Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,669 2022-03-24 2022-03-25 2510051272022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJTORIA RAJONALE AKU LEZHE PAG FAT NR 39 DT 23.03.2022,F HYRJE NR 12 DT 23.03.2022,URDHER PROK NR 4 DT 09.03.2022,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 23.03.2022,MATERIALE PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,000 2022-03-11 2022-03-15 4410280172021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LEZHE LIK FAT.26 DT.07.03.2022,URDH PROK NR.9 DT.25.02.2022,PROC VERB DT.02.03.2022,FHYRJE 16 DT.07.03.2022 SHERB FOTOKOJJE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 77,880 2022-03-08 2022-03-09 4110280172022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 24 DT 02.03.2022, URDHER PROKURIM NR 10 DT 02.03.2022, NJOFTIM FITUESI DT 02.03.2022, PROCES VERBAL DT 02.03.2022, RIPARIM FOTOKOPJE
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 535,000 2022-02-21 2022-02-22 1710102602022 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.18 dt.21.02.2022,FHYRJE 4, 4/1 & 4/2 DT.21.02.2022,URDH PROK NR.3 DT.16.02.2022,FTESE PER OFERTE DT.18.02.2022,NJOF FITUES DT.18.02.2022 BLERJE MATERIALE DIDAKTIKE PER DEGEN EKONOMIK
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 39,900 2022-02-21 2022-02-22 3910160702022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 16 DT 15.02.2022,F HYRJE NR 2 DT 15.02.2022,PV MARRJES NE DOREZIM DT 15.02.2022,BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,800 2022-02-17 2022-02-18 3110280172022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 14 DT 10.02.2022, FHYRJE NR 5 DT 10.02.2022,URDHER PROK NR 5 DT 04.02.2022,NJ FITUESI DT 07.02.2022,PV DT 07.02.2022,SHERBIME NE PAJISJET E ZYRES
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,800 2022-02-08 2022-02-10 2510280172022 Kancelari PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 12 DT 07.02.2022,F HYRJE NR 4 DT 07.02.2022,URDHER PROK NR 4 DT 04.02.2022,PV DT 06.02.2022,NJ FITUESI DT 06.02.2022,BLERJE KANCELARI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 80,000 2022-02-08 2022-02-09 1610102602022 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.11 DT.07.02.2022,FHYRJE 3 DT.07.02.2022,URDH BLERJE 3 DT.07.02.2022 BLERJE LAPUSTILA
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,750 2022-02-03 2022-02-04 1710130112022 Sherbime te tjera NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 10 DT 01.02.2022,URDHER BLERJE DT 28.01.2022,PV DT 28.01.2022 SHERBIME TE PAJISJEVE TE ZYRES
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 8,000 2022-02-03 2022-02-04 3010160702022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 8 DT 27.01.2022,F HYRJE NR 1 DT 27.01.2021,PV MARRJE NE DOREZIM DT 27.01.2022,BLERJE MALLRA TE PERGJITHSHME
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,500 2022-01-20 2022-01-21 910280172022 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR14 DT 12.01.2022,URDHER PROK NR 1 DT 07.01.2022,PV DT 11.01.2022,F HYRJE NR 1 DT 12.01.2022,MATERIALE ZYRE E TE PERGJITHSHME
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 469,665 2022-01-17 2022-01-18 810102602022 Karburant dhe vaj SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.3 DT.17.01.2022,FHYRJE 2 DT.17.01.2022,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2022,FTESE PER OFERTE DT.11.01.2022,NJOF FITUES DT.14.01.2022,BLERJE NAFTE PER KALDAJAT E SHKOLLES
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 93,400 2022-01-14 2022-01-17 710102602022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.13 DT.11.01.2022,URDH BLERJE 1 DT.11.01.2022,FHYRJE 1 DT.11.01.2022 BLERJE MATERIALE ANTI-COVID
  Zyra Vendore Arsimore, Vorë (3535) EDMOND CARA Tirane 119,520 2022-01-12 2022-01-13 16510112662021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1011266 Zyra Vendore Arsimore Vore bl mat pastr up 2 dt 17.12.2021 pv 17.12.2021 ft 126/2021 dt 22.12.2021 fh 9 dt 17.12.2021
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 129,492 2021-12-24 2021-12-29 192921270012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.129 DT.07.12.2021,FHYRJE 70 DT.07.12.2021,KERKESE BLERJE NR.9789 DT.19.05.2021,URDH PROK NR.24 DT.25.05.2021 BLERJE GAZ PER GATIM
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 35,000 2021-12-22 2021-12-23 12510102602021 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.144 DT.21.12.2021,URDH PROK NR.02 DT.05.03.2021,NJOF FITUES DT.10.03.2021 PRINTIME
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 32,000 2021-12-20 2021-12-21 11610131322021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT RAJON E SHERB SOCIAL PAG FAT NR 132 DT 13.12.2021,KONTRATE NR 63 DT 20.01.2021,URDHER PROK NR 1 DT 20.01.2020,SHERBIME PASTRIMI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 43,000 2021-12-17 2021-12-20 12410102602021 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.128 DT.07.12.2021,URDH I BLERJES 25 DT.15.11.2021 FOTOKOPJE DHE PRINTIME
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,450 2021-12-17 2021-12-20 21210280172021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 138 DT 16.12.2021,F HYRJE NR 36 DT 16.12.2021,URDHER PROK NR 34 DT 26.11.2021,NJ FITUESI DT 13.12.2021,MATERIALE PER FUNKSIONIMIN E PAJISJEVE TE ZYRES
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 23,000 2021-12-15 2021-12-16 26810110202021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE PAG FAT NR 125 DT 01.12.2021,F HYRJE NR 21 DT 01.12.2021,URDHER BLERJE NR 141 DT 17.11.2021 DEZINFEKTANTE E ANTI-COVID