Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 32,000 2019-09-27 2019-09-30 7810131322019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT NR.151 DT.27.09.2019,URDH PROK NR.2 DT.04.01.2019,PROC VERB DT.04.04.2019,SIPAS KONT.302 PROT DT.10.04.2019 SHERBIME PASTRIM
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,996 2019-09-17 2019-09-19 15510130112019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative NJES VEND E SHENDETS LIK FAT.149 DT.16.09.2019,PROC VER KOLAUD DT.16.09.2019,SHPENZIME MIRMBAJTJE
  Burgu Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 354,000 2019-08-28 2019-08-29 21510140082019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BURGU LEZHE PAG PAG FAT NR 139 DT 26.08.2019,F HYRJE NR 24 DT 26.08.2019,URDHER PROK NR 12 DT 05.08.2019,NJ FITUESI NR 5654 DT 08.08.2019,PV KOLAUDIMI DT 26.08.2019 MATERIALE GAZERMIMI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,996 2019-08-14 2019-08-15 6710102602019 Sherbime te printimit dhe publikimit SHKOLLA''KOLIN GJOKA'' LEZHE PAG FAT NR 137 DT 06.08.2019,URDHER BLERJE NR 14 DT 08.07.2019,F HYRJE NR 15 DT 06.08.2019
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 117,480 2019-08-13 2019-08-14 23310111232019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011123 Zyra Arsimore Mirdite likuidim riparim i paisjeve elektronike fat nr 132 dt 30.07.2019 ser 75916633
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 128,400 2019-08-02 2019-08-06 11710280172019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKUROARIA LEZHE LIK FAT.133 DT.31.07.2019 URDH PROK NR.19 DT.18.07.2019,FTES EPER OFERT DT.18.07.2019,NJOF FITUES DT.22.07.2019,FHYRJE 26 DT.31.07.2019 RIPARIM FOTOKOPJE
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 120,000 2019-07-24 2019-07-26 6010102602019 Kancelari SHKOLLA''KOLIN GJOKA'' LEZHE LIK FAT.120 DT.16.07.2019 ME SERI 75916621 URDH BLERJE NR.13 DT.08.07.2019,FHYRJE 10 DT.16.07.2019 KANCELARI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 50,000 2019-07-24 2019-07-26 5910102602019 Kancelari SHKOLLA''KOLIN GJOKA'' LEZHE LIK FAT.119 ME SERI 75916620 DT.15.07.2019,URDH BLERJE NR,12 DT.08.07.2019,FHYRJE NR.9 DT.15.07.2019 LAPUSTILA WHITE BOARD
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 42,000 2019-07-22 2019-07-24 15310160702019 Blerje dokumentacioni PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.122 ME SERI 75916623 DT.17.07.2019 ,FHYRJE 8 DT.17.07.2019 BLERJE DOKUMENTACION
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 35,496 2019-07-22 2019-07-24 15210160702019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.121 ME SERI 75916622 DT.16.07.2019,FHYRJE 7 DT.16.07.2019,PROC-VERB DT.16.07.2019,MATERIALE PASTRIMI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,581 2019-07-18 2019-07-23 7210051272019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKU LEZHE LIK FAT.75916617 dt.08.07.2019,URDH PROK.03 DT.27.06.2019,RELAC FOND LIM DT.27.06.2019,PROC VERB NR.177 DT.08.07.2019,AKT-MARRJ DORZ 176/1 DT.08.07.2019,FHYRJE 7 DT.08.07.2019 MAT PASTRIMI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 72,000 2019-07-16 2019-07-17 5010131162019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave INSPEKT SHTER SHENDETS LIK FAT.117 DT.11.07.2019,KERKESE DT.08.07.2019,URDH BLERJE NR.8 DT.09.07.2019,PROC VERB DT.11.07.2019 SHERBIM DHE MIRMB SISTEM KOMPJUTERIK
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 4,800 2019-07-09 2019-07-10 9820200012019 Sherbime te tjera KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.109 ME SERI 75916610 DT.28.06.2019 RIPARIM FOTOKOPJE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 60,000 2019-06-25 2019-07-01 9610280172019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PROKURORIA LEZHE LIK FAT.106 DT.24.06.2019 URDH PROK NR.13 DT.12.06.2019,FTES PER OFERT DT.12.06.2019 SHERBIM DESINFEKTIMI
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 587,600 2019-06-27 2019-06-28 19110111232019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011123 Zyra Arsimore Mirdite likuidim blerje mjete mesimore per arsimin sipas ft nr 107 ser 75916608
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 53,652 2019-06-25 2019-06-27 4810131162019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim INSPEKT SHTER SHENDETS LIK FAT.101 dt.20.06.2019,FHYRJE 8 dt.20.06.2019,URDH BLERJE NR.7 dt.19.06.2019
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 195,419 2019-06-25 2019-06-27 97221270012019 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 91 DT 07.06.2019,F HYRJE NR 31 DT 07.06.2019,URDHER RPOK NR 5 DT 25.03.2019,NJ FITUESI DT 01.04.2019,KERKESE DT 20.03.2019
  Avokati i popullit (3535) EDMOND CARA Tirane 24,000 2019-06-20 2019-06-21 24910660012019 Kancelari 1066001 A.Popullit, lik materiale kancelarie , u prok nr 126 dt 3.04.2019 , ft of 126/1 dt 3.04.2019 , njof fit 126/2 dt 9.05.2019 , fat nr 67 dt 9.05.2019 seri 75916568 fh nr 7 dt 9.05.2019 urdher nr 126/3 dt 9.05.2019 pv 9.05.2019
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,400 2019-06-11 2019-06-14 8310280172019 Kancelari PROKURORIA LEZHE LIK FAT.95 DT.11.06.2019,URDH PROK NR.9 DT.04.06.2019,FTES PER OFERT DT.04.06.2019,NJOF FITUES DT.10.06.2019,FHYRJE 19 DT.11.06.2019 KANCELARI
  Bashkia Puke (3330) EDMOND CARA Puke 90,960 2019-06-10 2019-06-11 38221370012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Puke kodi 2137001 te tjera materiale e sherbime up nr.127 dt.22.05.2019 fature tat. nr.84 dt.28.05.2019 fh nr 19 dt.28.05.2019 pv . marrje dorzim dt.28.05.2019