Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 91,653 2021-09-14 2021-09-16 38310130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 171/2021 date 02.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 91,488 2021-09-14 2021-09-16 38410130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 424/2021 date 10.08.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 208,285 2021-09-14 2021-09-16 30721018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 821 dt 23.8.21, sit 23.8.21 pvmd 23.8.21 kontr 1195/4 dt 15.7.21 u prok 30.6.21, ftesa of 30.6.21, fitues 2.7.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 91,323 2021-09-14 2021-09-16 38510130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 942/2021 date 02.09.2021
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 217,649 2021-09-13 2021-09-15 506100511720219 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 AZHBR Shpenzime per dezinfektim e ambjenteve te AZHBR, up nr.1365/1 dt.15.04.2021, ko nr.1740 dt.19.05.2021, FTSH nr.s.809/2021 dt.23.08.2021, pv marrje ne dorezim nr.1740/2 dt.30.08.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 40,000 2021-09-07 2021-09-08 34810900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 315 dt 17.08.2021, vendim kpp 406/2021 dt 27.07.2021
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 652,951 2021-08-26 2021-09-03 46710051172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 AZHBR Shpenzime per dezinfektimin e ambjenteve te AZHBR,up nr.1365/1 prot, dt.15.04.2021, ko nr.1740 dt.19.05.2021, ftsh nr.s.47/2021, dt.13.07.2021, pv marrje ne dorezim nr.1740/1 dt.13.07.2021
  Galeria Kombetare e arteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 59,193 2021-09-02 2021-09-03 17210120212021 Te tjera transferime korrente 1012021 Galeria Komb. e Arteve - likujd pastrim fat nr 125/2021 dt 10.06.2021 up nr 31 dt 01.02.2021 noftim fitues nr 43/5 dt 05.02.2021 kontr nr 43/6 dt 05.02.2021
  Administrata Qendrore SHKP (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,680 2021-08-27 2021-08-30 23510101792021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010179 Agj K Punesim dhe Afesive ,lik sherb pastrimi,memo 1906 dt 11.06.21,kerkese blerje 11.06.2021,fat 819/2021 dt 23.08.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-08-27 2021-08-30 13710100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 814/2021 dt 23.08.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-08-24 2021-08-26 21110110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 712 dt 18.8.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-08-24 2021-08-25 28720350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 1364/2021 dt 30.07.2021
  Kolegji i Posacem i Apelimit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 21,600 2021-08-16 2021-08-18 21510630032021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1063003-Kolegji Posacem i Apelimit,602 - te tjera mat sherb, u pag nr 1023/2, dt 06.08.2021, ft nr 378/2021, dt 30.07.2021, pvmd dt 30.07.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-08-10 2021-08-12 7610870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi , u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021ft nr 362 dt 30.07.2021 pv 30.07.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-08-10 2021-08-12 12810100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 388/2021 dt 29.07.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-08-03 2021-08-05 20310110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 258 dt 19.7.2021
  Dogana Durres (0707) PASTRIME SILVIO Durres 54,000 2021-08-03 2021-08-04 7610100812021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BL. MATERIALE SANITARE LIK FAT 34/2021 DT 8.7.21 / DEGA E DOGANES DURRES / 1010081/ DEGA E THESARIT DUTTRES / 0707
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 114,600 2021-07-30 2021-08-02 14410760012021 Sherbime te tjera ILDKP pagesa sherbim dezifektim i ambienteve fat nr 48 dt 13.07.2021 pverbal marrje dorezim dt 13.07.2021
  Galeria Kombetare e arteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 240,000 2021-07-27 2021-07-29 14810120212021 Te tjera transferime korrente 1012021 Galeria Komb. e Arteve - likujd pastrim profesional fat nr 125/2021 dt 10.06.2021,kontr nr 43/6 dt 05.02.2021 njoft fitues nr 43/5 dt 05.02.2021up nr 31 dt 01.02.2021
  Qarku Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,990 2021-07-22 2021-07-23 25120350012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Kesh Qarkut,lik pastrime,vazhd kontr 729/11 dt 30.07.2020,fat 1/2021 dt 30.06.2021