Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 25,000 2020-12-04 2020-12-07 25010160702020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.239 ME SERI 94672111 DT.03.12.2020,FHYRJE 19 DT.03.12.2020 BLERJE MAT PASTRIMI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,760 2020-11-27 2020-12-01 21210130112020 Sherbime te tjera NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT NR 232 DT 24.11.2020,F/V TABELASH DHE SINJALISTIKE ORIENTUESE DT 24.11.2020,PV KOLAUDIMI DT 24.11.2020
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 24,000 2020-11-26 2020-11-27 13521270102020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres QENDRA E ZHVILL. DITOR LIK FAT NR 230 DT 25.11.2020,F HYRJE NR 7 DT 25.11.2020,URDHER PROK NR 19 DT 17.11.2020,PV MARRJES NE DOREZIM BLERJE TONERA
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) EDMOND CARA Lezhe 50,000 2020-11-25 2020-11-26 4910260732020 Kancelari AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LIK FAT. NR 219 DT 16.11.2020 ME NR SERIE 91202791, URDHER PROK NR 24 DT 12.11.2020 , PROCES VERBAL MARRJE DOREZIM DT 16.11.2020, KANCELARI
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 8,525 2020-11-24 2020-11-25 22710110202020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik ZYRA VEND ARSIMORE LEZHE LIK FAT.224 DT.20.11.2020,URDH BLERJE NR.4 DT.10.10.2020 SHERBIME PRINTIMI
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,898 2020-11-24 2020-11-25 9810131322020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DREJT RAJON E SHERB SOCIAL LIK FAT.222 DT.19.11.2020,URDH PROK NR.5 DT.19.11.2020,PROC VERB DT.19.11.2020 FOTOKOPJIME
  Shkolla Profes. Industriale Rubik (2026) EDMOND CARA Mirdite 49,992 2020-11-19 2020-11-23 2810102612020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Shkolla industriale Rrubik MATRIALE PRAKTIKA MESIMORE FAT NR 221 DT 19.11.2020,SERIAL 91202793 F-HYRJE NR 08 DT 16.11.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Fushe-Arrez (3330) EDMOND CARA Puke 318,960 2020-11-18 2020-11-23 1521550032020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2155003 NDERMARRAJA UJSJELLES KANALIZIME FUSH ARREZ BL.MAT.HIDRAULIK.MIRMB.RRJET.UJSJELLES UP 6 DT 22.10.2020,FT.OFERT DT 27.10.2020,F.TAT 211 DT 12.11.2020,FH 1 DT 16.11.2020,KONT 79/1 DT 11.11.2020,KLS SIST DT 27.10.2020,NJ FIT 10.11.2020
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 118,187 2020-11-19 2020-11-20 10210051272020 Kancelari AKU LEZHE LIK FAT.218 ME SERI 91202790 DT.16.11.2020,URDH PROK NR.13 DT.13.11.2020,PROC VERB DT.13.11.2020,AKT MARRJE DORZ DT.16.11.2020,FHYRJE DT.16.11.2020 BLERJE KANCELARI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 22,000 2020-11-13 2020-11-16 8710131162020 Kancelari INSPEKT SHTETER SHENDETESOR LIK FAT NR 91202778 DT 02.11.2020, URDHER NR 47 DT 29.10.2020, FLETE HYRJE NR 07 DT 02.11.2020, PV MARRJE NE DOREZIM DT 02.11.2020, BLERJE MATERIALE KANCELARIE
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 59,850 2020-11-06 2020-11-09 12421270102020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILL. DITOR LIK FAT NR 200 DT 03.11.2020,F HYRJE NR 5 DT 03.11.2020,URDHER PROK NR 16 DT 29.10.2020,PV I MARRJES NE DOREZIM BLERJE MJETE DIDAKTIKE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,400 2020-11-06 2020-11-09 1440280172020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LEZHE LIK FAT.205 DT.06.11.2020,URDH PROK NR.31 DT.23.10.2020,PROC VERB DT.23.10.2020,FHYRJE 38 DT.06.11.2020 BLERJE DRAM PER FOTOKOPJE
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 110,000 2020-11-05 2020-11-06 137221270012020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 196 DT 30.10.2020,F HYRJE NR 59 DT 30.10.2020,KERKESE BLERJE NR 19782 DT 30.10.2020,BLERJE MATERIALE PER SPORTELIN E QKB
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 84,000 2020-11-03 2020-11-04 13810280172020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PROKURORIA LEZHE LIK FAT.199 DT.02.11.2020,URDH PROK NR.28 DT.15.10.2020,PROC VERB DT.15.10.2020 DESINFEKTIM I AMBJETEVE TE PUNES NDAJ COVID-19
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 114,000 2020-10-28 2020-10-29 27110050742020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 194 DT 23.10.2020,F HYRJE NR 23 DT 23.10.2020,URDHER PROK NR 115/1 DT 20.10.2020,PV DT 20.10.2020,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 23.10.2020,MATERIALE PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 108,700 2020-10-26 2020-10-28 12010280172020 Kancelari PROKURORIA LEZHE LIK FAT.191 DT.22.10.2020,URDH PROK NR.20 DT.18.09.2020,FTES PER OFERT DT.18.09.2020,NJOF FITUES DT.25.09.2020,FHYRJE 21 DT.22.10.2020 BLERJE SPIRALE PER LIDHJE DOSJESH
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 161,016 2020-10-26 2020-10-27 125721270012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE PAG FAT NR 161 DT 29.09.2020,F HYRJE NR 42 DT 29.09.2020,URDHER PROK NR 22 DT 18.08.2020,NJ FITUESI DT 18.08.2020,BLERJE GAZ PER GATIM E NGROHJE
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 54,096 2020-10-26 2020-10-27 21510160702020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.190 ME SERI 9120762 DT.23.10.2020,FHYRJE 15 DT.23.10.2020,AKT MARRJE NE DORZIM DT.23.10.2020 BLERJE MATERIALE
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 48,000 2020-10-26 2020-10-27 8710131322020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT.RAJ E SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.184 DT.19.10.2020 SIPAS KONTR.63 DT.20.01.2020,URDH PROK NR.1 DT.20.01.2020 SHERB PASTRIMI
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 26,249 2020-10-22 2020-10-23 21310160702020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.189 DT.20.10.2020 ME SERI 91202761 FHYRJE 13 DT.20.10.2020 MATERIALE PASTRIMI