Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 12,100 2021-05-14 2021-05-17 8910160702021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 31 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 4 DT 12.05.2021,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 12.05.2021,MATERIALE PASTRIMI
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 16,500 2021-05-14 2021-05-17 9010160702021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 32 DT 12.05.2021,F HYRJE NR 5 DT 12.05.2021,AKT-MARRJE NE DOREZIM DT 12.05.2021,MATERIALE TE PERGJITHSHME ZYRE
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,000 2021-04-27 2021-04-28 6010280172021 Kancelari PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 28 DT 26.04.2021,F HYRJE NR 15 DT 26.04.2021,URDHER PROK NR 13 DT 13.04.2021,PV DT 14.04.2021,MATERIALE ZYRE
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 32,000 2021-04-22 2021-04-23 3710131322021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT RAJON E SHERB SOCIAL PAG FAT NR 26 DT 22.04.2021,URDHER PROK NR 01 DT 08.02.2021,KONTRATEN NR 327 DT 08.02.2021 SHERBIME PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 91,500 2021-04-08 2021-04-09 5410280172021 Blerje dokumentacioni PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 21 DT 06.04.2021,F HYRJE NR 12 DT 07.04.2021,URDHER PROK NR 9 DT 05.04.2021,PV DT 06.04.201,BLERJE DOKUMENTACIONI
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,000 2021-04-08 2021-04-09 7210050742021 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 22 DT 06.04.2021,URDHER PROK NR 56 DT 06.04.2021,PV DT 06.04.2021,MARRJE NE DOREZIM E SHERBIMIT DT 07.04.2021
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 91,600 2021-04-07 2021-04-08 5210280172021 Blerje dokumentacioni PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 20 DT 06.04.2021,URDHE RPROK NR 8 DT 04.04.2021,PV DT 05.04.2021,F HYRJE NR 11 DT 06.04.2021 MATERIALE ZYRE
  Bashkia Lac (2019) EDMOND CARA Laç 99,700 2021-03-26 2021-03-30 42821260012021 Sherbime te tjera Bashkia Kurbin paguar kerkese 2119 dt 19.03.2021 ft nr 14/2021 dt 24.03.2021 pv marrje dorezim dt 24.03.2021
  Bashkia Lac (2019) EDMOND CARA Laç 99,600 2021-03-26 2021-03-30 42621260012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Kurbin paguar kerkese 2120 dt 23.03.2021 ft nr 15/2021 dt 24.03.2021 pv marrje dorezim dt 24.03.2021 fh nr 13 dt 24.03.2021
  Bashkia Lac (2019) EDMOND CARA Laç 99,800 2021-03-26 2021-03-30 42721260012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Kurbin paguar kerkese 2118 dt 19.03.2021 ft nr 13/2021 dt 24.03.2021 pv marrje dorezim dt 24.03.2021 fh nr 12 dt 24.03.2021
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 28,600 2021-03-26 2021-03-29 5910160702021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 16 DT 25.03.2021,F HYRJE NR 3 DT 25.03.2021,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 25.03.2021,MATERIALE PASTRIMI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,820 2021-03-18 2021-03-19 3210051272021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKU LEZHE PAG FAT 12 DT 16.03.2021,F HYRJE NR 2 DT 16.03.2021,URDHER PROK NR 4 DT 12.03.2021,AKT MARRJE NE DOREZIM NR 425/3 DT 16.03.2021 MATERIALE PASTRIMI
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 482,000 2021-03-11 2021-03-16 2210102602021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.11/2021 DT.11.03.2021 URDH PROK NR.2 DT.05.03.2021,NJOF FITUES DT.10.03.2021,FHYRJE 6 DT.11.03.2021 MATERIALE PER DEGEN EKONOMIK
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 29,900 2021-03-12 2021-03-16 2921270102021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LIK FAT.10/2021 DT.10.03.2021,URDH PROK NR.8 DT.08.03.2021,PROC VERB MARRJE NE DORZIM DT.11.03.2021 MIRMBAJTJE PAISJE ELEKTRONIKE
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,740 2021-03-11 2021-03-12 3710130112021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale NJESIA VEND. E KUJDESIT SHENDETES.LEZHE LIK FAT.9 DT.09.03.2021,PROC VERB KOLUD DT.09.03.2021,FHYRJE 16 DT.09.03.2021 BLERJE DOKUMENTACION DHE SHTYPSHKRIME
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 12,500 2021-03-04 2021-03-05 2121270102021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E ZHVILLIMIT DITOR LIK FAT. NR 8/2021 DT.26.02.2021,URDH PROK NR.5 DT.24.02.2021,PROCES VERBAL MARRJE NE DOREZIM DT 26.02.2021, FOTOKOPJIME DHE PLASTIFIKIME
  Zyra Arsimore Pukë (3330) EDMOND CARA Puke 99,700 2021-02-23 2021-02-26 2410111252021 Sherbime te tjera 1011125 ZYRA VENDORE ARSIM. PUKE-F-ARREZ BLERJE KANCELARI UP NR 01 DT 19.02.2021,PROCES-VERBAL DT 20.02.2021,FAT ELEKTRONIKE NR 6/2021 DT 21.02.2021(bi325th718),FH NR 2 DT 23.02.2021
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 69,550 2021-02-23 2021-02-24 1510100302021 Kancelari Dega e Thesarit Puke kodi 1010030 Blerje leter per fotokopje dhe printer,up 01 dt 16.02.2021,p-verbar dt 17.02.2021,preventiv dt 16.02.2021,fat tat elektronike nr 7 dt 22.02.2021,fh 1 dt 23.01.2021.pv kolaudimi dt 23.02.2021
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 74,800 2021-02-12 2021-02-16 2710280172021 Blerje dokumentacioni PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 5 DT 11.02.2021,URDHER PROK NR 1 DT 04.02.2021,PV DT 08.02.2021,F HYRJE NR 5 DT 11.02.2021 BLERJE DOKUMENTACIONI
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 25,000 2021-02-10 2021-02-12 23121270012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA LEZHE LIK FAT.269 DT.29.12.2020,FHYRJE 12 DT.29.12.2020 SIPAS KERK 21770 DT.02.12.2020 BLERJE MATERIALE PER MOTOSHARRAT