Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lac (2019) EDMOND CARA Laç 99,800 2021-09-08 2021-09-09 134421260012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Kurbin paguar kerkese nr 5456 dt 20.08.2021 ft nr 81/2021 dt 02.09.2021 fh nr 33 dt 02.09.2021 pv marrje dorezim dt 02.09.2021
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 100,000 2021-08-05 2021-08-06 12520200012021 Sherbime te printimit dhe publikimit KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.69 DT.05.08.2021,URDH PROK NR.26 DT.26.07.2021,PROC VERB NR.490 DT.05.08.2021 SHERBIM FOTOKOPJE PER DAMT
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 96,980 2021-07-30 2021-08-02 12110280172021 Kancelari PROKURORIA LEZHE LIK FAT.78 DT.29.07.2021,URDH PROK NR.21 DT.19.07.2021,PROC VERB DT.29.07.2021,FHYRJE 17 DT.29.07.2021 KANCELARI
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 40,000 2021-07-28 2021-07-29 11620200012021 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.76 DT.27.07.2021,URDH PROK NR.27 DT.26.07.2021,FHYRJE 10 DT.27.07.2021,PROC VERB DT.27.07.2021 BLERJE KANCELARI
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 44,100 2021-07-27 2021-07-28 8821270102021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LIK FAT.71 dt.23.07.2021,URDH PROK NR.15 DT.19.07.2021,PROC VERB DT.19.07.2021,PROC VERB MARRJE MALLI NE DORZIM DT.23.07.2021,FHYRJE NR.6 DT.23.07.2021 MATERIALE DESINFEKTIMI DHE MATERIALE TE NDIHMES SE SHPEJTE
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 24,997 2021-07-27 2021-07-28 112521270012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.55 DT.18.06.2021,FHYRJE 29 DT.18.06.2021 BLERJE BOJRA PRINTERI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,998 2021-07-22 2021-07-23 10110130112021 Sherbime te tjera NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR PAG FAT NR 45 DT 01.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 05.07.2021,URDHER BLERJE NR 9 DT 05.07.2021,SHERBIME
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 36,000 2021-07-14 2021-07-15 107921270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 62 DT 22.06.2021,F HYRJE NR 31 DT 22.06.2021,KERKESE NR 10258 DT 27.05.2021
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 50,000 2021-07-14 2021-07-15 107821270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 60 DT 22.06.2021,F HYRJE NR 30 DT 22.06.2021,KERKESE NR 10259 DT 27.05.2021 SHERBIME
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 35,000 2021-07-14 2021-07-15 108021270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 68 DT 30.06.2021,F HYRJE NR 34 DT 30.06.2021,KERKESE NR 10249 DT 26.05.2021
  Federata Futbollit (2020) EDMOND CARA Lezhe 40,000 2021-07-06 2021-07-08 4621270052021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KLUBI I SPORTIT LEZHE PAG FAT NR 67 DT 28.06.2021,F HYRJE NR 1 DT 28.06.2021,URDHER BLERJE NR 1 DT 28.06.2021 KANCELARI
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 57,300 2021-07-07 2021-07-08 15810050742021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 58 DT 22.06.2021,F HYRJE NR 19 DT 22.06.2021,URDHER NR 103 DT 22.06.2021,BLERJE TONERA
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 39,500 2021-07-07 2021-07-08 15910050742021 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 63 DT 22.06.2021,URDHER NR 102 DT 22.06.2021,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 22.06.2021,SHERBIME
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,900 2021-06-24 2021-06-25 14610050742021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 57 DT 22.06.2021,F HYRJE NR 21 DT 22.06.2021,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 22.06.2021,MATERIALE PASTRIMI
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 50,000 2021-06-21 2021-06-22 6821270102021 Kancelari QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LIK FAT.50/2021DT.14.06.2021,URDH PROK NR.12 DT.24.05.2021,PROC VERB MARRJE NE DORZ DT.15.06.2021,FHYRJE 5 DT.15.06.2021 BLERJE KANCELARI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,780 2021-06-21 2021-06-22 10110280172021 Kancelari PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 52 DT 14.06.2021,URDHER PROK NR 19 DT 12.06.2021,PV DT 14.06.2021,F HYRJE NR 16 DT 14.06.2021,KANCELARI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 40,000 2021-06-18 2021-06-21 4810102602021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.54 dt.16.06.2021,PROC VERB DT.16.06.2021,SIPAS URDHR 8 DT.08.06.2021 BLERJE LULE SEZONALE PER OBORRIN E SHKOLLES
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,600 2021-06-16 2021-06-17 9610280172021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 51 DT 14.06.2021,URDHER PROK NR 18 DT 10.06.2021,PV DT 14.06.2021,F HYRJE NR 15 DT 14.06.2021,BLERJE DOKUMENTACIONI
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) EDMOND CARA Laç 39,500 2021-06-09 2021-06-11 6310130342021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres NJesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Kurbin paguar ft nr 44/2021 dt 31.05.2021 fh nr 37 dt 31.05.2021 pv dt 31.05.2021 pv testim tregu dt 21.05.2021
  Spitali Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 100,000 2021-05-25 2021-05-26 23310130212021 Sherbime te tjera SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 36 DT 25.05.2021,F HYRJE NR 87 DT 25.05.2021,PV KOLAUDIMI DT 25.05.2021,FV PIKTURA PER MATERNITETIN E RI