Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 433,340,244.00 704 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 23,175 2022-03-18 2022-03-23 7710130882022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ K Gliozheni 602-transport mbeturinash kont nr 2/6 dt 24.01.2022 up nr 2 dt 18.01.2022 njof fit 2/5 dt 21.01.2022 ft nr 300/2022 dt 02.03.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,897,964 2022-03-18 2022-03-23 12721011562022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156,DPOPublike , blerje materiale kont nr 796/1 dt 22.02.2022 fat nr 349/2022 fh nr 7 date 11.03.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 4,463,095 2022-03-15 2022-03-16 12221011562022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156,DPOPublike ,blerje materiale kontrate nr 796/1 date 22.02.2022 fat nr 338/2022 fh nr 6 dt 09.03.2022
  Dogana Kapshtice (1505) PASTRIME SILVIO Devoll 66,926 2022-03-11 2022-03-15 2310100852022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA KAPSHTICE PAGESE PERPASTRIME SILVIO MUAJI SHKURT 2022 NR FAT 297 DT 02.03.2022 UR PROK 10 DT 17.12.2021 NR KONTARTE2506/5 DT 11.01.2022
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,397,996 2022-03-09 2022-03-15 10521011562022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156,DPOPublike , lik ft mate higj sanitare nr 303 dt 3.3.22, fh 2,2/1 dt 3.3.22 pv 3.3.22, kontr 796/1 dt 22.2.22, u pr 43 dt 23.9.20, draft mk 43/6 dt 2.12.20 fit 43/5 dt 27.11.20, ub 796/3 dt 22.2.22
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,809,953 2022-03-09 2022-03-15 10621011562022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156,DPOPublike , lik ft mate higj sanitare nr 322 dt 7.3.22, fh 4,4/1 dt 7.3.22 pv 7.3.22, kontr 796/1 dt 22.2.22, u pr 43 dt 23.9.20, draft mk 43/6 dt 2.12.20 fit 43/5 dt 27.11.20, ub 796/3 dt 22.2.22
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2022-03-08 2022-03-09 4710110552022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherb pastrimi ft 211/2022 dt 17.2.22 kontr v 17.2.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 75,631 2022-02-23 2022-02-25 3210100972022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Drej Pas Par Parave,lik sherb pastrimi,vazhd kontr 121/13 dt 17.02.2021,fat 215/22 dt 17.02.2022
  Dogana Kapshtice (1505) PASTRIME SILVIO Devoll 46,204 2022-02-22 2022-02-23 1210100852022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DOGANA KAPSHTICE PAGESE PER SHERBIM PASTRIMI 2022 NR FAT 141/2022 DT 31.01.2022 URDH PROK 10 DT 17.12.2022 NR KONATRAA 2506/5 DT 11.01.2022
  Nd-ja Tregut Lire (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 130,800 2022-02-16 2022-02-21 3521010492022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101049, Drejtoria e Pergjith TTVendore lik ft sherb DDD nr 1555 dt 23.12.21, pv 31.12.21 kontr v. 6850/8 dt 19.2.21, u prok 11.2.21
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2022-02-07 2022-02-08 2210110552022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherb pastrimi ft 49/2022 dt 18.1.22 kontr v 17.2.2021
  Aparati i Akademise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 68,880 2022-02-03 2022-02-07 3210220012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1022001 Akademia e Shkencave, Pagese per sherb dezif, Shk ex dt 24.1.22, Amd dt 24.1.22, Ft 62/2022 dt 24.1.22
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 46,999 2022-01-21 2022-01-24 2710900012022 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001 Kom Prok Publik, lik kthim garancie derdhur per ankimim pjesmarje ne tender, urdher nr 14 dt 13.01.2022, vendim KPP nr 944,977/2021 dt 25.11.2021, 07.12.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2022-01-20 2022-01-21 1310100972022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Drej Pas Par Parave,lik sherb pastrimi,vazhd kontr 121/13 dt 17.02.2021,fat 50/22 dt 18.1.2022
  Qend.Kombt.Inventariz.pasurive kulturore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 112,843 2022-01-14 2022-01-17 8910120202021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Inst.Komb.Regj.Trash.Kult. materiale pastrimi up nr 10 dt 14.12.2021 fat nr 159/2021 fh nr 5,5/1 dt 23.12.2021 pvmd nr 586 prot dt 23.12.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 360,000 2022-01-10 2022-01-12 39710111402021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres miremb kopshti botanik up 29 dt 15.12.2021 ft of 20.12.2021 ft 1572/2021 dt 28.12.2021 njf 24.12.21 pv 28.12.21
  Aparati i Akademise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 54,000 2021-12-31 2022-01-10 63210220012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1022001-Akademia Shkencave-Pagese per sherb dezif, Pv form4 dt 24.12.21, Shk ex dt 24.12.21, Amd dt 24.12.21, Ft 1566/2021 dt 24.12.21
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 4,859,622 2021-12-31 2022-01-10 70621011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1496 dt 09.12.21, fh 38 dt 09.12.21 pvmd 09.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 12,000 2021-12-30 2022-01-06 39310120242021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012024 TOB, pagese sherbim pastrim fat nr 1049 dt 28.09.2021 pv dt 28.09.2021 kerkese dt 09.09.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,260,921 2021-12-29 2022-01-06 68421011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1481 dt 06.12.21, fh 37 dt 06.12.21 pvmd 06.12.21 kontr v. 4594/1 dt 3.11.21