Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 29,592 2020-10-22 2020-10-23 21410160702020 Blerje dokumentacioni PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.188 ME SERI 91202760 DT.20.10.2020,FHYRJE 14 DT.20.10.2020,AKT-MARRJE NE DORZ DT.20.10.2020 BLERJE DOKUMENTACION
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 114,636 2020-10-21 2020-10-22 16020200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.172 ME SERI 91202243 DT.02.10.2020,FHYRJE 13 DT.02.10.2020,URDH PROK NR.40 DT.01.10.2020,PROC VERB DT.01.10.2020,PROC VERB VLERESIMI DT.01.10.2020 BLERJE KANCELARI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 294,840 2020-10-20 2020-10-21 8410102602020 Kancelari SHKOLLA''KOLIN GJOKA''PAG FAT NR 186 DT 20.10.2020,URDHER PROK NR 06 DT 14.10.2020,NJ FITUESI DT 19.10.2020,F HYRJE NR 25,25/1 DT 20.10.2020 MATERIALE PER PRAKTIKA MESIMORE
  Burgu Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,900 2020-10-20 2020-10-21 29810140082020 Blerje dokumentacioni BURGU LEZHE PAG FAT NR 181 DT 13.10.2020,F HYRJE NR 4 DT 13.10.2020,URDHER I BRENDSHEM NR 4571 DT 09.10.2020,PV KOLAUDIMI DT 13.10.2020,BLERJE DOKUMENTACIONI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) EDMOND CARA Lezhe 10,000 2020-10-09 2020-10-12 2710260732020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 173 DT 02.10.2020 ME NR SERIE 91202244, FL HYRJE NR 01 DT 02.10.2020, URDHER PROKURIMI NR 02 DT 09.09.2020, URDHER NR 16 DT 02.10.2020, MATERIALE PASTRIMI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 30,000 2020-10-02 2020-10-06 7810102602020 Sherbime te printimit dhe publikimit SHKOLLA ''KOLIN GJOKA''PAG FAT NR 168 DT 01.10.2020,URDHER PROK NR 03 DT 31.01.2020,NJ FITUESI DT 04.02.2020,SHERBIME
  Shkolla Profes. Industriale Rubik (2026) EDMOND CARA Mirdite 30,000 2020-10-01 2020-10-02 2410102612020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Shkolla industriale Rrubik 10102612020 materiale per praktike mesimore fat nr 164 dt 30.09.2020,ser 91202235 ,ub nr 6 dt 25.09.2020.
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 25,000 2020-09-15 2020-09-16 107521270012020 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 72 DT 01.06.2020 SIPAS KERKESE NR 7259 DT 29.05.2020,SHERBIME
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 115,000 2020-09-03 2020-09-04 14020200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.131 me seri 91202202 dt.03.08.2020,FHYRJE 10 DT.03.08.2020,URDH PROKUR NR.35 DT.30.07.2020,PROC VERB DT.03.08.2020,OFERTAT,FLETE-GARANCIE BLERJE FOTOKOPJE-SKANER
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,808 2020-08-25 2020-08-26 12520200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.127 ME SERI 87848948 DT.24.07.2020,FHYRJE 8 DT.24.07.2020,URDH PROK NR.33 DT.23.07.2020,PROC VERB DT.23.07.2020 BLERJE KOMPJUTERA
  Burgu Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 41,220 2020-08-25 2020-08-26 22910140082020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BURGU LEZHE PAG FAT NR 142 DT 03.08.2020,KERKESE NR 3051 DT 30.07.2020,PV EMERGJENCE DT 30.07.2020, F HYRJE NR 12 DT 12.08.2020,MATERIALE PASTRIMI
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 110,000 2020-08-12 2020-08-14 12320200012020 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.128 dt.28.07.2020, ME SERI 87848949,FHYRJE 9 DT.28.07.2020,URDH PROK NR.34 DT.27.07.2020,PROC VERB DT.27.07.2020,BLERJE FOTOKOPJE MULTIFUNKSIONALE
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 115,720 2020-07-27 2020-07-28 14610111232020 Kancelari Zyra arsimore Mirdite 1011123 kancelari fat nr 126 dt 27.07.2020 serial 87848947 sipas ub nr 23 dt 23.07.2020
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 117,278 2020-07-27 2020-07-28 14710111232020 Kancelari Zyra arsimore Mirdite 1011123boje printeri fat nr 123 dt 23.07.2020 serial 87848944 sipas ub nr 21 dt 21.07.2020
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 15,000 2020-07-22 2020-07-23 7221270102020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E ZHVILL. DITOR LIK FAT.124 DT.20.07.2020,URDH PROK NR.11 DT.13.07.2020,PROC VERB DT.14.07.2020,PROC VERB MARRJE NE DORZ DT.20.07.2020 FOTOKOPJIME DHE PLASTIFIKIME
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,700 2020-07-21 2020-07-22 13710130112020 Sherbime te tjera NJES VENDORE KUJD.SHENDETS LEZHE LIK FAT.11 DT.14.07.2020,PROC VERB KOLUDIMI DT.14.07.2020,SHERBIME MIRMBAJTJE
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 115,902 2020-07-03 2020-07-06 10620200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.106 ME SERI 87848927 DT.01.07.2020,FAT.91 ME SERI 87848911 DT.29.06.2020,URDH PROK NR.29 DT.29.06.2020,PROC VERB DT.01.07.2020,POC VERB I VLERS TE OFERTAVE DT.01.07.2020,KANCELARI
  Gjykata e rrethit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 210,960 2020-06-29 2020-06-30 7210290342020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri GJYKATA RRETHIT PUKE KODI 1029034 BLERJE PAISJE ELEKTRONIKE U PROK NR 97 DT 16.06.2020 FAT TAT NR 94 DT 25.06.2020 NR SERIAL 87848915 FH NR 4 DT 29.06.2020 KLS SISTEMI.FTESA PER OFERTE DT 22.06.2020
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 120,000 2020-06-25 2020-06-26 4710102602020 Kancelari SHKOLLA''KOLIN GJOKA'' LIK FAT.46 ME SERI 87848914 DT.25.06.2020,FHYRJE 16 DT.25.06.2020,SIPAS URDHER BLERJES 10 DT.16.06.2020 KANCELARI
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) EDMOND CARA Laç 100,000 2020-06-22 2020-06-23 6210130342020 Kancelari Njesia Vendore e Kujdesit Shendetseor Kurbin paguar ft nr 75 87848895 dt 09.06.2020 pv dt 07.06.2020 fh nr 21 dt 09.06.2020