Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 410,970,521.00 689 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 130,007 2021-12-20 2021-12-23 62210130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 14852021 date 07.12.2021mar dorz dt 07.12.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,543,712 2021-12-20 2021-12-23 33821011552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101155, DPRNricimit lik ft sherb pastrimi rrjeti KUSH, nr 1531 dt 17.12.21 sit perf 8.11-15.12.21, kontr 2580/9 dt 2.11.21, u prok 4.10.21, urdh 4.10.21, njoft 7.10.21, pvvl 22.10.21, fitues 25.10.21
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-12-21 2021-12-22 21410100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 1532/2021 dt 17.12.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 127,286 2021-12-17 2021-12-21 49721018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1470 dt 03.12.21, sit 03.12.21 pvmd 03.12.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 90,946 2021-12-17 2021-12-21 61210130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 12812021 date 01.11.2021mar dorz dt 01.11.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 11,748,696 2021-12-15 2021-12-20 62221011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1379 dt 24.11.21, fh 33 dt 24.11.21 pvmd 24.11.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Spitali i burgut Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 89,700 2021-12-16 2021-12-20 24210140132021 Sherbime te tjera 1014013 Spitali i Burgjeve riparim dhe mirembajtje rrjeti kanalizimeve kont vazhdim nr 1320 date 14.10.2021 fat nr 1501 date 10.12.2021
  Autoriteti Kombëtar për Çertifikimin Elektronik dhe Sigurinë Kibernetike (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 720,000 2021-12-16 2021-12-20 14910870272021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1087027 AKCESK, Lik pastrim , kontr nr 41/12 dt 17.03.2021 ft nr 1515 dt 14.12.2021 realizim kontr 41/14 dt 14.12.2021
  Qendra Kombetare e Librit dhe Leximit(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 84,000 2021-12-16 2021-12-20 16910121002021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1012100 Qendra Kombetare e Librit dhe Leximit -Likujd blerje materiale pstrimi fat nr 1527 dt 16.12.2021 fhyrje n 21 dt 16.12.2021pverbal dt 16.12.2021 urdh nr 9 dt 12.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 87,913 2021-12-16 2021-12-20 61010130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' Transport mbeturinash kont vazhdim nr 1/7 date 10.03.2021 fat nr 11118/2021 date 01.10.2021mar dorz dt 01.10.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,939,464 2021-12-15 2021-12-20 62321011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1447 dt 1.12.21, fh 35 dt 1.12.21 pvmd 1.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 294,120 2021-12-16 2021-12-20 96010130512021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' evadim mbetjesh urbane up 165/7 dt 25.10.2021 kontr 165/10 dt 03.11.2021 ft 1385/2021dt 25.11.2021 sit date25.11.2021
  Galeria Kombetare e arteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 419,007 2021-12-14 2021-12-17 25310120212021 Te tjera transferime korrente 1012021 Galeria Komb. e Arteve - likujd sherbime pastrim fat nr 1455/2021 dt 01.12.2021 kontr nr 43/6 dt 05.02.2021 up nr 31 dt 01.02.2021 njoft fitues 43/5 dt 05.02.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-12-14 2021-12-16 21210100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 1384/2021 dt 24.11.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 19,252 2021-12-10 2021-12-13 11510870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shp pastrimi , u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 1451 dt 1.12.2021 pv 1.12.2021
  Drejtoria Rajonale Kujdesit Shendetesor Tiranë (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,320 2021-12-06 2021-12-09 13510131482021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 10131/8 Dr Okshi sherbim dezinfektimi 3D up nr 267/1 dt 05.11.2021 fat nr 1349/2021 dt 15.11.2021 pv mar dor nr 2632/4 dt 15.11.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 13,853,354 2021-11-25 2021-12-02 58621011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1360 dt 19.11.21, fh 32 dt 19.11.21 pvmd 19.11.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 208,286 2021-11-22 2021-11-25 43321018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1333 dt 11.11.21, sit 11.11.21 pvmd 11.11.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 197,000 2021-11-22 2021-11-24 43221018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft shp qeramarrje mj tr vinc kulle, nr 1348 dt 15.11.21, sit 15.11.21, pvmd 15.11.21, kontr vazhdim nr 1183/6 dt 3.8.21,
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-11-22 2021-11-23 10710870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 1.11.2021 pv 1.11.2021