Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e Librit dhe Leximit(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 9,000 2021-05-24 2021-05-25 4310121002021 Te tjera transferime korrente 1012100 Qendra Kombetare e Librit dhe Leximit -Projekt akt per diten botrore te librit fat nr 107 dt 20.05.2021 fhyrje nr 6 dt 20.05.2021 vend kolegium nr 10 dt 01.04.2021 pershkrim projekt nr 103 dt 16.03.2021 raprt dt 10.05.2021
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 33,600 2021-05-20 2021-05-21 27510150012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 Min Jashtme, lik larje tapete u prok nr 8 dt 402.2021 pv 1 dt 4.02.2021 pv 8/1 dt 4.02.2021 ,ft nr 33/2021 dt 18.02.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 13,416 2021-05-17 2021-05-18 4710870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi , u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 97/2021 dt 30.04.2021 pv
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,714 2021-05-10 2021-05-12 17510130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' transport mbeturinash shtese kontr 1451 dt 31.12.2020 kontr 1/2 dt 2.01.2020 ft 61 dt 03.03.2021
  Aparati i Akademise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 18,000 2021-05-06 2021-05-10 16610220012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1022001-Akademia Shkencave, Lik ft sherb pastrimi, Pv emergj 4 dt 28.04.2021 shkrese dt 28.04.2021, aktmarrje ne dorz dt 28.04.2021, Ft nr 95/2021 dt 28.04.2021
  Bashkia Lezhe (2020) PASTRIME SILVIO Lezhe 529,968 2021-05-05 2021-05-07 68521270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.84 dt.31.03.2021,SITUACION PASTRIMI MARS 2021,SIPAS KONTR.9022/2 dt.17.03.2017 "GRUMBULL,TRANSPORT,DEPOZITIM I MBETJEVE URBANE"
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 114,000 2021-04-27 2021-05-04 19410130012021 Sherbime te tjera 1013001 MIN SHEND shpenz per levizjen e dok te zyrave te arkives ,urdh prok nr 15.1 dt 02.03.20212,shkrese nr 1205 dt 02.03.21,proc verb dt 02.03.21,fat nr 57 dt 02.03.21
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-04-28 2021-04-29 6410100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,urdh prok dt 29.1.2021,njoft fit 121/8 dt 10.02.2021,kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 93/2021 dt 20.04.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-04-28 2021-04-29 6510100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 94/2021 dt 20.04.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 157,980 2021-04-26 2021-04-29 9610110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA pastri kont nr 17.2.2021 ft 16.4.2021 nr 89
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 14,447 2021-04-26 2021-04-27 3910870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft rn 83/2021 dt 31.03.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-04-26 2021-04-27 12620350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 82/2021 dt 31.03.2021
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 155,700 2021-04-21 2021-04-22 4910870142021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014,ASPA,lik shpenzime pastrimi , kontr nr 13/2 dt 11.03.2019 ft rn 39/2021 dt 26.02.2021
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 622,800 2021-04-20 2021-04-21 3010870192021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1087019,ADB, lik dezinfektim , pv 166/5 dt 6.04.2021 u prok nr 4 nr 166/6 dt 6.04.2021 ft of 166/1 dt 6.04.2021 of ekonomike 166/4 dt 6.04.2021 kontr rn 166/14 dt 19.04.2021 pv 166/16 dt 19.04.2021 ft tat 91/2021 dt 166/17 dt 19.04.2
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,140 2021-04-20 2021-04-21 4710870142021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014,ASPA,lik sgerbime pastrimi , kontr nr 13/2 dt 1.03.2021 , ft 76/2021 dt 26.06.2021
  Departamenti i Administrates Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 20,427 2021-04-15 2021-04-16 8410870152021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087015,DAP, Lik SHP PASTRIMI , KONTR NR 1501 DT 7.03.2019 SERI FT 388 SIT 6.03.2021 NR FT 72 31.03.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-04-13 2021-04-15 11620350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 45/2021 dt 26.02.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 9,788,040 2021-04-12 2021-04-14 13521011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mate higj sanitare nr 68 dt 11.3.21, fh 8 dt 11.3.21 pv 11.3.21, kontr 568/1 dt 15.2.21, u pr 43 dt 23.9.20, draft mk 43/6 dt 2.12.20 fit 27.11.20, ub 15.2.21
  Bashkia Lezhe (2020) PASTRIME SILVIO Lezhe 1,198,176 2021-04-09 2021-04-12 51921270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.67 DT.10.03.2021 SITUACION SHKURT 2021,SIPAS KONTR.9022/2 DT.17.03.2017,URDH PROK NR.80 DT.10.10.2016 GRUMBULLIM,TRANSP,DEPOZITIM I MBETJEVE URBANE ZONA LEZHE-SHENGJIN
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) PASTRIME SILVIO Durres 654,659 2021-04-07 2021-04-08 2751011502021 Sherbime te tjera 1011150 UNIVERSITETI PAGUAR SHPENZIME DEZINFEKTIM FAT NR 388 DT 10.03.2021 KONT 749/11 DT 31.08.2020