Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-07-21 2021-07-23 7010870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shp pastrimi , u prok nr nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr nr 4/3 dt 18.01.2021 ft rn 2 dt 30.06.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 4,920,000 2021-07-16 2021-07-19 23421018152021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101815, APR lik ft sherb procesionares bimesi nr 120 dt 3.6.21, sit 3.6.21 pvmd 30.5.21, kontr 262/8 dt 5.5.21, u prok 262/3 dt 30.3.21, pvof 12.4.21 fit 27.4.21
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 6,265,274 2021-07-14 2021-07-15 1410870022021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1087002,DSHQ, lik rikonstruksion pallati kongreseve , u prok nr 152 dt 26.02.2021 nj kontr 619/5 dt 26.02.2021 nj fit 619 dt 25.03.2021 kontr 619/13 dt 30.03.2021 pv 619/13 dt 31.05.2021 ft nr 121 dt 3.06.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-07-13 2021-07-14 11610100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 133/2021 dt 22.06.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-06-29 2021-06-30 22020350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 109/2021 dt 31.05.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-06-24 2021-06-28 15710110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 134 dt 22.6.2021
  Nd-ja Tregut Lire (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 108,960 2021-06-21 2021-06-23 13321010492021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101049 Drejt. Taks. Tar. Vend. - lik lik sherb dezinf, higj, derat, shkurt-maj 2021, up nr 6850/2, dt 11.02.2021, njof fit nr 6850/6, dt 18.02.2021, kon nr 6850/8, dt 19.02.2021, ft nr 124/2021, dt 08.06.2021, pv dt 19.03.2021, dt 19.04.20
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 19,252 2021-06-21 2021-06-22 5810870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi , u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 114 dt 31.05.2021 pv
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 88,829 2021-06-16 2021-06-18 10510870142021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1087014,ASPA,lik SHERBIME PASTRIMI KERKESE NR 769 DT 31.05.2021 FT NR 126 DT 11.06.2021 PV 1.06.2021 U LIK 58 DT 15.06.2021 PV 10.06.2021 URDHER 56 DT 10.06.2021
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 21,600 2021-06-16 2021-06-17 15310630032021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1063003-Kolegji Posacem i Apelimit,602- dezinfekt. upag nr 721/2, dt 10.06.2021, ft nr 123/2021, dt 07.06.2021, pvmd dt 07.06.2021
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 114,492 2021-06-10 2021-06-11 14010060982021 Sherbime te tjera PASTRIM VENTRATASH DHE FASADE LIK FAT 117/2021 DT 1.6.21 UP 1052/1 DT 18.5.21 /DREJTORIA PERGJITHSHME DETARE/ 1006098 /DEGA E THESARIT DURRES / 0707
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-06-09 2021-06-11 14110110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA pastri kont nr 17.2.2021 ft 31.5.2021 nr 110
  Drejtoria Rajonale Kujdesit Shendetesor Elbasan (0808) PASTRIME SILVIO Elbasan 35,000 2021-06-09 2021-06-10 6810131492021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Drejt,Rajonale .O.SH.K.SH sherbim transporti urdher drejtori dt.17.05.2021 fature nr.104 dt. 18.05.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 64,799 2021-06-07 2021-06-09 22110130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 98/2021 date 06.05.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 87,466 2021-06-07 2021-06-09 22910130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 101/2021 date 06.05.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 90,051 2021-06-07 2021-06-09 22710130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 118/2021 date 02.06.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 4,914,399 2021-05-31 2021-06-01 23721011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mate higj sanitare nr 71 dt 16.3.21, fh 9 dt 16.3.21 pv 16.3.21, kontr 568/1 dt 15.2.21, u pr 43 dt 23.9.20, draft mk 43/6 dt 2.12.20 fit 27.11.20, ub 15.2.21
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-05-27 2021-05-31 18220350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 96/2021 dt 30.04.2021
  Drejtoria Rajonale Kujdesit Shendetesor Shkoder (3333) PASTRIME SILVIO Shkoder 42,000 2021-05-27 2021-05-28 4010131502021 Shpenzime te tjera transporti 1013150 DROSHK Shkoder, shpenz transporti, pcv vend ngjarje dt 17.05.2021, pcv rafs emergjent dt 17.05.2021, fat 105/2021 dt 18.05.2021, psc kryerje sherbimi dt 18.05.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-05-27 2021-05-28 8610100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 108/2021 dt 20.05.2021