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata B042784,A041571,A019128,A015227,A015226,A015208,A015188,A015186 faturat date 28.02.2022 energji eletrike
  Drejtoria Vendore e Policise Berat (0202) NIRUPA Berat 57,600 2022-03-28 2022-03-30 12510160232022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016023 Policia Berat blerje materiale per pastrim, up nr 11 dt 18.02.2022 ftes oferte 22.02.2022 ft nr 12 dt 01.03.2022 fh nr 04 dt 01.03.2022 pv 01, 02 dt 01.03.2022
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ECIT Berat 119,280 2022-03-24 2022-03-30 9021020052022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102005 dr. ek .arsimit berat pagese urdher blerje 58/1 date 24.01.2022 fatura 153/2022 date 17.02.2022 certifikim personeli per pajisje ene nen presion
  Bashkia Berat (0202) "P.T.N." SHPK Berat 363,600 2022-03-24 2022-03-30 17121020012022 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi33 date 13.12.2021 ftesa per oferte 14.12.2021 fat 44/2021 date 24.12.2021 flete hyrja 85 dt 24.12.2021 pmd 24.12.2021 pllaka betoni
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,108,099 2022-03-24 2022-03-30 17321020012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi date 26.03.2019 kontrata 2241 dt 24.04.2019 relacioni 01.12.2021 fatura 120/2021 date 13.12.2021 sherbim pastrimi nentor 2021
  Drejtoria e Bujqesise Administrimit te Pyjeve Ujrave dhe Sherbimit Veterinar (0202) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Berat 20,380 2022-03-29 2022-03-30 4121020222022 Shpenzime te tjera transporti 2102022 dr.e adm te pyjeve berat pagese fatura 2200123862 dt 29.03.2022 takse vjetore automjeti AA 007MI
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) "GEGA CENTER GKG" Berat 181,175 2022-03-28 2022-03-30 10421020052022 Karburant dhe vaj 2102005 dr. ek .arsimit berat pagese kontrata 2614 date 19.05.2021 fatura 1936/2021 date 20.10.2021 flete hyrja 54 dt 20.10.2021 pmd 20.10.2021 karburant
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 144,981 2022-03-29 2022-03-30 8521020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata A017119,A016816,A015325,A015275faturat date 26.02.2022 energji eletrike
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 114,437 2022-03-29 2022-03-30 8621020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata A015510,A089287,A015326,A015336,A015301 faturat date 27.02.2022 energji eletrike
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 285,959 2022-03-29 2022-03-30 8821020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata A015230,A015229,A015228,A017467,A017458,A017102,A016407,A017073,A017018,A017017 faturat date 28.02.2022 energji eletrike
  Qarku Berat (0202) MYRTEZA HIMI Berat 191,892 2022-03-28 2022-03-30 5320420012022 Te tjera transferta tek individet 2042001 Keshilli i Qarkut Berat , pagese ushqimi per te moshuarit, up nr 218/6 dt 12.04.2021 formulari nr 218/6 dt 12.04.2021 kontrata nr 6/3 dt 10.01.2022 ft nr 7 dt 28.02.2022
  Bashkia Berat (0202) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Berat 126,000 2022-03-29 2022-03-30 20121020012022 Blerje dokumentacioni 2102001 bashkia berat pagese kontrata 358 date 20.01.2022 fatura 14 08.02.2022 flete hyrja 10 dt 08.02.2022 pmd 08.02.2022 shtypshkrime
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HELIUS SYSTEMS Berat 583,350 2022-03-24 2022-03-30 16021670012022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Dimal 2167001,kontrate 1423 dt 24.09.2020 mirmbajtje sistemit informatik FAT 18 DT 23.08.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HELIUS SYSTEMS Berat 583,350 2022-03-25 2022-03-30 16221670012022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Dimal 2167001,kontrate 1423 dt 24.09.2020 mirmbajtje sistemit informatik fat 73 dt 23.12.2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ECIT Berat 119,280 2022-03-24 2022-03-30 8921020052022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2102005 dr. ek .arsimit berat pagese urdher blerje 57/1 date 21.01.2022 fatura 152/2022 date 17.02.2022 kontroll teknik per kaldaja
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 366,030 2022-03-29 2022-03-30 8221020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata B046127,B044507,A015304,A015175,B042294,A017656,A017072,A015324,A015209,A 017175 faturat date 23.02.2022 energji eletrike
  Nd-ja Komunale Banesa (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 182,982 2022-03-29 2022-03-30 8321020042022 Elektricitet 2102004 agjensia e sherbimeve publike berat pagese kontrata A015328,B042237,A015266,A015299 faturat date 24.02.2022 energji eletrike