Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,650 2021-02-05 2021-02-09 2110130112021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 4 DT 29.01.2021,URDHER BLERJE NR 1 DT 25.01.2021,PV KOLAUDIMI DT 29.01.2021,MIREMBAJTJE E PAJISJEVE TE ZYRAVE
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 75,000 2021-02-05 2021-02-08 1310102602021 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.2/2021 DT.29.01.2021,UR PROK NR.02 DT.29.01.2021,FHYRJE NR.4 29.01.2021 BLERJE TONERA
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 100,000 2021-02-04 2021-02-05 1110102602021 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.3/2021 DT.29.01.2021,SIPAS URDH PROK NR.4 DT.29.01.2021,FHYRJE 2 DT.29.01.2021 BLERJE KANCELARI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 69,900 2021-02-04 2021-02-05 1210102602021 Kancelari SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.1/2021 DT.29.01.2021,URDH-PROK NR.3 DT.29.01.2021,FHYRJE 3 DT.29.01.2021 BLERJE LAPUSTILA
  Gjykata e rrethit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 119,760 2021-01-28 2021-02-01 0510290342021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJYKATA PUKE KODI 1029034 MAT.DEZENFEKTIM UP 123 DT 23.12.2020,FT PER OFERT NR 3 DT 23.12.2020,PV 1 DT 23.12.2020,PV 2 DT 28.12.2020,PV 7 DT 28.12.2020,FAT TAT 267 DT 30.12.2020 NR SER 94672139,FH 10 DT 30.12.2020,PV MARR NDORZ DT30.12.2020
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 120,000 2020-12-30 2021-01-18 6610112612020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DREJT RAJON ARSIM LEZHE LIK FAT dt.28.12.2020,URDH PROK NR.17 dt.23.12.2020,ftese per oferte,proc verb dt.24.12.2020 BLERJE BOJE PER PRINTERA
  Spitali Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 102,000 2020-12-29 2020-12-30 44810130212020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.260 DT.28.12.2020,FHYRJE 209 DT.28.12.2020 BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 21,000 2020-12-29 2020-12-30 22710130112020 Sherbime te tjera NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT.266 DT.29.12.2020 PROC VERB KOLAUD DT.24.11.2020 SHERBIME
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,988 2020-12-24 2020-12-29 19820200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.249 DT.18.12.2020 ME SERI 94672121,FHYRJE 167 DT.19.12.2020 URDH PROK NR.48 DT.18.12.2020,PROC VERB DT.18.12.2020,OFERTA,BLERJE KANCELARI
  Federata Futbollit (2020) EDMOND CARA Lezhe 9,337 2020-12-23 2020-12-24 9121270052020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI I SPORTIT PAG FAT NR 244 DT 10.12.2020,F HYRJE NR 6 DT 10.12.2020,MATERIALE SPORTIVE
  Sp. Puke (3330) EDMOND CARA Puke 394,440 2020-12-22 2020-12-23 26210130832020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres SPITALI PUKE KODI 1013083 MATER.PER FUNKSION PAISJEVE UP NR 107 DT 4.12.2020 FT.OFERT 380/1 DT 9.12.2020 NJOFTIM FITUSI DT 17.12.2020 FAT TAT NR 252 DT 21.12.2020 NR SER 94672124 FH NR 39 NR 21.12.2020
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 62,000 2020-12-15 2020-12-21 10910131322020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJT.RAJ E SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.247 DT.14.12.2020,URDH PROK NR.8 DT.14.12.2020,PROC VERB DT.14.12.2020,FHYRJE 6 DT.14.12.2020 MATERIALE PASTRIMI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,492 2020-12-17 2020-12-18 10510131162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit INSPEKT SHTETER SHENDETESOR LIK FAT NR SERIE 94672110 DT 26.11.2020, URDHER NR 57 DT 13.11.2020, PV MARRJE NE DOREZIM DT 26.11.2020, FLETE HYRJE NR 12 DT 26.11.2020, MATERIALE PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 59,287 2020-12-17 2020-12-18 16610280172020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LEZHE LIK FAT.251 DT.16.12.2020,URDH PROK NR.34 DT.24.11.2020,PROC VERB DT.14.12.2020,FHYRJE39 DT.16.12.2020 BLERJE KAPAKE DOSJESH
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EDMOND CARA Puke 240,000 2020-12-16 2020-12-18 36721550012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2155001 Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 sherbime blerje kripe e skorje UP NR 335/1 DT 01.12.2020 P.Ver dt 03.12.2020 KONTRAT NR 3147 DT 09.12.2020 F.TATIMORE NR 242 DT 14.12.2020 FLETE HYRJE NR 23 DT 15.12.2020 KL .sistemi dt 03.12.2020
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 161,014 2020-12-16 2020-12-17 158221270012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 237 DT 02.12.2020,F HYRJE NR 68 DT 02.12.2020,URDHER PROK NR 22 DT 18.08.2020,NJ FITUESI DT 18.08.2020 BLERJE GAZ
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 16,000 2020-12-15 2020-12-17 11010131322020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT.RAJ E SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.248 DT.15.12.2020 SIPAS KONTR.63 DT.20.01.2020,URDH PROK NR.1 DT.20.01.2020 SHERB PASTRIMI
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 120,000 2020-12-10 2020-12-11 5410112612020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik DR.RAJ.ARSIM PARAUNIVER LIK FAT.214 ME SERI 91202786 DT.27.11.2020,URDH PROK NR.5 DT.23.11.2020,PROC VERB DT.24.11.2020 KANCELARI
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) EDMOND CARA Mirdite 39,900 2020-12-10 2020-12-11 7510100262020 Kancelari Thesari Mirdite 1010026 BOJE PRINTERI FAT NR 240 DT 04.12.2020,SER 34672112 UP NR 9 DT 02.12.2020
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,996 2020-12-07 2020-12-09 18620200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.226 me seri 9120798 DT.23.11.2020,FHYRJE 16 DT.23.11.2020,URDH PROK NR.45 DT.23.11.2020,PROC VERB DT.23.11.2020,PROC VERB VLERESIMI DT.23.11.2020 BLERJE KANCELARI