Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DAJTI PARK 2007 All 749,185,594.00 834 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,162,944 2022-03-09 2022-03-15 5810130502022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013050 SUOGJ ''M.Geraldine'' 602- sherbim gatimi shperndarje ushqimi vazhdim kont 1009/4 dt 31.12.2021 mk nr 32/7 dt 15.07.2021up nr 31 dt 16.03.2021 njof fit nr 32/6 dt 12.07.2021 ft nr 61/2022 dt 28.02.2022 pv mar dorz dt 28.02.2022
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 13,459 2022-03-08 2022-03-11 291011532022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153, Q.Zh.Pellumbat lik fruta perime, Shkurt 2022, mk nr 21/25 dt 14.07.2020,kon ne vazhd nr 9 dt 17.01.2022, ft nr 1466/2022 dt 28.02.2022 fh nr 15 dt 28.02.2022
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 7,572 2022-03-09 2022-03-11 5010160572022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilk 2022 ushqime kont 283 dt 16.9.20 ft 11.2.2022 nr 45 fh 10 dt 11.2.2022
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 13,452 2022-03-08 2022-03-11 5410130542022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKTRF likujd ushqime fruta perime fat nr 71/2022 dt 02.03.2022 fhyrje nr 22 dt 02.03.2022 kontr nr 186 dt 29.12.2020 ne vazhdim
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 692,154 2022-03-07 2022-03-08 6210140132022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Qendra Spitalore e Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 69 date 28.02.2022 fh nr 8 date 28.02.2022
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 65,400 2022-03-03 2022-03-04 10710130192022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.384DT 17.02.22 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR54,67 DT 25.02.22 DHE 28.02.22 FH NR 8,10 DT 25.02.22 DHE 28.02.22.DHE ,UB 43080
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 21,615 2022-03-03 2022-03-04 4810130092022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013009 NJESVEND E KUJDES SHEND KORCE USHQIM PER SHTEPITE E MBESHETURA U P NR 18 DT.02.03.20 KONTRATE DT.24.06.2021,AUTORIZIM DT.10.06.2020,MARR KUADER DT 04 06.2020 P.V. DT.24.06.2021 FAT NR 53/2022 F.H 7,7/1 DT 24.02.22 U B 41110
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 974,280 2022-03-03 2022-03-04 5410160092022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016009,Renea, lik ushqim , kontr vazhdim nr 26/1 dt 17.06.2019, ft 31 dt 31.01.2022 fh nr 1 dt 31.01.2022
  Drejtoria E Konvikteve (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 77,580 2022-02-24 2022-02-28 721011132022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101113, DKSHMesme lik ft fruta e perime nr 28 dt 31.1.22 fh 1 dt 31.1.22 kontr v. 117 dt 5.2.2021
  Qendra Komunitare "Gonxhe Bojaxhi" (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 527,160 2022-02-24 2022-02-25 1021018182022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101818, QK Gonxhe Bojaxhiu lik ushqime,vazhd kontr 144 dt 01.07.2021,.fat 24/2022 dt 3.1.2022,fl hyr nr 1 dt 31.1.2022
  Bashkia Tirana (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 1,750,976 2022-02-14 2022-02-21 27021010012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garancu 5% rikostruksion rrg Kadri Kerciku kont vazh 9001/6 dt.27.05.19 sit perf 27.11.19 akt kol 10.01.20 PV marr dorzim 25.01.2022
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 374,760 2022-02-17 2022-02-21 1021011582022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QKQBashku, lik ft ushqime nr 23 dt 31.1.2022 fh permb 31.1.2022 akt rakord 31.1.22 kontr v. 115 dt 14.4.2021
  Te qendrojme se bashku (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 349,920 2022-02-17 2022-02-21 521011582022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101158, QKQBashku, lik ft ushqime nr 530 dt 30.12.21 fh permb 30.12.2021 akt rakord 31.12.21 kontr v. 115 dt 14.4.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 5,802 2022-02-16 2022-02-18 1021011532022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2101153, Q.Zh.Pellumbat lik ft fruta e perime nr 26 dt 31.1.22, fh 2 dt 31.1.22, kontr 9 dt 17.1.2022, marv kuader 21 dt 3.3.20, njoft lidhje kontr 14.7.20
  Spitali Distrofik (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 16,903 2022-02-14 2022-02-18 3210130542022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKTRF Tirane 1013054 lik ushqime fat nr 38/2022 dt 07.02.2022 fhyrje nr 16 dt 07.02.2022 up nr 21 dt03.03.2020 kontr nr 23 dt 27.01.2022
  ASHR Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 29,220 2022-02-16 2022-02-18 3110130022022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013002 NJVKSH 602- blerje ushqime up nr 21 dt 03.03.2020 autoriz nr 21/29dt 15.07.2020 mk nr 21/27 dt 14.07.2020 kont nr 3/2dt 12.01.2022 ft nr 27 dt 31.01.2022 fh nr 11dt 31.01.2022
  Spitali Korce (1515) DAJTI PARK 2007 Korçe 87,420 2022-02-15 2022-02-16 6410130192022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013019 SPITALI KORCE USHQIME KOLONIALE UP.NR.18 DT.02.3.20,AUT.LIDH.KONT DT.24.6.20,KONTR.NR.637 DT 14.05.21 M.KUADER NR.18/26 DT.4.6.20,FAT.NR22/2022 DHE F.H NR 03 DT.29.01.2022,UB 40844
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 3,432 2022-02-11 2022-02-15 2510160572022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057 QKP Azilk 2022 ushqime kont 283 dt 16.9.20 ft 26.1.22 nr 11 fh 6 dt 26.1.22
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 24,228 2022-02-10 2022-02-15 1210110512022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Inst.Nx. qe s'shikojne 2022 ushqime 179 dt 27.5.21 ft 7.2.2022 nr 39 fh 3dt 7.2.2022
  Spitali i burgut Tirane (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 849,378 2022-02-10 2022-02-15 4610140132022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1014013 Qendra Spitalore e Burgjeve sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi kont vazhdim nr 1011/2 date 10.08.2021 fat nr 30 date 31.01.2022 fh nr 2 date 31.01.2022