Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 384,480 2022-03-25 2022-03-28 1721011582022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QKQBashku, lik ft ushqime nr 63 dt 28.2.22 fh permb 28.2.2022 akt rakord 28.2.22 kontr v. 115 dt 14.4.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,507,346 2022-03-24 2022-03-25 10110140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 13473/11 date 31.12.2021 fat nr 84/2022 date 10.03.2022 fh nr 8 date 10.03.2022
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,992 2022-03-24 2022-03-25 6410160572022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilk 2022 ushqime kont 283 dt 16.9.20 ft 10.03.2022 nr 85 fh 18 dt 10.03.2022
  Qendra Komunitare Shkoze (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 128,640 2022-03-23 2022-03-24 231011652022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101165, QKShkoze lik bl ushqime per mense, up nr 382 dt 24.11.2021, pv ofertes nr 409 dt 13.12.21, pv vleres dt 17.12.21, mk 2022-2023, kon nr 72 dt 18.02.2022 ft nr 62 dt 28.02.2022 fh nr 3 dt 28.02.2022
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 550,080 2022-03-23 2022-03-24 1821018182022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, QK Gonxhe Bojaxhiu lik sherb ushq menca , ft nr.58/2022 dt 28.2.2022 , FH nr.2 dt 28.2.2022
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 38,904 2022-03-16 2022-03-24 3210110512022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Inst.Nx. qe s'shikojne 2022, lik ft blerje ushqime, kontr ne vazhd nr 33/2 dt 07.03.2022, ft nr 86/2022 dt 10.03.2022, fh dt 10.03.2022
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 884,100 2022-03-23 2022-03-24 5710160092022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009,Renea, lik ft sherbim ushqimi ( katering), kontr ne vazhd 26/1 dt 17.06.2019, ft nr 60/2022 dt 28.02.2022, fh dt 28.02.2022
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 13,236 2022-03-18 2022-03-23 2810131422022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013142 Qendra e Viktim te Dhunes Familje.602- blerje ushqimesh shkurt 2022 up nr 21 dt 3.03.2020 nj lidh kont 21/26 dt 14.07.2020 kont nr 35 dt 03.02.2022 fat nr 65/2022 dt 28.02.2022 fh nr 1 dt 28.02.2022
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 3,000 2022-03-16 2022-03-18 3810131382022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013138-Shtepia e te moshuarve -602-Blerje ushqimesh sipas kont nr 45 dt 22.2.22.autoriz per lidhje kont 21/26 dt 14.7.20.MK.fat nr 68 dt 28.2.22.fh nr 18 dt 28.2.22
  Instituti i Femijeve qe nuk degjojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 27,048 2022-03-15 2022-03-18 3410110522022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat inst.nx qe s'degjojne 2021 ushqime kont13 dt 22.2.2021 ft 25.2.2022nr 55 fh 25.2.22 nr 2
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 87,300 2022-03-17 2022-03-18 3621011132022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DKSHMesme lik ft fruta e perime ft nr 59/2022 dt 28.2.22 fh 3 dt 28.2.22 kontr v. 117 dt 5.2.2021
  Shtëp. Foshnjës Tiranë (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 62,376 2022-03-17 2022-03-18 2410131372022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013137-Shtepia e Foshnjes-602-shp blerje ushqimesh sipas kont nr38 dt 11.1.2022.MK nr 21 dt 3.3.21.,njoft lidhje kont nr 21/26 dt 14.7.2020 fat nr 72/2022 dt 2.3.22.fh nr 2 dt 2.3.2022
  Maternitet Nr.2T. (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,251,246 2022-03-16 2022-03-18 6510130882022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013088 SUOGJ K Gliozheni 602- sherbim kateringu vazhdim kont nr 465 dt 01.05.2020 vkm nr 914 dt 29.12.2014 ft nr 29/2022 dt 31.1.2022 akt rakord dt 31.01.2022
  Sp. Kavaje (3513) DAJTI PARK 2007 Kavaje 6,480 2022-03-15 2022-03-16 6810130712022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI KAVAJE FATURE NR 56 DT 25.02.2022 KONTRATE NR 712/2 DT 31.08.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 3,684,990 2022-03-10 2022-03-16 8710140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 13473/10 date 31.12.2021 fat nr 80/2022 date 09.03.2022 fh nr 7 date 09.03.2022
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 35,364 2022-03-10 2022-03-16 5910130022022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH 602- blerje ushqime shkurt up nr 21 dt 03.03.2020njof fit nr 21/24 dt 07.07.2020 mk nr 21/25 dt 14.07.2020 kont nr 3/2 dt 12.01.2022 ft nr 64 dt 28.02.2022 fh nr 24 dt 28.02.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,141,550 2022-03-10 2022-03-16 8310140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 622/1 date 27.01.2022 fat nr 40 date 09.02.2022 fh nr 2 date 09.02.2022
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 2,501,604 2022-03-10 2022-03-16 8410140482022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014048 Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje ushqime kont vazhdim nr 621/1 date 27.01.2022 fat nr 41/2022 date 09.02.2022 fh nr 3 date 09.02.2022
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 4,764 2022-03-09 2022-03-15 5410160572022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilk 2022 ushqime kont 283 dt 16.9.20 ft 23.2.2022 nr 51 fh 15 dt 23.2.2022
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,179,408 2022-03-09 2022-03-15 5710130502022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' 602- sherbim gatimi shperndarje ushqimi vazhdim kont 1009/4 dt 31.12.2021 mk nr 32/7 dt 15.07.2021up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 ft nr 25/2022 dt 31.12.2021 pv mar dorz dt 31.01.2022