Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 25,317,984.00 245 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 79,000 2020-06-22 2020-06-23 4910100202020 Kancelari DEGA E THESARIT LEZHE LIK FAT.88 ME SERI 87848908 DT.18.06.2020,URDH BLERJE 04 DT.16.06.2020,PROC VERB DT.16.06.2020,FLHYRJE 3 DT.22.06.2020,OFERTAT,BLERJE KANCELARI
  Shkolla Profes. Industriale Rubik (2026) EDMOND CARA Mirdite 30,000 2020-06-22 2020-06-23 1310102612020 Kancelari Shkolla industriale Rrubik 10102612020kancelari fat nr 89 dt 18.06.2020 ser 87848909 f-hyrje nr 01 dt 18.06.2020
  Zyra Punesimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 71,640 2020-06-18 2020-06-19 22410102052020 Kancelari DREJTORIA E PUNESIMIT LEZHE PAG FAT NR 77 DATE 09.06.2020 ME SERI 87848897 , FLETE HYRJE NR 8 DATE 09.06.2020 ME URDHER PROKURIMI NR 11 DATE 01.06.2020, NJOFTIM FITUESI DATE 09.06.2020, KANCELARI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 72,600 2020-06-09 2020-06-10 7810280172020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik PROKURORIA LEZHE LIK FAT.79 DT.08.06.2020,URDH PROK NR.12 DT.02.06.2020,PROC VERB DT.08.06.2020,FHYRJE 15 DT.08.06.2020 BLERJE DOKUMENTACION
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,581 2020-06-03 2020-06-05 4110051272020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKU LEZHE LIK FAT.68 ME SERI 87848888 DT.26.05.2020,FHYRJE 3 DT.26.05.2020,AKT-MARRJE DORZ DT.26.05.2020,URDH PROK NR.3 DT.25.05.2020,PROC VERB DT.26.05.2020 MATERIALE PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 98,400 2020-06-03 2020-06-05 6710280172020 Kancelari PROKURORIA LEZHE LIK FAT.52 DT.02.04.2020,URDH PROK NR.8 DT.23.03.2020,PROC-VERB DT.09.03.2020,FHYRJE 12 DT.02.04.2020 KANCELARI
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 110,000 2020-05-20 2020-05-21 11310050742020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 62 DT 15.05.2020,F HYRJE NR 12 DT 15.05.2020,URDHER BLERJE NR 40 DT 13.05.2020,AKT MARRJE NE DOREZIM DT 15.05.2020
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 39,960 2020-05-20 2020-05-21 3710100302020 Kancelari Dega e Thesarit Puke kodi 1010030 BLERJE KANCELARI PER DEGEN E THESARIT UP 01 DT.12.05.2020 PV DT.13.05.2020 Fat.tat.sh 63 dt.16.05.2020 fh nr 03 dt .16.05.2020
  Drejtori Rajonale Kujd.Social Lezhë (2020) EDMOND CARA Lezhe 32,000 2020-04-28 2020-04-29 3510131322020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT.RAJ E SHERB SOCIAL LEZHE LIK FAT.54 DT.23.04.2020 SIPAS KONTR.63 DT.20.01.2020,URDH PROK NR.1 DT.20.01.2020 SHERB PASTRIMI
  Prokuroria e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 99,900 2020-03-31 2020-04-15 4010280172020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PROKURORIA LEZHE LIK FAT.44 DT.25.03.2020,URDH PROK NR.6 DT.04.03.2020,PROC VERB DT.06.03.2020,FHYRJE NR.6 DT.06.03.2020 BLERJE DRAM FOTOKOPJE
  Qendra e Zhvillimit Ditor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 59,920 2020-03-19 2020-03-25 2321270102020 Kancelari QENDRA E ZHVILL. DITOR LIK FAT.37 DT.04.03.2020,FHYRJE 1 DT.04.03.2020,URDH PROK NR.7 DT.02.03.2020,PROC VERB MARRJE MALLI NE DORZIM -KANCELARI
  Zyra Arsimore Kurbin (2019) EDMOND CARA Laç 119,400 2020-03-10 2020-03-11 5810111212020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Zyra Vendore Arsimore Kurbin paguar kerkese nr213 dt 04.03.2020 pv dorezim malli nr 213/1 dt 04.03.2020 ft nr 35 dt 04.03.2020 sei 878448855
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 97,500 2020-03-09 2020-03-11 2110102602020 Kancelari SHKOLLA ''KOLIN GJOKA'' PAG FAT NR 33 DT 03.03.2020,URDHER BLERJE NR 5 DT 02.03.2020,F HYRJE NR 8 DT 03.03.2020
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 118,932 2020-03-10 2020-03-11 5020200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.34 ME SERI 87848854 DT.04.03.2020,FHYRJE 2 DT.04.030.2020,URDH PROK NR.5 DT.28.02.2020,PROC VERB DT.27.02.2020 BLERJE KANCELARI PER AKTIVITETIN E 7 MARSIT
  Qarku Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 118,800 2020-03-05 2020-03-09 4420200012020 Kancelari KESHILLI I QARKUT LEZHE LIK FAT.32 ME SERI 87848852 DT.02.03.2020,URDH PROK NR.4 DT.27.02.2020,PROC VERB DT.26.02.2020,FHYRJE 1 DT.02.03.2020 KANCELARI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 119,150 2020-02-22 2020-02-25 3610130112020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave NJES VENDORE KUJDES SHENDETS LIK FAT.4 dt.07.02.2020,urdh blerj nr.3 dt.30.01.2020,PROC VERB DT.30.01.2020 MIRMBAJTJE PAISJE ZYRE
  Bashkia Lac (2019) EDMOND CARA Laç 948,480 2020-02-13 2020-02-17 16021260012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Kurbin paguar paguar BLERJE MATERILAE TE NDRYSHME KERKESE DT 29.01.2020 URDHER DT 29.01.2020 KONT DT 30.01.2020 URDHER DT 30.01.2020 FT NR 14 DT 01.02.2020 PV MARRJE DOREZIM DT 30.01.2020
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 564,000 2020-02-06 2020-02-10 1010102602020 Kancelari SHKOLLA''KOLIN GJOKA''PAG FAT NR 15 DT 05.02.2020,URDHER PROK NR 3 DT 31.01.2020,NJOFTIM FITUESI DT 04.02.2020,F HYRJE NR 3,3/1,3/2 DT 05.02.2020
  Shkolla Profes "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 528,000 2020-01-27 2020-01-28 510102602020 Karburant dhe vaj SHKOLLA''KOLIN GJOKA''PAG FAT NR 5 DT 24.01.2020,URDHER PROK NR 2 DT 17.01.2020,NJ FITUESI DT 23.01.2020,F HYRJE NR 1 DT 24.01.2020,NAFTE PER KALDAJA
  Burgu Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 11,000 2020-01-13 2020-01-14 34410140082019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BURGU LEZHE PAG FAT NR 196 DT 12.12.2019,F HYRJE NR 10 DT 12.12.2019,URDHER NR 9289 DT 12.12.2019,KERKESE NR 9296 DT 12.12.2019,PV.KOLAUDIMI DT 12.12.2019