Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 26,320 2021-12-15 2021-12-16 26710110202021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE PAG FAT NR 126 DT 01.12.2021,F HYRJE NR 20 DT 01.12.2021,URDHER BLERJE NR 137 DT 17.11.2021 MATERIALE PASTRIMI
  Federata Futbollit (2020) EDMOND CARA Lezhe 26,000 2021-12-11 2021-12-14 8721270052021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KLUBI I SPORTIT LEZHE LIK FAT.94 DT.07.12.2021,FHYRJ 2 DT.07.12.2021,KANCELARI
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,900 2021-12-06 2021-12-09 11010131322021 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJT RAJON E SHERB SOCIAL PAG FAT NR 111 DT 09.11.2021,F HYRJE NR 3 DT 09.11.2021,URDHER PROK NR 4 DT 09.11.2021,PV DT 09.11.2021,SHERBIME
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 19,950 2021-11-25 2021-11-26 14921270102021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QEND E ZHVILL DITOR LIK FAT.122 DT.22.11.2021,URDH PROK NR.22 DT.15.11.2021,PROC VERB DT.16.11.2021,FHYRJE 9 DT.22.11.2021 BLERJE MJETE DIDAKTIKE
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 20,000 2021-11-25 2021-11-26 14721270102021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres QEND E ZHVILL DITOR LIK FAT.113 DT.DT.11.11.2021,URDH PROK NR.18 DT.08.11.2021,PROC VERB DT.11.11.2021,FHYRJE 7 DT.11.11.2021 BLERJE TONERA
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EDMOND CARA Puke 199,999 2021-11-23 2021-11-24 30321550012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia F-Arrez 2155001 Blerje kripe skorje, up 351 dt 14.10.2021,fat tat 119 dt 17.11.2021,fh 16 dt 22.11.2021,proces verbal 2601 dt 26.10.2021,kontrat 2640 dt 29.10.2021,kls sistemi dt 18.10.2021
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,900 2021-11-22 2021-11-23 10810102602021 Sherbime te tjera SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.120 DT.21.11.2021,URDH BLERJE 22 DT.01.11.2021,PREVENTIV DT.21.11.2021 STUKIME,LYERJE,MIRMB MJEDISET E SHKOLLES
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 110,000 2021-11-15 2021-11-17 171421270012021 Kancelari BASHKIA LEZHE LIK FAT.94 DT.06.10.2021,FHYRJE 55 DT.06.10.2021,SIPAS KERKESES 17538 DT.05.10.2021 BLERJE BOJE PRINTERI,KANCELARI ETJ PER QKB
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 97,000 2021-11-10 2021-11-11 7410131162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit INSPEKTORIATI SHTETEROR SHENDETESOR PAG FAT NR 112 DT 09.11.2021,URDHER NR 42 DT 03.11.2021 ,KERKESE NR 419 DT 03.11.2021, F HYRJE NR 05 DT 09.11.2021,PV MARRJES NE DOREZIM DT 09.11.2021, MATERIALE PASTRIMI
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 99,571 2021-11-02 2021-11-03 27710111232021 Kancelari 1011123 ZYRA ARSIMORE likuidim boje printeri dhe fotokopjuesi fat 106/2021 dt 01.11.2021 urdher i brendshem nr 30 dt 26.10.2021,urdher blerje nr 32 dt 27.10.2021 ,urdher nr 33 dt 2.11.2021 f-h nr 6 dt 02.11.2021.
  Zyra Arsimore Mirditë (2026) EDMOND CARA Mirdite 99,775 2021-11-02 2021-11-03 27610111232021 Kancelari 1011123 ZYRA ARSIMORE likuidim kancelarie fat 107/2021 dt 01.11.2021 urdher i brendshem nr 29 dt 26.10.2021,urdher blerje nr 31 dt 27.10.2021 ,urdher nr 34 dt 2.11.2021 f-h nr 7 dt 02.11.2021.
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 73,000 2021-10-19 2021-10-20 8810102602021 Sherbime te tjera SHKOLLA KOLIN GJOKA LIK FAT.98 DT.18.10.2021,URDH BLERJE 15 DT.07.10.2021,PROC VERB DT.18.10.2021 SHERBIME PRINTIME FOTOKOJIME
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 27,450 2021-10-19 2021-10-20 21510110202021 Kancelari ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE PAG FAT NR 97 DT 15.10.2021,F HYRJE NR 16 DT 15.10.2021,URDHER BLERJE NR 129 DT 12.10.2021
  Shkolla Profes. Industriale Rubik (2026) EDMOND CARA Mirdite 100,000 2021-10-05 2021-10-06 2610102612021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010261 Sherbim mirembajtje dega mekanike fat 91 dt 30.09.2021 ub nr 2 dt 20.09.2021 proces verbal dt 30.09.2021
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 30,000 2021-09-29 2021-09-30 14510280172021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PROKURORIA LEZHE PAG FAT NR 90 DT 28.09.2021,URDHER PROK NR 26 DT 24.09.2021,PV DT 28.09.2021,F HYRJE NR 28 DT 28.09.2021 MALLRA DHE SHERBIME ZYRE
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 20,000 2021-09-28 2021-09-29 6210131162021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR PAG FAT NR 85 DT 13.09.2021,F HYRJE NR 4 DT 13.09.2021,URDHER BLERJE NR 34 DT 09.09.2021,PV MARRJES NE DOREZIM DT 13.09.2021, BLERJE TONERA
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,960 2021-09-22 2021-09-23 23610050742021 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 89 DT 22.09.2021,URDHER NR 144 DT 22.09.2021,AKTMARRJE NE DOREZIM DT 22.09.2021,SHERBIME
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 32,000 2021-09-21 2021-09-22 8310131322021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT RAJON E SHERB SOCIAL PAG FAT NR 83 DT 09.09.2021,URDHER PROK NR 01 DT 20.01.2020,KONTRATE NR 63 DT 20.01.2020,SHERBIME PASTRIMI
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 100,000 2021-09-14 2021-09-15 14820200012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 74 DT 13.09.2021,URDHER PROK NR 28 DT 27.07.2021,PV DT 28.07.2021,PV I MARRJES NE DOREZIM TE SHERBIMIT DT 17.08.2021,SHERBIME
  Bashkia Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 129,800 2021-09-10 2021-09-13 137621270012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT.72 DT.26.07.2021,FHYRJE 38 DT.26.07.2021,URDH PROK NR.24 DT.25.05.2021 BLERJE GAZ PER GATIM