Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 34,560 2019-12-30 2019-12-31 28210160702019 Blerje dokumentacioni PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.194 ME SERI 81681298 DT.10.12.2019,FHYRJE 22 DT.10.12.2019,BLERJE VAJ DHE RIPARIM KONDICIONERI
  Burgu Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 5,000 2019-12-20 2019-12-24 33310140082019 Blerje dokumentacioni BURGU LEZHE PAG FAT NR 182 DT 28.11.2019,F HYRJE NR 9 DT 28.11.2019,URDHER NR 8844 DT 28.11.2019,KERKESE NR 8842 DT 28.11.2019,PV KOLAUDIMI DT 28.11.2019
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,952 2019-12-21 2019-12-23 3610112612019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DREJ RAJ ARSIM PARAUNIV LIK FAT.NR.194 ME SERI 816812297 DT.22.11.2019 URDH PROK NR.8 DT.18.11.2019,FTES PER OFERT,NJOF FITUES BLERJE TONERA
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) EDMOND CARA Lezhe 7,000 2019-12-20 2019-12-23 4610260732019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJT RAJON E MJEDISIT LIK FAT.186 DT.02.12.2019,FHYRJE 6 DT.02.12.2019 MATERIALE PASTRIMI
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 24,000 2019-12-20 2019-12-23 10610131322019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.189 DT.02.12.2019,URDH PROK NR.2 DT.04.01.2019,PROC VERB DT.04.04.2019,KONTR.302 DT.10.04.2019 SHERB PASTRIMI
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 11,520 2019-12-20 2019-12-23 13821270102019 Sherbime te tjera QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LEZHE LIK FAT NR 190 DT 05.12.2019,URDHER PROK NR 21 DT 21.11.2019,PV DT 22.11.2019,PV MARRJES NE DOREZIM TE SHERBIMIT
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 97,998 2019-12-21 2019-12-23 11110131322019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJT SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.191 DT.02.12.2019 URDH PROK NR.6 DT.02.12.2019,PROC VERB DT.20.12.2019 FHYRJE NR.3 DT.02.12.2019 MAT PASTRIMI
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 117,600 2019-12-21 2019-12-23 3510112612019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJ RAJ ARSIM PARAUNIV LIK FAT.NR.195 ME SERI 816812296 DT.25.11.2019,URDH PR NR.7 DT.15.11.2019,FTES PER OFERT,NJOF FITUE MIRMB PAISJE KOMPJUTERKE
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,000 2019-12-20 2019-12-23 10710131322019 Kancelari DREJT SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.188 DT.02.12.2019,FHYRJ NR.1 DT.02.12.2019,URDH PROKNR.3 DT.04.02.2019,PROC VERB DT.02.12.2019 KANCELARI
  Shkolla Profes. Industriale Rubik (2026) EDMOND CARA Mirdite 50,000 2019-12-20 2019-12-23 3310102612019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010261 Arsimi industrial Rrubik materiale per praktike profesionale fat nr 192dt 02.12.2019 ser 81681294
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 195,420 2019-12-19 2019-12-20 195921270012019 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 197 DT 12.12.2019,F HYRJE NR 95 DT 12.12.2019,URDHER RPOK NR 5 DT 25.03.2019,NJ FITUESI DT 01.04.2019,GAZ PER NGROJE DHE GATIM
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 429,360 2019-11-27 2019-12-02 32110050742019 Sherbime te printimit dhe publikimit 1005074 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT 177 DT 26.11.2019,URDHER PROK NR 50 DT 14.11.2019,NJ FITUESI DT 25.11.2019,SITUACION NR 1 DT 26.11.2019 AKT MARRJE NE DOREZIM
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 26,000 2019-11-21 2019-11-22 26510160702019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.174 ME SERI 81681276 DT.20.11.2019,FHYRJE 18 DT.20.11.2019 BLERJE MALLRA DHE SHERBIME
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 117,480 2019-11-13 2019-11-15 18320200012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.172 ME SERI 81681274 DT.12.11.2019,URDH PROK NR.11 DT.08.11.2019,PROC VERB DT.11.11.2019,FHYRJE 22 DT.12.11.2019 BLERJE TONERA
  Zyra Punesimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,040 2019-11-14 2019-11-15 55910102052019 Kancelari DREJTORIA E PUNESIMIT LEZHE PAG FAT NR 168 DT 28.10.2019,URDHER PROK NR 14 DT 22.10.2019,NJ FITUESI DT 25.10.2019,PV MARRJES NE DOREZIM DT 28.10.2019,F HYRJE NR 7 DT 28.10.2019
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 19,500 2019-10-28 2019-10-30 11521270102019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LEZHE LIK FAT NR 166 DT 23.10.2019,F HYRJE NR 9 DT 23.10.2019,URDHER PROK NR 20 DT 18.10.2019,PM I MARRJES NE DOREZIM DT 23.10.2019
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 95,400 2019-10-22 2019-10-24 14520200012019 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.160 ME SERI 81681262 DT.14.10.2019 FHYRJE 21 DT.14.10.2019 URDH PROK NR.9 DT.04.10.2019,PROC VERB DT.07.10.2019,BLERJE KANCELARI
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) EDMOND CARA Puke 18,000 2019-10-18 2019-10-21 10410130422019/1 Kancelari 1013042 Njesia vendore e kujdesit shendetsor Puke blerje kancelari up.nr.11 dt.02.10.2019,pv dt.07.11.2019 fat.tat sh.nr.161 dt.14.10.2019 fh.nr.19 dt.11.10.2019 pv kolaudimi dt.11.10.2019
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 97,200 2019-10-08 2019-10-10 13510280172019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres PROKURORIA LEZHE LIK FAT.157 DT.07.10.2019,URDH PROK NR.22 DT.03.10.2019,FTE PER OFE DT.03.10.2019,NJOF FITUES DT.07.10.2019,FHYRJE NR.42 DT.07.10.2019 BLERJE MATER ZYRE
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) EDMOND CARA Puke 97,750 2019-10-04 2019-10-07 9510130422019 Blerje dokumentacioni 1013042 Njesia vendore e kujdesit shendetsor puke blerje dokumentacioni up.nr.06 dt.08.08.2019 pv dt.08.08.2019 fat tat nr.156 dt.02.10.2019 fh nr.16,16/1,16/2,16/3 dt.02.10.2019 pv kolaudimi dt.02.10.2019