Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 411,199,840.00 692 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 208,286 2021-11-22 2021-11-25 43321018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1333 dt 11.11.21, sit 11.11.21 pvmd 11.11.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 197,000 2021-11-22 2021-11-24 43221018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft shp qeramarrje mj tr vinc kulle, nr 1348 dt 15.11.21, sit 15.11.21, pvmd 15.11.21, kontr vazhdim nr 1183/6 dt 3.8.21,
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-11-22 2021-11-23 10710870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shpenzime pastrimi u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 1.11.2021 pv 1.11.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 9,070,200 2021-11-18 2021-11-23 58021011562021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2101156, DPOPublike lik ft mater higj sanitare nr 1354 dt 17.11.21, fh 30.1.2 dt 17.11.21 pvmd 17.11.21 kontr 4594/1 dt 3.11.21, u prok 23.9.2020, marv k 43/6 dt 2.12.2020 u bre 3.11.21
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-11-19 2021-11-22 28510110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 1355/2021 dt 17.11.2021
  Agjencia e Menaxhimit të Qendrave për Hapje dhe Dialog (AMQHD) (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 838,800 2021-11-17 2021-11-18 16610870192021 Sherbime te tjera 1087019,ADB, lik lyerje pv 507/5 dt 29.10.2021 u prok 52 dt 2.11.2021 ft of 507/1 dt 29.10.2021 kontr 507/11 dt 9.11.2021 umd 123 dt 9.11.2021 pv 29.10.2021 ft 1344 dt 12.11.2021 fit 507/7dt 29.10.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 81,477 2021-11-16 2021-11-17 18010100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 1205/2021 dt 27.10.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 12,526 2021-11-16 2021-11-17 48410900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik garnci e mbajtur per ankimim , urdher nr 453 dt 01.11.2021,vendim KPP nr 794/2021 dt 22.10.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 18,220 2021-11 2021-11-05 10110870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik sherbim pastrimi, u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft rn 1124 dt 4.10.2021 pv 29.09.2021
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 99,598 2021-11 2021-11-05 21410760012021 Sherbime te tjera ILDKP pagesa sherbim larje fasade fat nr 1201/2021 dt 26.10.2021 urdh prok nr 2590 dt 13.04.2021 pverbal ne dorezim dt 26.10.2021
  Komiteti Shteteror i Kulteve PASTRIME SILVIO Tirane 19,252 2021-11 2021-11-05 9710870292021 Sherbime te tjera 1087029,Kultet, lik shp pastrimi , u prok nr 3 dt 12.01.2021 ft of 14.01.2021 kontr 4/3 dt 18.01.2021 ft nr 922 dt 1.09.2021
  Agjencia e Zhvillimit te Territorit PASTRIME SILVIO Tirane 119,381 2021-10-28 2021-10-29 13110870282021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1087028,AZHT,lik sherbim larje auto , kerkese nr 3335 dt 27.10.2021 pv 3335/1 dt 27.10.2021 pv md 3335/2 dt 28.10.2021 ft nr 1226 dt 28.10.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 295,500 2021-10-21 2021-10-25 36721018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft shp qeramarrje mj tr vinc kulle, nr 1137 dt 05.10.21, sit 5.10.21, pvmd 5.10.21, kontr vazhdim nr 1183/6 dt 3.8.21,
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 150,428 2021-10-21 2021-10-25 36821018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1155 dt 11.10.21, sit 11.10.21 pvmd 11.10.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-10-20 2021-10-21 25410110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 1179/2021 dt 18.10.2021
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 127,286 2021-10-12 2021-10-15 34521018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft qera mj tr autobot nr 1001 dt 14.9.21, sit 14.9.21 pvmd 14.09.21 kontr vazhdim nr 1195/4 dt 15.7.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 394,000 2021-10-12 2021-10-14 34421018152021 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 2101815, APR lik ft shp qeramarrje mj tr vinc kulle, nr 1000 dt 14.09.21, sit 14.9.21, pvmd 14.09.21, kontr vazhdim nr 1183/6 dt 3.8.21, situacion dt 14.9.2021 pvmd 14.9.21
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 99,993 2021-10-08 2021-10-12 61810130512021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi' evadim mbetjesh urbane up 259/4 dt 19.12.2019 kontr 259/34 dt 31.12.2020 ft 55/2021dt 01.03.2021 sit date 28 02.2021
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) / Qendra e Shërbimeve Arsimore(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 79,890 2021-10-08 2021-10-12 24210110552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit QSHA sherbim kont 17.2.21 ft nr 1007/2021 dt 17.9.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 69,477 2021-10-06 2021-10-07 16410100972021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010097 DPPPP lik sherbime pastrimi,vazhdim kontr 121/13 dt 17.2.2021,fat 1008/2021 dt 17.092021